Zprávy

V Chomutově a Jirkově usedne v září do školních lavic osm set devět prvňáčků

Reklama

Chomutov / Jirkov – Chomutov – 579, Jirkov – 230. Tolik prvňáčků by mělo v obou městech přijít v září poprvé do školy. Zatím jsou to ale pouze statistická čísla, v Jirkově například v přehledech figuruje dalších pětasedmdesát dětí, které u zápisů nebyly, ale být měly.

prvnítřída144„Rodiny se často stěhují"

„Je to způsobeno tím, že rodiny se často stěhují, ale trvalý pobyt jim zůstává v našem městě. Dále také zákon umožňuje, aby žák plnil povinnou školní docházku i v jiné než spádové škole," vysvětluje jirkovský starosta Radek Štejnar. Jeden příklad za všechny, o několika rodinách je známo, že pobývají v Anglii, přibývá případů s tzv. úřední adresou na radnici. Na druhou stranu přišly k zápisu navíc i děti, které tu sice trvalý pobyt nemají, ale žijí zde. Aby se zabránilo případnému porušení povinnosti školní docházky, byli rodiče písemně vyzváni k tomu, aby nahlásili, kde se účastnili zápisu se svým dítětem, a do zjišťování se zapojily i sociální pracovnice městského úřadu.

Chomutov je na tom obdobně

Zápisy do prvních tříd základních škol se uskutečnily v Chomutově 15. a 16. ledna. Rodiče přivedli do běžných i speciálních škol ve městě celkem 583 dětí, z nichž po odečtení 95, které mají odklad školní docházky, a naopak přičtení 113, jež by měly nastoupit po odkladu, mělo v září do škol s aktovkou přijít celkem 579 prvňáčků. Kapacita chomutovských škol je pro ně připravená.

„Sledujeme demografický vývoj, podle kterého byla optimalizovaná síť škol. Kapacita škol je proto dostatečná, i když některé školy předpokládají naplnění celé kapacity," řekl primátor Jan Mareš. Skutečné počty žáků, kteří do škol nastoupí, ještě ovlivní ukončení vyšetření dětí navržených na odklad, přirozená migrace, ale i třeba příchod těch dětí, jež nebyly u zápisu.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×