Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Sedm zlodějů v jednom domě, železniční loupež, ukradené botky za padesát tři tisíc

Reklama

Chomutovsko - Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden...

policista154Pondělí

Chomutov – Chomutovští policisté přijali v měsíci únoru letošního roku oznámení o neoprávněném odběru elektřiny v jednom z bytů v ulici Palachova. Z krádeže byl podezřelý 39letý obyvatel domu. Při vyšetřování muži zákona však zjistili, že elektřinu bez placení neodebíral sám, ale stejného jednání se dopustilo dalších šest lidí. Škoda u jednotlivých osob nepřesáhla pět tisíc korun, z uvedeného důvodu bude jednání tří žen ve věku 37,35 a 41let a čtyř mužů ve věku 39,45,26 a 39 let řešit přestupková komise, kam byl skutek zaslán k projednání.

Úterý

Kadaň - Na železniční trati v Kadani Prunéřově došlo ke krádeži. Podél kolejiště zmizely ze tří osvětlovacích stožárů transformátory. Poškozená firma vyčíslila škodu na 40 tisíc korun. Policisté z místního obvodního oddělení nyní pátrají po pachateli tohoto jednání.

Středa

Chomutov - Chomutovští kriminalisté obvinili z krádeže teprve 18letého mladíka z okresního města. Před necelým měsícem sebral před obchodem v Ruské ulici odstavené jízdní kolo za 10 tisíc korun. Hned následující den vnikl na Palacké ulici do skladu obchodu. Na místě sebral dvacet krabic se značkovou obuví. Celková škoda 43 tisíc korun. Na další vloupání přibližně ve stejnou dobu již nebyl sám. Společnost mu dělal 41letý muž z Března. Na Palacké ulici vnikli do další prodejny a odnesli 72 kusů různých značek parfémů a 34 kusů líčidel. Za sebou zanechali celkovou škodu ve výši 85 tisíc korun. Kriminalisté dále zjistili, že obdobného jednání se oba muži dopustili již na konci října loňského roku. Dostali se do sklepních prostor domu v Poděbradově ulici a ze sklepní místnosti odcizili pánské a dámské kolo, výbavu na kola, nářadí, barvy a další věci. Majitel v tomto případě vyčíslil celkovou škodu na 74 tisíc korun.

Čtvrtek

Kadaň - Na policii v Kadani se obrátil muž z Klášterce nad Ohří a oznámil, že byl napaden. V místní prodejně na něj fyzicky zaútočil 32letý muž z Kadaně a v rozdávání ran pokračoval i na ulici před prodejnou. Zranění, která poškozený utrpěl, si vyžádala ošetření v nemocnici. Doba léčení byla stanovena na deset dní. Jednání násilníka policisté vyhodnotili jako ublížení na zdraví a výtržnictví, co bylo příčinou napadení, je předmětem dalšího vyšetřování.

Pátek

Jirkov - 46letý muž z Jirkova převzal od poškozeného osobní vozidlo Peugeot 106 za účelem opravy. Na opravě se společně domluvili, ale muž dohodu nedodržel. Auto naopak bez vědomí a souhlasu majitele rozebral na kovové díly a ty prodal do sběrny druhotných surovin. Poškozenému vznikla škoda ve výši 12 tisíc korun. Policisté jednání muže vyhodnotili jako zpronevěru, obvinění z uvedeného trestného činu si již převzal.

Víkend

Chomutov - Chomutovští kriminalisté vyšetřují loupež, ke které došlo v prodejně se smíšeným zbožím na sídlišti Zahradní. Do obchodu vešel 25letý místní obyvatel a prodavači nabízel k prodeji různé cukrovinky. Když neuspěl, začal vyhrožovat napadením a poškozením prodejny. Prodavač mu ani v tomto případě neustoupil a tak muž sebral alespoň přepravku s pivem v hodnotě 300 korun a z místa utekl. Obvinění z loupeže si převzal, vyšetřování je vedeno na svobodě.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×