Zprávy

Radnice zachraňuje chomutovský Domeček, kraj nám ho chtěl zrušit

Reklama

Chomutov – Dům dětí a mládeže, mezi Chomutováky známý jako Domeček. Jeho kroužky a aktivitami prošlo několik generací dětí, ve městě asi není člověka, který by volnočasové centrum neznal. I přes jeho obrovskou popularitu mu nyní po mnoha letech činnosti hrozil zánik.

domecek104„Je v zájmu nás všech Domeček zachovat"

V současné době spravuje příspěvkovou organizaci DDM Ústecký kraj a ten se ji k poslednímu srpnu rozhodl zrušit. V tento moment vstupuje do hry radnice, která Domeček převezme pod svá křídla. „Volnočasové aktivity dětí a mládeže jsou naším trvalým zájmem, proto hned od září zřídíme novou příspěvkovou organizaci města, která všechny osvědčené činnosti převezme," uvádí primátor města Jan Mareš a dodává, „připravujeme všechny potřebné kroky, aby od prvního školního dne mohla organizace fungovat. Zastupitelé budou projednávat záležitosti Domečku na svém červnovém zasedání."

„Změnu plně vítám"

A co na velké změny říká stávající domečkovské vedení? „Vítám je. Opravdu. Věřím tomu, že je to změna k lepšímu," myslí si ředitel Milan März. „V mnoha směrech již stejně s městem spolupracujeme, za všechny mohu uvést třeba naše propojení se základními školami a jejich některými kroužky," vysvětluje März a na náš dotaz, zda se zúčastní povinného výběrového řízení na nového ředitele, nezaváhá ani vteřinu, „určitě. Přece nezahodím patnáct let své práce."

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×