Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Stalking, zachráněný sebevrah, ukradená pramice, mercedes na cihlách

Reklama

Chomutovsko - Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden...

policista234Pondělí

Kadaň - Škoda ve výši 16 tisíc korun vznikla poškozenému z Kadaně. Kdosi mu z rybářského kotviště v Tušimicích odcizil rybářskou pramici. Loď měl muž uzamčenou zajišťovacím řetězem a ukotvenou. Pátrání po lodi bylo do současné doby neúspěšné, krádež vyšetřují policisté z Kadaně.

Úterý

Jirkov - Škodu za 20 tisíc korun způsobil svému zaměstnavateli 33letý muž z Jirkova. Jako pracovník prodejny v centru Chomutova totiž řádně neodevzdal peníze získané za prodej zboží, nevložil je do pokladny, ale ponechal si je pro vlastní potřebu. Muž je podezřelý ze zpronevěry, za kterou mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Středa

Klášterec nad Ohří - Muž z Klášterce nad Ohří oznámil včera ve večerních o hodinách na linku 158, že jeho 46letý otec odešel z domova o prostřednictvím SMS zprávy oznámil manželce, že chce skončit poblíž obce Ciboušov se životem. Na místo byly ihned vyslány policejní hlídky, do pátrání se zapojila i hlídka MP Klášterec nad Ohří. S hledaným se nakonec podařilo spojit telefonicky a policejní hlídka muže v nezraněném stavu nalezla. Skončil v péči lékařů, pátrání mohlo být z uvedeného důvodu ukončeno.

Čtvrtek

Jirkov / Blatno - Jirkovští policisté včera zadrželi 33letého řidiče osobního vozidla Kia Sportage. Poblíž obce Blatno řídil vozidlo tak, že ohrožoval život a zdraví dalších lidí. Neuposlechl opakovaných výzev policistů k zastavení, a když následně zastavil, snažil se z místa utéct. Byl však zadržen a převezen na policejní útvar. Tam muži zákona zjistili, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel a není držitelem řidičského oprávnění z důvodů blokace. Následně provedená dechová zkouška byla pozitivní, nadýchal 2,54 a 2,45 promile. Muž je podezřelý z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Pátek

Chomutov - Až tříletý pobyt za mřížemi hrozí v případě odsouzení 24letému muži z okresního města. Na veřejné listině – rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti si přepsal lékařem uvedený datum konce neschopnosti, čímž marodní dobu prodloužil o rovných dvacet kalendářních dnů. Jelikož bylo jeho jednání včas odhaleno, nedošlo k neoprávněné výplatě nemocenských dávek. Obvinění z uvedeného trestného činu si muž převzal, vyšetřování provádí chomutovští kriminalisté.

Víkend

Jirkov - 21letý muž z Jirkova se nemůže smířit s rozchodem s přítelkyní. Od února ženu neustále kontaktuje v místě trvalého bydliště, vyhrožuje jí a několikrát už fyzicky zaútočil. Naštěstí nedošlo k žádnému vážnějšímu zranění. K obtěžování používá i mobilní telefon, kdy bývalé přítelkyni posílá neustále SMS zprávy. Poškozené již došla trpělivost a vzhledem k tomu, že se bojí o své zdraví, obrátila se na chomutovské policejní oddělení a podala oznámení. Policisté jednání vyhodnotili jako nebezpečné vyhrožování a nebezpečné pronásledování.

Chomutov - Majitel osobního vozidla Mercedes Benz zažil nemilé překvapení. Auto nechal zaparkované před domem, kde bydlí, když chtěl druhý den odejet, zjistil, že kdosi odmontoval a následně i odcizil čtyři kusy originál hliníkových kol i s letními pneumatikami. Zloděj podložil auto částečně cihlami, částečně se dotýkalo země. Škodu majitel vyčíslil na 60 tisíc korun. Krádež vyšetřují chomutovští policisté.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×