Zprávy

Chomutov má další logo, bude nás reprezentovat v boji o titul Evropské město sportu

Reklama

Chomutov - O tom, že se Chomutov uchází o čestný titul Evropské město sportu 2016, jsme vás již informovali (celý článek najdete zde). V souvislosti s touto kandidaturou představil primátor Jan Mareš uplynulou sobotu nové logo.

logocv55

„Veřejnost se u nás sportu věnuje"

Stalo se tak při zahájení závodu dračích lodí na Kamencovém jezeře za přítomnosti všech soutěžících posádek, ale i zástupců sportovních klubů a oddílů a komisaře Lukáše Vorla z Asociace evropských měst sportu, která titul uděluje. „O titul usilujeme právě proto, že v Chomutově se sportu věnuje mnoho dětí, mládeže i široké veřejnosti a město jim k tomu poskytuje vhodné podmínky. Podporujeme zdravý životní styl, ke kterému jakýkoli pohyb bezesporu patří," řekl primátor Jan Mareš s tím, že k prezentaci loga došlo právě při této sportovní akci, která má v našem městě již šestiletou tradici a je sportovním svátkem amatérů, nadšenců a především široké veřejnosti.

Veřejná podpora Simony Baumrtové

Kandidaturu města již podpořily chomutovské sportovní oddíly a kluby, jejichž zástupci si před závody dračích lodí převzali propagační předměty s novým logem a zároveň i jeho vzor pro používání. Plavkyně Simona Baumrtová si oblékla tričko s novým logem a veřejně tak podpořila snahu města o získání čestného titulu právě pro rok, který je pro ni spojen s přípravami na olympiádu. Protože se jedná o evropský titul, podporu již vyjádřila také primátorka partnerského města Annaberg-Buchholz Barbara Klepsch a trnavský primátor Vladimír Butko.

Jaký je význam...

Logo je založeno na stylizaci písmen C a h, tedy prvních písmen názvu města. Znázorňuje cvičící postavy a jeho barevnost vychází z loga města, které Chomutov používá od roku 2011. Logo má zpracovanou verzi na šířku, na výšku a také s anglickým textem.

A co bude se stávající verzí?

„Ta samozřejmě zůstává. Nové logo se týká pouze sportovních akcí, na nichž se bude symbol prezentovat a používat," vysvětluje chomutovská tisková mluvčí Šárka Schönová.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×