Zprávy

Chomutov rozkvétá jarními barvami, chuligáni ničili výsadbu a zeleň pouze na Březenecké

Reklama

Chomutov - Ulice města začínají kvést, jarní rostlinky se probouzejí na tradičních i nových záhonech. „Město získává svoji jarní barevnou tvář, o kterou pracovníci Technických služeb pečují po celý rok. Jarní květiny doplní ještě letničky, nápaditě umístěné v pyramidách," uvádí náměstek primátora Martin Klouda.

zeleň154

Květinové pyramidy a závěsné vázy

V těchto dnech se má čile k světu skalka v Palackého ulici, kde roste spousta skalniček. Již za pár týdnů nainstalují Technické služby do ulic květinové pyramidy a závěsné vázy na sloupy veřejného osvětlení. „Nový záhon jsme vybudovali na křižovatce ulic Palackého a Pražská. Tam bývaly růže, ty ale byly nahrazeny jinými květinami," popisuje vedoucí provozovny Veřejné zeleně Daniel Voborník.

Po prořezávce a odstranění nevhodných keřů v ulici Klicperova vedle tamního obchodu, budou zelení osázeny velké betonové květináče. Zlepší se tím vzhled místa, kvůli košatým keřům působil prostor neupraveně, a to by se nyní mělo změnit. Další nové záhony rozkvetou u autobusové zastávky v Palackého ulici a před obchodním centrem Chomutovka.

Vycházíme lidem vstříc

Při plánování nových záhonů či jejich úpravě spolupracují Technické služby s obyvateli okolních domů. Letos si například přáli nový záhon lidé z ulice Matěje Kopeckého. „Vyšli jsme jim vstříc, terén v místě upravili a osázeli ho keři. V takovýchto případech zvažujeme, zda jsou požadované květiny nebo dřeviny v ulici vhodné a zda v budoucnu nezpůsobí více škody než užitku. Pokud ale takové obavy nejsou, zařídíme venkovní prostranství podle žádosti obyvatel," vysvětluje ředitel TSmCh Zbyněk Koblížek.

Vandalové dali letos pokoj

Oproti předchozím rokům je ten letošní výjimečný v tom, že se rostliny zdaleka tolik neztrácejí. Vandalové letos kradou nebo poškozují výsadbu jen minimálně, jedním z mála zaznamenaných případů jsou osekané kmeny stromků na Březenecké u „Experimentů".

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×