Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Krádež dětských plen za třicet tisíc, zanedbané děti, opilci za volantem

Reklama

Chomutovsko - Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden...

policista94Pondělí

Loučná pod Klínovcem - O nepříjemné překvapení pro majitele se postaral neznámý pachatel, který vnikl do rekreační chaty v obci Loučná pod Klínovcem. Když poškozený přijel, našel poškozené dveře a uvnitř chaty všechno prohledané. Kdosi odcizil lyžařské a snowboardové vybavení, lyže, různé oblečení, jízdní kolo a další věci. Majitel při výpovědi upřesnil, že přišel o věci za téměř 85 tisíc korun, dalších 10 tisíc korun pak vznikla škoda na poškozeném zařízení. Policisté z Vejprt vloupání vyšetřují jako krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci.

Úterý

Chomutov - Manželský pár z Chomutova ve věku 32 a 42 let je podezřelý z ohrožování výchovy dítěte. Jako rodiče dvou nezletilých dětí nedbají na jejich řádnou výchovu, neposílají je do školy a tím jim umožňují vést zahálčivý život. Obě děti ve škole často chybí a mají značný počet neomluvených hodin. V případě odsouzení mohou nezodpovědní rodiče skončit až na dva roky ve vězení.

Středa

Chomutov - Na konci listopadu loňského roku se kdosi vloupal do chomutovského pneuservisu. Z firmy odnesl téměř čtyři desítky pneumatik různých značek, čtyři kusy hliníkových disků na vozidlo Mazda 6 a zámek. Poškozené společnosti vznikla škoda za 51 tisíc korun. Za krádež bude po zásluze potrestán 42letý obyvatel okresního města. Obvinění za ním kriminalisté poslali do vazební věznice v Litoměřicích, kde se v současné době nachází z důvodu spáchání jiné trestné činnosti.

Čtvrtek

Kadaň - Muž z Kadaně ztratil při procházení ulic Kostnická, Bezručova a Husova svoji peněženku. Kromě osobních dokladů přišel také o hotovost ve výši 17 tisíc korun. Věci kdosi nalezl, nález neoznámil, naopak si peněženku nechal. Tímto jednáním se však dopustil trestného činu zatajení věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Případ nadále vyšetřují chomutovští policisté.

Pátek

Březenec / Klášterec nad Ohří - Poblíž obce Březenec kontrolovala policejní hlídka projíždějí vozidlo Citroen Saxo. U 23letého řidiče z Jirkova byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní. Muž nadýchal 2,44 a 2,64 promile. Test na drogy byl negativní.

Obdobně dopadl i 41letý muž z Klášterce nad Ohří. Ten projížděl s vozidlem Audi 80 Černovickou ulicí. I u něj policisté naměřili alkohol, přístroj tentokrát ukázal 2,44 a 2,39 promile. Oba muži jsou obezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení jim hrozí peněžitý trest nebo až roční pobyt za mřížemi.

Víkend

Chomutov - Vloupání do nákladního vozidla na sídlišti Písečná v Chomutově vyšetřují policisté. Kdosi prořízl na několika místech krycí plachtu nákladového prostoru vozidla Mercedes Benz, vnikl dovnitř a odcizil šest krabic plen. Kromě toho poškodil i krycí plachtu připojeného přívěsu. Celková škoda se vyšplhala na téměř 29 tisíc korun. Policisté skutek neznámého pachatele vyhodnotili jako krádež a poškození cizí věci.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×