Zprávy

Hasiči dostanou od července přidáno, k dalšímu růstu jejich a policejních platů možná dojde v příštím roce

Reklama

Chomutovsko – Výjezdové (takzvané mokré) profesionální hasiče čeká od letošního léta zvýšení platů. Od 1. července budou zařazeni do první skupiny rizika, v reálu to znamená zvýšení platů včetně odměny za služební pohotovost o tisíc korun měsíčně.

hasicilu134

Navýšení platů by se mělo dotknout celkem 6 500 příslušníků hasičského sboru. S tímto opatřením seznámil novináře ministr vnitra Milan Chovanec společně s generálním ředitelem HZS ČR, brigádním generálem Drahoslavem Rybou a předsedou Odborového svazu hasičů Zdeňkem J. Oberreiterem.

„Napravujeme krok Nečasovy vlády"

„Po opakovaném jednání s odbory rovnáme historickou nerovnost mezi sbory. Hasiči, kteří denně nasazují svůj život při výjezdech, jsou zařazeni ve druhé skupině rizika, přitom všichni policisté v přímém výkonu jsou ve skupině první. Částečně tím i napravujeme krok Nečasovy vlády, která v rámci úspor sebrala všem hasičům v průměru 3 548 korun," upřesňuje Chovanec s tím, že pro letošní rok ani není nutné navyšovat rozpočet resortu. Hasiči pro zvýšení (39 milionů korun) využijí prostředky z vnitřních úspor.

Brigádní generál Ryba poděkoval ministrovi vnitra za řešení, které podle něj přispěje ke stabilizaci hasičského sboru. „Jejich práce je opravdu velmi náročná, a to nejen po fyzické, ale i psychické stránce. Kromě toho se hasičům neustále rozšiřuje portfolio a počet zásahů, ke kterým vyjíždějí."

V příštím roce o další čtyři procenta. Možná...

S opatřením o převedení hasičů ve výjezdu do první skupiny rizika seznámil ministr vnitra ve středu 9. dubna také vládu. Nyní bude usilovat o to, aby v příštím roce došlo ke zvýšení platů hasičů a policistů o čtyři procenta.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×