Zprávy

Chomutov má další logo, bude nás reprezentovat v boji o titul Evropské město sportu

Reklama

Chomutov - O tom, že se Chomutov uchází o čestný titul Evropské město sportu 2016, jsme vás již informovali (celý článek najdete zde). V souvislosti s touto kandidaturou představil primátor Jan Mareš uplynulou sobotu nové logo.

logocv55

„Veřejnost se u nás sportu věnuje"

Stalo se tak při zahájení závodu dračích lodí na Kamencovém jezeře za přítomnosti všech soutěžících posádek, ale i zástupců sportovních klubů a oddílů a komisaře Lukáše Vorla z Asociace evropských měst sportu, která titul uděluje. „O titul usilujeme právě proto, že v Chomutově se sportu věnuje mnoho dětí, mládeže i široké veřejnosti a město jim k tomu poskytuje vhodné podmínky. Podporujeme zdravý životní styl, ke kterému jakýkoli pohyb bezesporu patří," řekl primátor Jan Mareš s tím, že k prezentaci loga došlo právě při této sportovní akci, která má v našem městě již šestiletou tradici a je sportovním svátkem amatérů, nadšenců a především široké veřejnosti.

Veřejná podpora Simony Baumrtové

Kandidaturu města již podpořily chomutovské sportovní oddíly a kluby, jejichž zástupci si před závody dračích lodí převzali propagační předměty s novým logem a zároveň i jeho vzor pro používání. Plavkyně Simona Baumrtová si oblékla tričko s novým logem a veřejně tak podpořila snahu města o získání čestného titulu právě pro rok, který je pro ni spojen s přípravami na olympiádu. Protože se jedná o evropský titul, podporu již vyjádřila také primátorka partnerského města Annaberg-Buchholz Barbara Klepsch a trnavský primátor Vladimír Butko.

Jaký je význam...

Logo je založeno na stylizaci písmen C a h, tedy prvních písmen názvu města. Znázorňuje cvičící postavy a jeho barevnost vychází z loga města, které Chomutov používá od roku 2011. Logo má zpracovanou verzi na šířku, na výšku a také s anglickým textem.

A co bude se stávající verzí?

„Ta samozřejmě zůstává. Nové logo se týká pouze sportovních akcí, na nichž se bude symbol prezentovat a používat," vysvětluje chomutovská tisková mluvčí Šárka Schönová.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×