Zprávy

Dopravní podnik vrací do jízdního řádu ranního „pražáka“, poprvé vyjede příští pondělí

Reklama

Chomutov – „Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil". Tak nějak podobně by se dalo shrnout chování a kroky chomutovského Dopravního podniku v posledním měsíci. Skoro jako by se kdosi chtěl přesvědčit, že to bez něj prostě nejde. Nejprve bus zruší, pak se omlouvají, vypravují referenční náhradu, aby nakonec „objevili" věc dávno známou. Ranní spoj do Prahy lidé prostě potřebují.

cestadoprahy284Nově od neděle

Od posledních redukcí v jízdních řádech neuplynulo mnoho času a už tu máme změny nové. Týkají se autobusové trasy Jirkov – Chomutov – Louny – Praha a zpět, a platit začnou nadcházející neděli (4. května). Ke změně dochází na základě vašich četných, převážně negativních, reakcí, které stávající jízdní řád vyvolal.

Jak to nyní bude?

Nejzásadnějšími změnami je návrat prvního ranního spoje s odjezdem v 5 hod z Jirkova, a zrušení zastávek v Postoloprtech a u Luny v Lounech. Také došlo k obměnám odjezdů z Prahy, například v pracovních dnech budou poslední autobusy z Florence vypravovány v 17:30 a 18:45 hodin.

Touto rychlou změnou dojde na dočasnou dobu k přeložení odjezdu z Prahy u spoje číslo 102 v 9 hodin. Ten bude od 4. 5. 2014 do 3. 6. 2014 vypravován z ÚAN Florenc z nástupiště číslo 12, ostatní odjezdy zůstávají standardně z nástupiště číslo 11.

Na nový jízdní řád se můžete podívat zde.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×