Zprávy

Akční úsvit na Měděnci, loupežníka zastavila až střelba. Chytili si ho sami okradení…

Reklama

Měděnec – Velmi rušný začátek dne a scénu jako z akčního filmu zažili dnes v brzkých ranních hodinách obyvatelé horské vesničky Měděnec. Nechyběla loupež, střelba a dopadení pachatele vlastními silami.

policieilu304První noc odnesl lup za pět tisíc

Celý příběh se započal odvíjet v noci z pondělí na úterý. Oblíbenou místní restauraci navštívil během noci nezvaný host a odnesl si cigarety v hodnotě tři tisíce a drobných mincí zhruba za dva tisíce korun. To mu ovšem nestačilo a nabažen úspěchem se další noc do restaurace vrátil.

„Podle mého názoru byl dost sjetej"

„Do objektu vnikl zadním vchodem. Rozštípal nám tady přístupové dveře, zachytilo ho až zabezpečovací zařízení," popisuje spolumajitel vykradené restaurace. „Samozřejmě jsme s mým tchánem na nic nečekali a vyrazili. Kluka, podle mého názoru notně „sjetého", jsme chytili nedaleko na chodníku, zrovna vyběhl z roští. Tvrdil nám, že čeká na autobus. Vzápětí se snažil prosmýknout a vzít čáru," pokračuje okradený muž.

„Je to hlupák"

To už se mu ovšem nepodařilo. Dva varovné výstřely z legálně držené zbraně zloděje (podle námi zjištěných informací třicetiletý muž z Kadaňska) zcela pochopitelně zastavily. Oba muži si pak pachatele pohlídali až do příjezdu policistů. „Zaplaťpánbůh, byl to hlupák. Nemohl přece čekat, že se necháme okrádat jako na běžícím pásu," ulevuje si závěrem hostinský.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×