Zprávy

V Chomutově a Jirkově usedne v září do školních lavic osm set devět prvňáčků

Reklama

Chomutov / Jirkov – Chomutov – 579, Jirkov – 230. Tolik prvňáčků by mělo v obou městech přijít v září poprvé do školy. Zatím jsou to ale pouze statistická čísla, v Jirkově například v přehledech figuruje dalších pětasedmdesát dětí, které u zápisů nebyly, ale být měly.

prvnítřída144„Rodiny se často stěhují"

„Je to způsobeno tím, že rodiny se často stěhují, ale trvalý pobyt jim zůstává v našem městě. Dále také zákon umožňuje, aby žák plnil povinnou školní docházku i v jiné než spádové škole," vysvětluje jirkovský starosta Radek Štejnar. Jeden příklad za všechny, o několika rodinách je známo, že pobývají v Anglii, přibývá případů s tzv. úřední adresou na radnici. Na druhou stranu přišly k zápisu navíc i děti, které tu sice trvalý pobyt nemají, ale žijí zde. Aby se zabránilo případnému porušení povinnosti školní docházky, byli rodiče písemně vyzváni k tomu, aby nahlásili, kde se účastnili zápisu se svým dítětem, a do zjišťování se zapojily i sociální pracovnice městského úřadu.

Chomutov je na tom obdobně

Zápisy do prvních tříd základních škol se uskutečnily v Chomutově 15. a 16. ledna. Rodiče přivedli do běžných i speciálních škol ve městě celkem 583 dětí, z nichž po odečtení 95, které mají odklad školní docházky, a naopak přičtení 113, jež by měly nastoupit po odkladu, mělo v září do škol s aktovkou přijít celkem 579 prvňáčků. Kapacita chomutovských škol je pro ně připravená.

„Sledujeme demografický vývoj, podle kterého byla optimalizovaná síť škol. Kapacita škol je proto dostatečná, i když některé školy předpokládají naplnění celé kapacity," řekl primátor Jan Mareš. Skutečné počty žáků, kteří do škol nastoupí, ještě ovlivní ukončení vyšetření dětí navržených na odklad, přirozená migrace, ale i třeba příchod těch dětí, jež nebyly u zápisu.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×