Zprávy

Řádně popil, usedl za volant, „zbořil“ pět aut

Reklama

Jirkov – Léty mnohokrát osvědčená pravda - „alkohol za volant nepatří" - pravděpodobně jednatřicetiletému muži z Jirkova nic neříká. Ten v pátečních dopoledních hodinách, „opojený" jak zákon káže, ohrozil život svůj, ostatních lidí a kromě toho stihl poničit dalších pět vozidel.

ilustrpolicienapis294Nezvládl řízení... Kupodivu

„K případu došlo v Dřínovské ulici. Řidič ve svém autě Škoda Felicia pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost dopravně technickému stavu pozemní komunikace a při projíždění zatáčky vyjel s vozidlem vpravo, kde narazil do zaparkovaného peugeota. Ten se po ráně odrazil a nabral další auto," popisuje situaci policejní mluvčí Marie Pivková.

Renault, škoda, volkswagen

To ale nebylo zdaleka všechno, ani v tuto chvíli se nenechal šofér vyvést ze svého klidu. „Muž nezastavil, ale pokračoval v jízdě. Opět vyjel vpravo, tentokrát narazil do renaulta, ten do škodovky a poslední v řadě byl před ní zaparkovaný volkswagen. Škoda na vozidlech byla vyčíslena na sto tisíc korun," doplňuje výčet mluvčí.

2,23 a 2,31

Není těžké odhadnout, po čem asi sáhli zasahující policisté jako první. „Řidič se na místě podrobil dechová zkoušce, která byla pozitivní. Nadýchal 2,23 a 2,31 promile. Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí podezřelému v případě odsouzení peněžitý trest nebo ho může soudce poslat až na tři léta do vězení," zakončuje Pivková.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×