Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Krádež dětských plen za třicet tisíc, zanedbané děti, opilci za volantem

Reklama

Chomutovsko - Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden...

policista94Pondělí

Loučná pod Klínovcem - O nepříjemné překvapení pro majitele se postaral neznámý pachatel, který vnikl do rekreační chaty v obci Loučná pod Klínovcem. Když poškozený přijel, našel poškozené dveře a uvnitř chaty všechno prohledané. Kdosi odcizil lyžařské a snowboardové vybavení, lyže, různé oblečení, jízdní kolo a další věci. Majitel při výpovědi upřesnil, že přišel o věci za téměř 85 tisíc korun, dalších 10 tisíc korun pak vznikla škoda na poškozeném zařízení. Policisté z Vejprt vloupání vyšetřují jako krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci.

Úterý

Chomutov - Manželský pár z Chomutova ve věku 32 a 42 let je podezřelý z ohrožování výchovy dítěte. Jako rodiče dvou nezletilých dětí nedbají na jejich řádnou výchovu, neposílají je do školy a tím jim umožňují vést zahálčivý život. Obě děti ve škole často chybí a mají značný počet neomluvených hodin. V případě odsouzení mohou nezodpovědní rodiče skončit až na dva roky ve vězení.

Středa

Chomutov - Na konci listopadu loňského roku se kdosi vloupal do chomutovského pneuservisu. Z firmy odnesl téměř čtyři desítky pneumatik různých značek, čtyři kusy hliníkových disků na vozidlo Mazda 6 a zámek. Poškozené společnosti vznikla škoda za 51 tisíc korun. Za krádež bude po zásluze potrestán 42letý obyvatel okresního města. Obvinění za ním kriminalisté poslali do vazební věznice v Litoměřicích, kde se v současné době nachází z důvodu spáchání jiné trestné činnosti.

Čtvrtek

Kadaň - Muž z Kadaně ztratil při procházení ulic Kostnická, Bezručova a Husova svoji peněženku. Kromě osobních dokladů přišel také o hotovost ve výši 17 tisíc korun. Věci kdosi nalezl, nález neoznámil, naopak si peněženku nechal. Tímto jednáním se však dopustil trestného činu zatajení věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Případ nadále vyšetřují chomutovští policisté.

Pátek

Březenec / Klášterec nad Ohří - Poblíž obce Březenec kontrolovala policejní hlídka projíždějí vozidlo Citroen Saxo. U 23letého řidiče z Jirkova byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní. Muž nadýchal 2,44 a 2,64 promile. Test na drogy byl negativní.

Obdobně dopadl i 41letý muž z Klášterce nad Ohří. Ten projížděl s vozidlem Audi 80 Černovickou ulicí. I u něj policisté naměřili alkohol, přístroj tentokrát ukázal 2,44 a 2,39 promile. Oba muži jsou obezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení jim hrozí peněžitý trest nebo až roční pobyt za mřížemi.

Víkend

Chomutov - Vloupání do nákladního vozidla na sídlišti Písečná v Chomutově vyšetřují policisté. Kdosi prořízl na několika místech krycí plachtu nákladového prostoru vozidla Mercedes Benz, vnikl dovnitř a odcizil šest krabic plen. Kromě toho poškodil i krycí plachtu připojeného přívěsu. Celková škoda se vyšplhala na téměř 29 tisíc korun. Policisté skutek neznámého pachatele vyhodnotili jako krádež a poškození cizí věci.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×