Zprávy

V Chomutově a Jirkově usedne v září do školních lavic osm set devět prvňáčků

Reklama

Chomutov / Jirkov – Chomutov – 579, Jirkov – 230. Tolik prvňáčků by mělo v obou městech přijít v září poprvé do školy. Zatím jsou to ale pouze statistická čísla, v Jirkově například v přehledech figuruje dalších pětasedmdesát dětí, které u zápisů nebyly, ale být měly.

prvnítřída144„Rodiny se často stěhují"

„Je to způsobeno tím, že rodiny se často stěhují, ale trvalý pobyt jim zůstává v našem městě. Dále také zákon umožňuje, aby žák plnil povinnou školní docházku i v jiné než spádové škole," vysvětluje jirkovský starosta Radek Štejnar. Jeden příklad za všechny, o několika rodinách je známo, že pobývají v Anglii, přibývá případů s tzv. úřední adresou na radnici. Na druhou stranu přišly k zápisu navíc i děti, které tu sice trvalý pobyt nemají, ale žijí zde. Aby se zabránilo případnému porušení povinnosti školní docházky, byli rodiče písemně vyzváni k tomu, aby nahlásili, kde se účastnili zápisu se svým dítětem, a do zjišťování se zapojily i sociální pracovnice městského úřadu.

Chomutov je na tom obdobně

Zápisy do prvních tříd základních škol se uskutečnily v Chomutově 15. a 16. ledna. Rodiče přivedli do běžných i speciálních škol ve městě celkem 583 dětí, z nichž po odečtení 95, které mají odklad školní docházky, a naopak přičtení 113, jež by měly nastoupit po odkladu, mělo v září do škol s aktovkou přijít celkem 579 prvňáčků. Kapacita chomutovských škol je pro ně připravená.

„Sledujeme demografický vývoj, podle kterého byla optimalizovaná síť škol. Kapacita škol je proto dostatečná, i když některé školy předpokládají naplnění celé kapacity," řekl primátor Jan Mareš. Skutečné počty žáků, kteří do škol nastoupí, ještě ovlivní ukončení vyšetření dětí navržených na odklad, přirozená migrace, ale i třeba příchod těch dětí, jež nebyly u zápisu.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×