Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Krádež dětských plen za třicet tisíc, zanedbané děti, opilci za volantem

Reklama

Chomutovsko - Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden...

policista94Pondělí

Loučná pod Klínovcem - O nepříjemné překvapení pro majitele se postaral neznámý pachatel, který vnikl do rekreační chaty v obci Loučná pod Klínovcem. Když poškozený přijel, našel poškozené dveře a uvnitř chaty všechno prohledané. Kdosi odcizil lyžařské a snowboardové vybavení, lyže, různé oblečení, jízdní kolo a další věci. Majitel při výpovědi upřesnil, že přišel o věci za téměř 85 tisíc korun, dalších 10 tisíc korun pak vznikla škoda na poškozeném zařízení. Policisté z Vejprt vloupání vyšetřují jako krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci.

Úterý

Chomutov - Manželský pár z Chomutova ve věku 32 a 42 let je podezřelý z ohrožování výchovy dítěte. Jako rodiče dvou nezletilých dětí nedbají na jejich řádnou výchovu, neposílají je do školy a tím jim umožňují vést zahálčivý život. Obě děti ve škole často chybí a mají značný počet neomluvených hodin. V případě odsouzení mohou nezodpovědní rodiče skončit až na dva roky ve vězení.

Středa

Chomutov - Na konci listopadu loňského roku se kdosi vloupal do chomutovského pneuservisu. Z firmy odnesl téměř čtyři desítky pneumatik různých značek, čtyři kusy hliníkových disků na vozidlo Mazda 6 a zámek. Poškozené společnosti vznikla škoda za 51 tisíc korun. Za krádež bude po zásluze potrestán 42letý obyvatel okresního města. Obvinění za ním kriminalisté poslali do vazební věznice v Litoměřicích, kde se v současné době nachází z důvodu spáchání jiné trestné činnosti.

Čtvrtek

Kadaň - Muž z Kadaně ztratil při procházení ulic Kostnická, Bezručova a Husova svoji peněženku. Kromě osobních dokladů přišel také o hotovost ve výši 17 tisíc korun. Věci kdosi nalezl, nález neoznámil, naopak si peněženku nechal. Tímto jednáním se však dopustil trestného činu zatajení věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Případ nadále vyšetřují chomutovští policisté.

Pátek

Březenec / Klášterec nad Ohří - Poblíž obce Březenec kontrolovala policejní hlídka projíždějí vozidlo Citroen Saxo. U 23letého řidiče z Jirkova byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní. Muž nadýchal 2,44 a 2,64 promile. Test na drogy byl negativní.

Obdobně dopadl i 41letý muž z Klášterce nad Ohří. Ten projížděl s vozidlem Audi 80 Černovickou ulicí. I u něj policisté naměřili alkohol, přístroj tentokrát ukázal 2,44 a 2,39 promile. Oba muži jsou obezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení jim hrozí peněžitý trest nebo až roční pobyt za mřížemi.

Víkend

Chomutov - Vloupání do nákladního vozidla na sídlišti Písečná v Chomutově vyšetřují policisté. Kdosi prořízl na několika místech krycí plachtu nákladového prostoru vozidla Mercedes Benz, vnikl dovnitř a odcizil šest krabic plen. Kromě toho poškodil i krycí plachtu připojeného přívěsu. Celková škoda se vyšplhala na téměř 29 tisíc korun. Policisté skutek neznámého pachatele vyhodnotili jako krádež a poškození cizí věci.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×