Zprávy

O víkendu bude o zábavu postaráno, vypravte se na Chomutovské slavnosti

Reklama

Chomutov - Tradiční dubnové Chomutovské slavnosti jsou každoročně první mezi obdobnými celoměstskými akcemi. A jak bývá zvykem, jsou zaměřené na nějaké období, výročí nebo téma. Ty letošní se ponesou v duchu světových a mezinárodních dnů. „Programem, výstavou nebo třeba netradiční akcí si připomeneme známé dny, ale i vskutku kuriózní. Jenom na duben totiž připadá asi dvacet sedm významných dnů," sdělil primátor Chomutova Jan Mareš s tím, že se návštěvníci mohou nechat překvapit třeba historickou detektivkou nebo se odreagovat v polštářové bitvě. Kompletní program najdete v přiložené fotogalerii.

slavnosti254eChomutovským slavnostem bude patřit městský park poslední dubnový víkend, tedy v sobotu 26. a neděli 27. První den zahájí připomenutí stého výročí zahájení 1. světové války a pak už budou hudební, taneční a divadelní vystoupení střídat soutěže pro malé i velké. „V sobotu to navíc bude historická detektivka Rodinného zápolení s překvapením, kterou si v neděli budou moci rozluštit i rodiny nesoutěžící v Rodinném zápolení," řekl primátor Mareš. Přijedou komedianti, sokolníci představí výcvik dravců, návštěvníky potěší C. a K. polní pošta i polní kuchyně nebo flašinetář. Historii připomene sraz historických vozidel, současnost pak veletrh technických oborů a řemesel Technodays. Především dětem jsou určené pouťové atrakce, jízdy na ponících a jízdy kočárem v městském parku. Doprovodný program přinese výstavu palných zbraní od píšťaly až po kanón.

Otevřená polštářová bitva

„Připravili jsme i poutavé expozice ke dni knihy, grafiky, zdraví, letectví a kosmonautiky nebo svátku skautů," přibližuje program organizátorka Silvie Škubová z kanceláře primátora. Sobotní večerní program zahájí průvod s bubny z náměstí do parku, kde bude pokračovat široké veřejnosti otevřená polštářová bitva. „Kdo si přinese vlastní polštář, může se vrátit do dětských let a odreagovat se v netradiční bitce. To na počest právě Mezinárodního dne polštářové bitvy, který také připadá na duben," doplnila Škubová. Účastníci Rodinného zápolení mohou potřebný polštář vyhrát v celodenním detektivním pátrání. Vrcholem večera pak budou ohně a ohňová show.

Letošní slavnosti se však nebudou věnovat jen zábavě a dobrému jídlu. Město Chomutov při této příležitosti chce občanům i návštěvníkům představit organizace města, občanská sdružení i partnerská města. Svůj informační stánek zde bude mít turistické informační centrum s prezentací Chomutova, slovenské Trnavy a německého Annabergu-Buchholze.

Křest filmu

Kromě tištěných propagačních materiálů zde bude prvně představen nový dokument o městě. „V sobotu dopoledne budeme slavnostně křtít dokumentární film o městě, který je takovou milou pozvánkou do Chomutova. Vznikl v cyklu Perly českých měst a na slavnostech zahájíme i jeho prodej," uvedl primátor. Dvacetiminutový film s využitím dobových materiálů, rekonstrukcí významných událostí i současných reálií vypráví poutavý příběh města Chomutova od jeho založení až po dnešní dny. Kromě historie a kulturních památek prezentuje přírodní atraktivity, jako je Bezručovo údolí, Kamencové jezero, Podkrušnohorský zoopark a Krušné hory, také nové kulturní a sportovní areály, ale i třeba významné každoroční akce pořádané městem – Chomutovské slavnosti, závody dračích lodí, Chomutovské Vánoce nebo Rodinné zápolení.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×