Zprávy

Hasiči dostanou od července přidáno, k dalšímu růstu jejich a policejních platů možná dojde v příštím roce

Reklama

Chomutovsko – Výjezdové (takzvané mokré) profesionální hasiče čeká od letošního léta zvýšení platů. Od 1. července budou zařazeni do první skupiny rizika, v reálu to znamená zvýšení platů včetně odměny za služební pohotovost o tisíc korun měsíčně.

hasicilu134

Navýšení platů by se mělo dotknout celkem 6 500 příslušníků hasičského sboru. S tímto opatřením seznámil novináře ministr vnitra Milan Chovanec společně s generálním ředitelem HZS ČR, brigádním generálem Drahoslavem Rybou a předsedou Odborového svazu hasičů Zdeňkem J. Oberreiterem.

„Napravujeme krok Nečasovy vlády"

„Po opakovaném jednání s odbory rovnáme historickou nerovnost mezi sbory. Hasiči, kteří denně nasazují svůj život při výjezdech, jsou zařazeni ve druhé skupině rizika, přitom všichni policisté v přímém výkonu jsou ve skupině první. Částečně tím i napravujeme krok Nečasovy vlády, která v rámci úspor sebrala všem hasičům v průměru 3 548 korun," upřesňuje Chovanec s tím, že pro letošní rok ani není nutné navyšovat rozpočet resortu. Hasiči pro zvýšení (39 milionů korun) využijí prostředky z vnitřních úspor.

Brigádní generál Ryba poděkoval ministrovi vnitra za řešení, které podle něj přispěje ke stabilizaci hasičského sboru. „Jejich práce je opravdu velmi náročná, a to nejen po fyzické, ale i psychické stránce. Kromě toho se hasičům neustále rozšiřuje portfolio a počet zásahů, ke kterým vyjíždějí."

V příštím roce o další čtyři procenta. Možná...

S opatřením o převedení hasičů ve výjezdu do první skupiny rizika seznámil ministr vnitra ve středu 9. dubna také vládu. Nyní bude usilovat o to, aby v příštím roce došlo ke zvýšení platů hasičů a policistů o čtyři procenta.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×