Zprávy

O víkendu bude o zábavu postaráno, vypravte se na Chomutovské slavnosti

Reklama

Chomutov - Tradiční dubnové Chomutovské slavnosti jsou každoročně první mezi obdobnými celoměstskými akcemi. A jak bývá zvykem, jsou zaměřené na nějaké období, výročí nebo téma. Ty letošní se ponesou v duchu světových a mezinárodních dnů. „Programem, výstavou nebo třeba netradiční akcí si připomeneme známé dny, ale i vskutku kuriózní. Jenom na duben totiž připadá asi dvacet sedm významných dnů," sdělil primátor Chomutova Jan Mareš s tím, že se návštěvníci mohou nechat překvapit třeba historickou detektivkou nebo se odreagovat v polštářové bitvě. Kompletní program najdete v přiložené fotogalerii.

slavnosti254eChomutovským slavnostem bude patřit městský park poslední dubnový víkend, tedy v sobotu 26. a neděli 27. První den zahájí připomenutí stého výročí zahájení 1. světové války a pak už budou hudební, taneční a divadelní vystoupení střídat soutěže pro malé i velké. „V sobotu to navíc bude historická detektivka Rodinného zápolení s překvapením, kterou si v neděli budou moci rozluštit i rodiny nesoutěžící v Rodinném zápolení," řekl primátor Mareš. Přijedou komedianti, sokolníci představí výcvik dravců, návštěvníky potěší C. a K. polní pošta i polní kuchyně nebo flašinetář. Historii připomene sraz historických vozidel, současnost pak veletrh technických oborů a řemesel Technodays. Především dětem jsou určené pouťové atrakce, jízdy na ponících a jízdy kočárem v městském parku. Doprovodný program přinese výstavu palných zbraní od píšťaly až po kanón.

Otevřená polštářová bitva

„Připravili jsme i poutavé expozice ke dni knihy, grafiky, zdraví, letectví a kosmonautiky nebo svátku skautů," přibližuje program organizátorka Silvie Škubová z kanceláře primátora. Sobotní večerní program zahájí průvod s bubny z náměstí do parku, kde bude pokračovat široké veřejnosti otevřená polštářová bitva. „Kdo si přinese vlastní polštář, může se vrátit do dětských let a odreagovat se v netradiční bitce. To na počest právě Mezinárodního dne polštářové bitvy, který také připadá na duben," doplnila Škubová. Účastníci Rodinného zápolení mohou potřebný polštář vyhrát v celodenním detektivním pátrání. Vrcholem večera pak budou ohně a ohňová show.

Letošní slavnosti se však nebudou věnovat jen zábavě a dobrému jídlu. Město Chomutov při této příležitosti chce občanům i návštěvníkům představit organizace města, občanská sdružení i partnerská města. Svůj informační stánek zde bude mít turistické informační centrum s prezentací Chomutova, slovenské Trnavy a německého Annabergu-Buchholze.

Křest filmu

Kromě tištěných propagačních materiálů zde bude prvně představen nový dokument o městě. „V sobotu dopoledne budeme slavnostně křtít dokumentární film o městě, který je takovou milou pozvánkou do Chomutova. Vznikl v cyklu Perly českých měst a na slavnostech zahájíme i jeho prodej," uvedl primátor. Dvacetiminutový film s využitím dobových materiálů, rekonstrukcí významných událostí i současných reálií vypráví poutavý příběh města Chomutova od jeho založení až po dnešní dny. Kromě historie a kulturních památek prezentuje přírodní atraktivity, jako je Bezručovo údolí, Kamencové jezero, Podkrušnohorský zoopark a Krušné hory, také nové kulturní a sportovní areály, ale i třeba významné každoroční akce pořádané městem – Chomutovské slavnosti, závody dračích lodí, Chomutovské Vánoce nebo Rodinné zápolení.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×