Zprávy

„Zvířecí“ neštěstí v Kadani: Uvězněnou krávu se zachránit nepodařilo

Reklama

Kadaň – Osudnou se nebohému zvířeti stala jímka o rozměrech 90 x 100 centimetrů a hloubce 3 metry. Na záchraně pracovali hasiči a ošetřovatelé dvě hodiny, bohužel, i přes veškerou snahu kráva nakonec svůj pád nepřežila. Celý případ je o to smutnější, že byla březí.

kráva304

„Kráva bolest nevnímala, spala"

K nehodě došlo dnes dopoledne kolem deváté hodiny na kadaňském statku Jizerka. I pro otrlé hasiče nebyl pohled na v jímce zapadlé zvíře nijak příjemný. „Z díry jí koukala pouze hlava. Museli jsme rozebrat část střechy, aby se k místu mohla dostat hydraulická ruka, s jejíž pomocí jsme zvíře dostávali pomalu ven," popisuje akci velitel kadaňských Městských hasičů Martin Apolen. „Celá práce byla velmi obtížná, bylo nutné postupovat opatrně. Hodně to ztěžoval fakt, že kráva byla v jímce opravdu „zapresovaná" a navázat ji nebylo jednoduché.Naštěstí to alespoň nevnímala, přítomný veterinář ji totiž uspal. "

Po dlouhých dvou hodinách se zvíře podařilo z jeho vězení vytáhnout, mezi záchranáři důvod k radosti ale přesto nebyl. „To vážně ne. Krávu jsme sice nakonec z díry dostali, lékař již ale konstatoval smrt," dodává smutně Apolen.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×