Zprávy

Motorkáři zahájili sezonu požehnáním, do Kadaně jich přijelo několik set

Reklama

Kadaň – Stovky mužů a žen na silných strojích dorazily dnes na Mírové náměstí do Kadaně, aby si tady společně nechaly požehnat své životy pro nadcházející motorkářskou sezonu. Úkolu se s noblesou sobě vlastní zhostil kadaňský kněz Josef Čermák. „Jsem rád, že vás tady mohu po roce zase všechny přivítat a žehnám vašim osudům."

titulmoto124

„Nejsme věřící, ale co kdyby náhodou..."

Po nezbytných modlitbách prošel farář za doprovodu motorkářů celé náměstí, aby se zastavil u každého stroje a pokropil ho svěcenou vodou. „Nejsem věřící, tento rituál je pro mě ale tak trochu povinnost. Cítil bych se nesvůj, kdybych sem dnes nejel a s panem farářem se nesetkal," usmívá se na první pohled zarostlý „drsňák" na své osmnáctistovce. Vedle stojící mladý pár, sladěný do černočervené kůže přitakává, „jsme na tom stejně. Člověk si říká, co kdyby náhodou...."

Fotogalerie: Zahájení motorkářské sezony v Kadani

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 16. leden 2017

  Ústí nad Labem - Po pohřešované Míše Patricii Muzikářové policisté stále intenzivně pátrají. Naposledy o ztracené dívce informovali v pondělí před dvanáctou hodinou.

 • 12. leden 2017

  Ústí nad Labem - Policisté vyhlásili pátrání po dvanáctileté Michaele Patricii Muzikářové z Ústí nad Labem. V noci o tom informovali novináře. Dívka nedorazila do školy, nelze se jí dovolat.

 • 11. leden 2017

  Krušné hory - Fotopasti v Krušných horách zachytily psovitou šelmu, s největší pravděpodobností vlka. Hnutí DUHA Olomouc s dobrovolníky Vlčích hlídek a partnery ze státní ochrany přírody hledá od loňského podzimu v širší oblasti Krušných hor důkazy o přítomnosti velkých šelem, zejména vlka obecného a rysa ostrovida. Ochránci přírody nyní zveřejnili první záběry.

Co se chystá

 • 16. leden 2017

  Chomutov - Sníh se sype ze všech stran, v kamnech praská oheň, na stole voní čaj, křížaly a teplý perník. Babička dopočítá oka na pletení, přehlédne děti kolem stolu a začíná vyprávět. I když to vypadá jako výlet do díla českých klasiků, jedná se o žhavou současnost.

 • 09. leden 2017

  Kadaň – Kadaňská knihovna slaví! V úterý 10. ledna uplyne přesně 70 let od jejího založení.

 • 05. leden 2017

  Kadaň – Do Kadaně dorazí v pátek 6. ledna Tři králové. Udělejte dobrý skutek a přispějte v rámci největší dobrovolnické akce v Čechách do Tříkrálové sbírky. Na Mírovém náměstí bude celé odpoledne doprovodný program.

 • 05. leden 2017

  Chomutov – Do Chomutova přijedou v pátek 6. ledna po roce opět Tři králové. Tradičně budou s celou svojí družinou vyjíždět z Podkrušnohorského zooparku.

 • 03. leden 2017

  Most - Manželství je instituce, která tvoří legislativní základ rodiny. Vzniku manželství předchází svatební obřad. Ten může proběhnout velmi jednoduše, třeba jen ve čtyřech na patřičném úřadě, nebo to může být významná událost. Pokud jste pro druhou variantu, bude dobré být na ni připraven. Na trapasy se sice jen tak nezapomíná, ale mnohem příjemnější bude vzpomínat na báječný svatební den. Jak si Den D dobře zorganizovat vám pomůže akce, která se již tradičně koná na mosteckém Benediktu.

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×