Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Sedm zlodějů v jednom domě, železniční loupež, ukradené botky za padesát tři tisíc

Reklama

Chomutovsko - Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden...

policista154Pondělí

Chomutov – Chomutovští policisté přijali v měsíci únoru letošního roku oznámení o neoprávněném odběru elektřiny v jednom z bytů v ulici Palachova. Z krádeže byl podezřelý 39letý obyvatel domu. Při vyšetřování muži zákona však zjistili, že elektřinu bez placení neodebíral sám, ale stejného jednání se dopustilo dalších šest lidí. Škoda u jednotlivých osob nepřesáhla pět tisíc korun, z uvedeného důvodu bude jednání tří žen ve věku 37,35 a 41let a čtyř mužů ve věku 39,45,26 a 39 let řešit přestupková komise, kam byl skutek zaslán k projednání.

Úterý

Kadaň - Na železniční trati v Kadani Prunéřově došlo ke krádeži. Podél kolejiště zmizely ze tří osvětlovacích stožárů transformátory. Poškozená firma vyčíslila škodu na 40 tisíc korun. Policisté z místního obvodního oddělení nyní pátrají po pachateli tohoto jednání.

Středa

Chomutov - Chomutovští kriminalisté obvinili z krádeže teprve 18letého mladíka z okresního města. Před necelým měsícem sebral před obchodem v Ruské ulici odstavené jízdní kolo za 10 tisíc korun. Hned následující den vnikl na Palacké ulici do skladu obchodu. Na místě sebral dvacet krabic se značkovou obuví. Celková škoda 43 tisíc korun. Na další vloupání přibližně ve stejnou dobu již nebyl sám. Společnost mu dělal 41letý muž z Března. Na Palacké ulici vnikli do další prodejny a odnesli 72 kusů různých značek parfémů a 34 kusů líčidel. Za sebou zanechali celkovou škodu ve výši 85 tisíc korun. Kriminalisté dále zjistili, že obdobného jednání se oba muži dopustili již na konci října loňského roku. Dostali se do sklepních prostor domu v Poděbradově ulici a ze sklepní místnosti odcizili pánské a dámské kolo, výbavu na kola, nářadí, barvy a další věci. Majitel v tomto případě vyčíslil celkovou škodu na 74 tisíc korun.

Čtvrtek

Kadaň - Na policii v Kadani se obrátil muž z Klášterce nad Ohří a oznámil, že byl napaden. V místní prodejně na něj fyzicky zaútočil 32letý muž z Kadaně a v rozdávání ran pokračoval i na ulici před prodejnou. Zranění, která poškozený utrpěl, si vyžádala ošetření v nemocnici. Doba léčení byla stanovena na deset dní. Jednání násilníka policisté vyhodnotili jako ublížení na zdraví a výtržnictví, co bylo příčinou napadení, je předmětem dalšího vyšetřování.

Pátek

Jirkov - 46letý muž z Jirkova převzal od poškozeného osobní vozidlo Peugeot 106 za účelem opravy. Na opravě se společně domluvili, ale muž dohodu nedodržel. Auto naopak bez vědomí a souhlasu majitele rozebral na kovové díly a ty prodal do sběrny druhotných surovin. Poškozenému vznikla škoda ve výši 12 tisíc korun. Policisté jednání muže vyhodnotili jako zpronevěru, obvinění z uvedeného trestného činu si již převzal.

Víkend

Chomutov - Chomutovští kriminalisté vyšetřují loupež, ke které došlo v prodejně se smíšeným zbožím na sídlišti Zahradní. Do obchodu vešel 25letý místní obyvatel a prodavači nabízel k prodeji různé cukrovinky. Když neuspěl, začal vyhrožovat napadením a poškozením prodejny. Prodavač mu ani v tomto případě neustoupil a tak muž sebral alespoň přepravku s pivem v hodnotě 300 korun a z místa utekl. Obvinění z loupeže si převzal, vyšetřování je vedeno na svobodě.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×