Zprávy

Z kriminalistického deníčku: „Ochromený operátor; nalezené granáty; bál se manželky, tak vymyslel loupež

Reklama

Chomutovsko - Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden...

policista234Pondělí

Klášterec nad Ohří - Škodu za dva tisíce korun způsobil svým jednáním 31letý obyvatel Klášterce nad Ohří. Ve městě poškodil a vyřadil z provozu telekomunikační zařízení pro šíření signálu mobilního operátora a to tím, že ustříhal přívodní a propojovací kabely, které následně odcizil. Když byl kontrolován policejní hlídkou, ani nezapíral. Nyní se bude zodpovídat z trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, za který mu hrozí v případě odsouzení až tři roky ve vězení.

Úterý

Chomutov - Chomutovští policisté zasahovali na Kadaňské ulici. Na chodníku před domem napadl 19letý mladík ženu. Srazil ji na zem a rány provázely nadávky. Poškozením věcí vznikla ženě škoda za 2 tisíce korun. Provedená dechová zkouška u násilníka potvrdila, že se před napadením posiloval alkoholem. Nadýchal 0,71 promile. Muž byl zadržen, je podezřelý z výtržnictví. Co incident vyprovokovalo, je předmětem dalšího vyšetřování.

Středa

Klášterec nad Ohří - Muž z Klášterce nad Ohří předal hotovost ve výši 150 tisíc korun 50letému místnímu obyvateli. Tem mu slíbil obstarat v sousedním Německu vozidlo Škoda Octavia. K předání peněz došlo před nějakou dobou, ale poškozený auto stále nemá. Od podezřelého nedostal vrácené ani peníze a ke komunikaci mezi nimi dochází pouze prostřednictvím SMS zpráv. Policisté z místního obvodního oddělení skutek vyšetřují jako podvod.

Čtvrtek

Kadaň - 20letý mladík z Kadaně využil návštěvy u známé v Jungmannově ulici a při této příležitosti odcizil klíče od bytu. Společně s dalším mužem ve věku 29let pak vyčkali, až žena odejde a vnikli dovnitř. Sebrali nejen tablet v pouzdře, ale i mobilní telefon, dámskou peněženku s hotovostí, osobní doklady, sluneční brýle a další věci za téměř 11 tisíc korun. Starší z mužů si obvinění z krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku již převzal, stejné obvinění čeká i na jeho společníka.

Pátek

Chomutov - Chomutovští policisté pátrali po totožnosti neznámého pachatele, který v minulém týdnu připravil o peníze poškozeného. Ten oznámil, že v ulici Farského, poblíž budovy bývalých lázní, k němu přistoupil neznámý muž a z ruky mu vytrhl hotovost ve výši 4200 korun, které právě přepočítával. Pak z místa utekl na neznámé místo. Policisté vyšetřování krádeže mohli nyní odložit. Zjistili totiž, že muž peníze na neznámém místě ztratil a z důvodu strachu ze své bývalé manželky si krádež vymyslel.

Víkend

Údlice - Včera přijali chomutovští policisté oznámení od muže z Jirkova, že v lesním prostoru nad zahradní kolonií poblíž obce Údlice nalezl předměty, připomínající munici. Policisté místo zajistili a přivolali služebního pyrotechnika. Ten zjistil, že se jedná o dva kusy dělostřeleckého granátu a jeden kus torza nábojnice. Věci na místě zajistil a odvezl k likvidaci. Ke zranění osob ani škodě nedošlo.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×