Zprávy

Z kriminalistického deníčku: „Ochromený operátor; nalezené granáty; bál se manželky, tak vymyslel loupež

Reklama

Chomutovsko - Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden...

policista234Pondělí

Klášterec nad Ohří - Škodu za dva tisíce korun způsobil svým jednáním 31letý obyvatel Klášterce nad Ohří. Ve městě poškodil a vyřadil z provozu telekomunikační zařízení pro šíření signálu mobilního operátora a to tím, že ustříhal přívodní a propojovací kabely, které následně odcizil. Když byl kontrolován policejní hlídkou, ani nezapíral. Nyní se bude zodpovídat z trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, za který mu hrozí v případě odsouzení až tři roky ve vězení.

Úterý

Chomutov - Chomutovští policisté zasahovali na Kadaňské ulici. Na chodníku před domem napadl 19letý mladík ženu. Srazil ji na zem a rány provázely nadávky. Poškozením věcí vznikla ženě škoda za 2 tisíce korun. Provedená dechová zkouška u násilníka potvrdila, že se před napadením posiloval alkoholem. Nadýchal 0,71 promile. Muž byl zadržen, je podezřelý z výtržnictví. Co incident vyprovokovalo, je předmětem dalšího vyšetřování.

Středa

Klášterec nad Ohří - Muž z Klášterce nad Ohří předal hotovost ve výši 150 tisíc korun 50letému místnímu obyvateli. Tem mu slíbil obstarat v sousedním Německu vozidlo Škoda Octavia. K předání peněz došlo před nějakou dobou, ale poškozený auto stále nemá. Od podezřelého nedostal vrácené ani peníze a ke komunikaci mezi nimi dochází pouze prostřednictvím SMS zpráv. Policisté z místního obvodního oddělení skutek vyšetřují jako podvod.

Čtvrtek

Kadaň - 20letý mladík z Kadaně využil návštěvy u známé v Jungmannově ulici a při této příležitosti odcizil klíče od bytu. Společně s dalším mužem ve věku 29let pak vyčkali, až žena odejde a vnikli dovnitř. Sebrali nejen tablet v pouzdře, ale i mobilní telefon, dámskou peněženku s hotovostí, osobní doklady, sluneční brýle a další věci za téměř 11 tisíc korun. Starší z mužů si obvinění z krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku již převzal, stejné obvinění čeká i na jeho společníka.

Pátek

Chomutov - Chomutovští policisté pátrali po totožnosti neznámého pachatele, který v minulém týdnu připravil o peníze poškozeného. Ten oznámil, že v ulici Farského, poblíž budovy bývalých lázní, k němu přistoupil neznámý muž a z ruky mu vytrhl hotovost ve výši 4200 korun, které právě přepočítával. Pak z místa utekl na neznámé místo. Policisté vyšetřování krádeže mohli nyní odložit. Zjistili totiž, že muž peníze na neznámém místě ztratil a z důvodu strachu ze své bývalé manželky si krádež vymyslel.

Víkend

Údlice - Včera přijali chomutovští policisté oznámení od muže z Jirkova, že v lesním prostoru nad zahradní kolonií poblíž obce Údlice nalezl předměty, připomínající munici. Policisté místo zajistili a přivolali služebního pyrotechnika. Ten zjistil, že se jedná o dva kusy dělostřeleckého granátu a jeden kus torza nábojnice. Věci na místě zajistil a odvezl k likvidaci. Ke zranění osob ani škodě nedošlo.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

 • 02. prosinec 2016

  Droužkovice - Předvánoční farmářský trh můžete navštívit v sobotu 3. prosince v Droužkovicích. Tentokrát bude obohacen o domácí zabijačkové dobroty. Informuje Sdružení Západního Krušnohoří.

 • 02. prosinec 2016

  Chomutov – Ani druhou adventní neděli nemusíte strávit doma jen pečením, vařením a úklidem. S dětmi můžete vyrazit do skanzenu Stará Ves u zooparku, kde se budou vyrábět vánoční dekorace, poté přijede i Mikuláš. V sobotu a v neděli pokračuje též vánoční program na chomutovském náměstí.

 • 01. prosinec 2016

  Žatec – Velmi povedená Krampus show v Žatci bude proti loňsku nejspíš ještě lepší! Organizátoři se rozhodli, pro velký zájem veřejnosti, změnit a prodloužit trať pochodu Krampusů na nám. Svobody. Konat se bude v neděli 4. prosince.

 • 26. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Slavnostní rozsvícení vánočního stromu s bohatým doprovodným programem chystají na neděli 27. listopadu v Klášterci nad Ohří. Začíná v 10.00 hodin bohoslužbou v kostele a žehnáním adventních věnců, následně pokračuje od 13.00 hodin na kláštereckém zámku a náměstí.

 • 24. listopad 2016

  Jirkov – Za chvíli jsou tady sice Vánoce, ale pokud nemáte dost dušičkového období a různých strašidelných akcí, můžete v sobotu 26. listopadu na jednu strašidelnou výpravu ještě vyrazit. Tentokrát do jirkovské věže.

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.

 • 14. listopad 2016

  Most – V Mostě se v pondělí 14. listopadu otevřel zrekonstruovaný Lidl. Řetězec ho nazývá prodejnou nové generace. Zákazníci si v novém obchodě budou moci užít komfortnější nakupování, zaměstnanci velkorysé zázemí. Novinkou je i wifi připojení zdarma nebo automat na kávu. Informuje o tom mluvčí společnosti Lidl Zuzana Holá.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×