Zprávy

Mezinárodní den památek a sídel otevírá v sobotu brány chomutovských skvostů

Reklama

Chomutov – Máte rádi historii? Pak si jistě v sobotu 12. dubna nemůžete nechat ujít otevření chomutovských památek, a to dokonce takových, které jsou zrakům veřejnosti běžně nepřístupné. „Otevřené budou všechny kostely, dvě věže, ale i třeba muzeum československého opevnění Na Kočičáku," zve organizátorka Silvie Škubová z kanceláře primátora. V některých památkách je na tento den připravena výjimečná komentovaná prohlídka nebo vernisáž, není-li uvedeno jinak, jsou otevírací časy 9 až 17 hodin a všechny návštěvy budou zdarma.

pamatky114

A kam se můžete vypravit?

V Jezuitském areálu (Palackého ulice) můžete navštívit expozici Oblastního muzea, kostel sv. Ignáce, Městskou galerii Špejchar, galerii Lurago či hvězdářskou věž Oblastního muzea. Posledně jmenovaná bude otevřena od 10 do 16 hodin a na každou celou hodinu je připravena prohlídka s průvodcem.

Starobylá radnice na náměstí 1. máje tradičně nabídne prohlídku kanceláří primátora a náměstka, oratoř slečen s výhledem do kostela svaté Kateřiny a unikátní klenotnici s Tobiášovou legendou. Otevřena bude také Art galerie a expozice oblastního muzea s komentovanou prohlídkou nové expozice a výstavy Josef Opitz v 11 hodin.

Na náměstí se můžete vydat ještě do kostela sv. Kateřiny, kde v 10 hodin proběhne vernisáž výstav - 1/ Pro život kostelů Broumovska a 2/ Necháme to tak?

Bez povšimnutí by neměla zůstat ani Městská věž a kostel Nanebevzetí Panny Marie (13 až 17 hodin), Městské informační centrum, chrám sv. Ducha v Hálkově ulici (10 až 14 hodin), kostel sv. Barbory na Lipské ulici (13 až 15 hodin) a nakonec Muzeum čs. opevnění z let 1936 – 1938 „Na Kočičáku" (10 až 16 hodin).

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×