Zprávy

Pozemek na Lipské za sto šedesát milionů leží ladem, nikdo neví, co tady nakonec bude…

Reklama

Chomutov – Kdo by náhodou nevěděl, o kterém místě je řeč, je to přesně tam, kde kdysi (ještě před třemi lety) stával chomutovský zimní stadion. V roce 2010 prodalo město plochu za sto šedesát milionů rakouské obchodní společnosti Spar, ta „zimák" srovnala se zemí, ke slíbené stavbě obchodního centra ale nedošlo a s největší pravděpodobností už ani nedojde. Před měsícem ohlásil řetězec odchod z České republiky, jeho nástupce se stavbou zatím nepočítá.

spar204a

Spar se mění na Alberta

Všechno to bylo docela pěkně nalajnované. Postaví se nový „lední stánek", na uvolněné místo v centru města se najde zájemce, který na vlastní náklady nechtěnou starou stavbu zbourá a navíc tady ještě vyroste moderní obchodní centrum. První polovina plánu vyšla na jedničku. Novou arénu máme, kupující se našel, letitý „zimáček" není. Chybí už jen to obchodní centrum (ne, že bychom jich tady měli málo), to ale jen tak nebude. Společnost Spar opouští republiku (údajný prodělek za poslední roky přerostl tři miliardy), své stávající prodejny (padesát kousků) přenechává za 5,2 miliardy nizozemskému gigantu Ahold, který u nás provozuje obchody známé pod označením Albert. Nyní se čeká na vyjádření antimonopolního úřadu a pak bude obchod zpečetěn.

spar204bRadnice čeká...

Jak do toho celého zapadá Chomutov? Velmi prostě. Podle vyjádření tiskové mluvčí Aholdu počítá zatím společnost pouze s převzetím již fungujících prodejen, o těch na papíře se nemluví. Z toho tedy logicky vyplývá, že o novém marketu si můžeme nechat leda tak zdát. Alespoň tedy v nejbližší době.

A co na to radnice? Sama neví, co bude a nezbývá jí, než čekat. „Zástupce společnosti Spar jsme neustále vyzývali ke společným jednáním, díky tomu jsme se v loňském roce shodli na konečné podobě plánovaného obchodního centra. Nyní i přes naše výzvy nemáme od této společnosti žádné informace k jejich opuštění českého trhu. Ihned po medializaci zmíněných informací jsme se obrátili jak na Spar, tak i na společnost Ahold a očekáváme jejich vyjádření k situaci v Chomutově," vysvětluje chomutovský primátor Jan Mareš.

Vyhlídky nejsou nejlepší

Jak to tak vypadá, bude si uvolněná plocha v Lipské ulici vesele zarůstat travou ještě pěkně dlouho. Těžko nyní přemýšlet, co všechno tady mohlo být. Prostor se jednou prodal a jak s ním jeho majitel naloží, je nyní ve hvězdách.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×