Zprávy

Pozemek na Lipské za sto šedesát milionů leží ladem, nikdo neví, co tady nakonec bude…

Reklama

Chomutov – Kdo by náhodou nevěděl, o kterém místě je řeč, je to přesně tam, kde kdysi (ještě před třemi lety) stával chomutovský zimní stadion. V roce 2010 prodalo město plochu za sto šedesát milionů rakouské obchodní společnosti Spar, ta „zimák" srovnala se zemí, ke slíbené stavbě obchodního centra ale nedošlo a s největší pravděpodobností už ani nedojde. Před měsícem ohlásil řetězec odchod z České republiky, jeho nástupce se stavbou zatím nepočítá.

spar204a

Spar se mění na Alberta

Všechno to bylo docela pěkně nalajnované. Postaví se nový „lední stánek", na uvolněné místo v centru města se najde zájemce, který na vlastní náklady nechtěnou starou stavbu zbourá a navíc tady ještě vyroste moderní obchodní centrum. První polovina plánu vyšla na jedničku. Novou arénu máme, kupující se našel, letitý „zimáček" není. Chybí už jen to obchodní centrum (ne, že bychom jich tady měli málo), to ale jen tak nebude. Společnost Spar opouští republiku (údajný prodělek za poslední roky přerostl tři miliardy), své stávající prodejny (padesát kousků) přenechává za 5,2 miliardy nizozemskému gigantu Ahold, který u nás provozuje obchody známé pod označením Albert. Nyní se čeká na vyjádření antimonopolního úřadu a pak bude obchod zpečetěn.

spar204bRadnice čeká...

Jak do toho celého zapadá Chomutov? Velmi prostě. Podle vyjádření tiskové mluvčí Aholdu počítá zatím společnost pouze s převzetím již fungujících prodejen, o těch na papíře se nemluví. Z toho tedy logicky vyplývá, že o novém marketu si můžeme nechat leda tak zdát. Alespoň tedy v nejbližší době.

A co na to radnice? Sama neví, co bude a nezbývá jí, než čekat. „Zástupce společnosti Spar jsme neustále vyzývali ke společným jednáním, díky tomu jsme se v loňském roce shodli na konečné podobě plánovaného obchodního centra. Nyní i přes naše výzvy nemáme od této společnosti žádné informace k jejich opuštění českého trhu. Ihned po medializaci zmíněných informací jsme se obrátili jak na Spar, tak i na společnost Ahold a očekáváme jejich vyjádření k situaci v Chomutově," vysvětluje chomutovský primátor Jan Mareš.

Vyhlídky nejsou nejlepší

Jak to tak vypadá, bude si uvolněná plocha v Lipské ulici vesele zarůstat travou ještě pěkně dlouho. Těžko nyní přemýšlet, co všechno tady mohlo být. Prostor se jednou prodal a jak s ním jeho majitel naloží, je nyní ve hvězdách.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×