Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Stalking, zachráněný sebevrah, ukradená pramice, mercedes na cihlách

Reklama

Chomutovsko - Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden...

policista234Pondělí

Kadaň - Škoda ve výši 16 tisíc korun vznikla poškozenému z Kadaně. Kdosi mu z rybářského kotviště v Tušimicích odcizil rybářskou pramici. Loď měl muž uzamčenou zajišťovacím řetězem a ukotvenou. Pátrání po lodi bylo do současné doby neúspěšné, krádež vyšetřují policisté z Kadaně.

Úterý

Jirkov - Škodu za 20 tisíc korun způsobil svému zaměstnavateli 33letý muž z Jirkova. Jako pracovník prodejny v centru Chomutova totiž řádně neodevzdal peníze získané za prodej zboží, nevložil je do pokladny, ale ponechal si je pro vlastní potřebu. Muž je podezřelý ze zpronevěry, za kterou mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Středa

Klášterec nad Ohří - Muž z Klášterce nad Ohří oznámil včera ve večerních o hodinách na linku 158, že jeho 46letý otec odešel z domova o prostřednictvím SMS zprávy oznámil manželce, že chce skončit poblíž obce Ciboušov se životem. Na místo byly ihned vyslány policejní hlídky, do pátrání se zapojila i hlídka MP Klášterec nad Ohří. S hledaným se nakonec podařilo spojit telefonicky a policejní hlídka muže v nezraněném stavu nalezla. Skončil v péči lékařů, pátrání mohlo být z uvedeného důvodu ukončeno.

Čtvrtek

Jirkov / Blatno - Jirkovští policisté včera zadrželi 33letého řidiče osobního vozidla Kia Sportage. Poblíž obce Blatno řídil vozidlo tak, že ohrožoval život a zdraví dalších lidí. Neuposlechl opakovaných výzev policistů k zastavení, a když následně zastavil, snažil se z místa utéct. Byl však zadržen a převezen na policejní útvar. Tam muži zákona zjistili, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel a není držitelem řidičského oprávnění z důvodů blokace. Následně provedená dechová zkouška byla pozitivní, nadýchal 2,54 a 2,45 promile. Muž je podezřelý z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Pátek

Chomutov - Až tříletý pobyt za mřížemi hrozí v případě odsouzení 24letému muži z okresního města. Na veřejné listině – rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti si přepsal lékařem uvedený datum konce neschopnosti, čímž marodní dobu prodloužil o rovných dvacet kalendářních dnů. Jelikož bylo jeho jednání včas odhaleno, nedošlo k neoprávněné výplatě nemocenských dávek. Obvinění z uvedeného trestného činu si muž převzal, vyšetřování provádí chomutovští kriminalisté.

Víkend

Jirkov - 21letý muž z Jirkova se nemůže smířit s rozchodem s přítelkyní. Od února ženu neustále kontaktuje v místě trvalého bydliště, vyhrožuje jí a několikrát už fyzicky zaútočil. Naštěstí nedošlo k žádnému vážnějšímu zranění. K obtěžování používá i mobilní telefon, kdy bývalé přítelkyni posílá neustále SMS zprávy. Poškozené již došla trpělivost a vzhledem k tomu, že se bojí o své zdraví, obrátila se na chomutovské policejní oddělení a podala oznámení. Policisté jednání vyhodnotili jako nebezpečné vyhrožování a nebezpečné pronásledování.

Chomutov - Majitel osobního vozidla Mercedes Benz zažil nemilé překvapení. Auto nechal zaparkované před domem, kde bydlí, když chtěl druhý den odejet, zjistil, že kdosi odmontoval a následně i odcizil čtyři kusy originál hliníkových kol i s letními pneumatikami. Zloděj podložil auto částečně cihlami, částečně se dotýkalo země. Škodu majitel vyčíslil na 60 tisíc korun. Krádež vyšetřují chomutovští policisté.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×