Zprávy

Chomutov rozkvétá jarními barvami, chuligáni ničili výsadbu a zeleň pouze na Březenecké

Reklama

Chomutov - Ulice města začínají kvést, jarní rostlinky se probouzejí na tradičních i nových záhonech. „Město získává svoji jarní barevnou tvář, o kterou pracovníci Technických služeb pečují po celý rok. Jarní květiny doplní ještě letničky, nápaditě umístěné v pyramidách," uvádí náměstek primátora Martin Klouda.

zeleň154

Květinové pyramidy a závěsné vázy

V těchto dnech se má čile k světu skalka v Palackého ulici, kde roste spousta skalniček. Již za pár týdnů nainstalují Technické služby do ulic květinové pyramidy a závěsné vázy na sloupy veřejného osvětlení. „Nový záhon jsme vybudovali na křižovatce ulic Palackého a Pražská. Tam bývaly růže, ty ale byly nahrazeny jinými květinami," popisuje vedoucí provozovny Veřejné zeleně Daniel Voborník.

Po prořezávce a odstranění nevhodných keřů v ulici Klicperova vedle tamního obchodu, budou zelení osázeny velké betonové květináče. Zlepší se tím vzhled místa, kvůli košatým keřům působil prostor neupraveně, a to by se nyní mělo změnit. Další nové záhony rozkvetou u autobusové zastávky v Palackého ulici a před obchodním centrem Chomutovka.

Vycházíme lidem vstříc

Při plánování nových záhonů či jejich úpravě spolupracují Technické služby s obyvateli okolních domů. Letos si například přáli nový záhon lidé z ulice Matěje Kopeckého. „Vyšli jsme jim vstříc, terén v místě upravili a osázeli ho keři. V takovýchto případech zvažujeme, zda jsou požadované květiny nebo dřeviny v ulici vhodné a zda v budoucnu nezpůsobí více škody než užitku. Pokud ale takové obavy nejsou, zařídíme venkovní prostranství podle žádosti obyvatel," vysvětluje ředitel TSmCh Zbyněk Koblížek.

Vandalové dali letos pokoj

Oproti předchozím rokům je ten letošní výjimečný v tom, že se rostliny zdaleka tolik neztrácejí. Vandalové letos kradou nebo poškozují výsadbu jen minimálně, jedním z mála zaznamenaných případů jsou osekané kmeny stromků na Březenecké u „Experimentů".

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×