Zprávy

Řádně popil, usedl za volant, „zbořil“ pět aut

Reklama

Jirkov – Léty mnohokrát osvědčená pravda - „alkohol za volant nepatří" - pravděpodobně jednatřicetiletému muži z Jirkova nic neříká. Ten v pátečních dopoledních hodinách, „opojený" jak zákon káže, ohrozil život svůj, ostatních lidí a kromě toho stihl poničit dalších pět vozidel.

ilustrpolicienapis294Nezvládl řízení... Kupodivu

„K případu došlo v Dřínovské ulici. Řidič ve svém autě Škoda Felicia pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost dopravně technickému stavu pozemní komunikace a při projíždění zatáčky vyjel s vozidlem vpravo, kde narazil do zaparkovaného peugeota. Ten se po ráně odrazil a nabral další auto," popisuje situaci policejní mluvčí Marie Pivková.

Renault, škoda, volkswagen

To ale nebylo zdaleka všechno, ani v tuto chvíli se nenechal šofér vyvést ze svého klidu. „Muž nezastavil, ale pokračoval v jízdě. Opět vyjel vpravo, tentokrát narazil do renaulta, ten do škodovky a poslední v řadě byl před ní zaparkovaný volkswagen. Škoda na vozidlech byla vyčíslena na sto tisíc korun," doplňuje výčet mluvčí.

2,23 a 2,31

Není těžké odhadnout, po čem asi sáhli zasahující policisté jako první. „Řidič se na místě podrobil dechová zkoušce, která byla pozitivní. Nadýchal 2,23 a 2,31 promile. Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí podezřelému v případě odsouzení peněžitý trest nebo ho může soudce poslat až na tři léta do vězení," zakončuje Pivková.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×