Zprávy

Z kriminalistického deníčku: „Ochromený operátor; nalezené granáty; bál se manželky, tak vymyslel loupež

Reklama

Chomutovsko - Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden...

policista234Pondělí

Klášterec nad Ohří - Škodu za dva tisíce korun způsobil svým jednáním 31letý obyvatel Klášterce nad Ohří. Ve městě poškodil a vyřadil z provozu telekomunikační zařízení pro šíření signálu mobilního operátora a to tím, že ustříhal přívodní a propojovací kabely, které následně odcizil. Když byl kontrolován policejní hlídkou, ani nezapíral. Nyní se bude zodpovídat z trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, za který mu hrozí v případě odsouzení až tři roky ve vězení.

Úterý

Chomutov - Chomutovští policisté zasahovali na Kadaňské ulici. Na chodníku před domem napadl 19letý mladík ženu. Srazil ji na zem a rány provázely nadávky. Poškozením věcí vznikla ženě škoda za 2 tisíce korun. Provedená dechová zkouška u násilníka potvrdila, že se před napadením posiloval alkoholem. Nadýchal 0,71 promile. Muž byl zadržen, je podezřelý z výtržnictví. Co incident vyprovokovalo, je předmětem dalšího vyšetřování.

Středa

Klášterec nad Ohří - Muž z Klášterce nad Ohří předal hotovost ve výši 150 tisíc korun 50letému místnímu obyvateli. Tem mu slíbil obstarat v sousedním Německu vozidlo Škoda Octavia. K předání peněz došlo před nějakou dobou, ale poškozený auto stále nemá. Od podezřelého nedostal vrácené ani peníze a ke komunikaci mezi nimi dochází pouze prostřednictvím SMS zpráv. Policisté z místního obvodního oddělení skutek vyšetřují jako podvod.

Čtvrtek

Kadaň - 20letý mladík z Kadaně využil návštěvy u známé v Jungmannově ulici a při této příležitosti odcizil klíče od bytu. Společně s dalším mužem ve věku 29let pak vyčkali, až žena odejde a vnikli dovnitř. Sebrali nejen tablet v pouzdře, ale i mobilní telefon, dámskou peněženku s hotovostí, osobní doklady, sluneční brýle a další věci za téměř 11 tisíc korun. Starší z mužů si obvinění z krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku již převzal, stejné obvinění čeká i na jeho společníka.

Pátek

Chomutov - Chomutovští policisté pátrali po totožnosti neznámého pachatele, který v minulém týdnu připravil o peníze poškozeného. Ten oznámil, že v ulici Farského, poblíž budovy bývalých lázní, k němu přistoupil neznámý muž a z ruky mu vytrhl hotovost ve výši 4200 korun, které právě přepočítával. Pak z místa utekl na neznámé místo. Policisté vyšetřování krádeže mohli nyní odložit. Zjistili totiž, že muž peníze na neznámém místě ztratil a z důvodu strachu ze své bývalé manželky si krádež vymyslel.

Víkend

Údlice - Včera přijali chomutovští policisté oznámení od muže z Jirkova, že v lesním prostoru nad zahradní kolonií poblíž obce Údlice nalezl předměty, připomínající munici. Policisté místo zajistili a přivolali služebního pyrotechnika. Ten zjistil, že se jedná o dva kusy dělostřeleckého granátu a jeden kus torza nábojnice. Věci na místě zajistil a odvezl k likvidaci. Ke zranění osob ani škodě nedošlo.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×