Zprávy

Radnice zachraňuje chomutovský Domeček, kraj nám ho chtěl zrušit

Reklama

Chomutov – Dům dětí a mládeže, mezi Chomutováky známý jako Domeček. Jeho kroužky a aktivitami prošlo několik generací dětí, ve městě asi není člověka, který by volnočasové centrum neznal. I přes jeho obrovskou popularitu mu nyní po mnoha letech činnosti hrozil zánik.

domecek104„Je v zájmu nás všech Domeček zachovat"

V současné době spravuje příspěvkovou organizaci DDM Ústecký kraj a ten se ji k poslednímu srpnu rozhodl zrušit. V tento moment vstupuje do hry radnice, která Domeček převezme pod svá křídla. „Volnočasové aktivity dětí a mládeže jsou naším trvalým zájmem, proto hned od září zřídíme novou příspěvkovou organizaci města, která všechny osvědčené činnosti převezme," uvádí primátor města Jan Mareš a dodává, „připravujeme všechny potřebné kroky, aby od prvního školního dne mohla organizace fungovat. Zastupitelé budou projednávat záležitosti Domečku na svém červnovém zasedání."

„Změnu plně vítám"

A co na velké změny říká stávající domečkovské vedení? „Vítám je. Opravdu. Věřím tomu, že je to změna k lepšímu," myslí si ředitel Milan März. „V mnoha směrech již stejně s městem spolupracujeme, za všechny mohu uvést třeba naše propojení se základními školami a jejich některými kroužky," vysvětluje März a na náš dotaz, zda se zúčastní povinného výběrového řízení na nového ředitele, nezaváhá ani vteřinu, „určitě. Přece nezahodím patnáct let své práce."

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×