Zprávy

Na polévku zdarma chodili bezdomovci pravidelně, nad rajskou ale ohrnovali nos

Reklama

Chomutov – Jeden tisíc dvacet čtyři. Přesně tolik porcí polévek vydal lidem bez domova chomutovský magistrát od 20. listopadu do 31. března. „Pro polévku, čaj a pečivo si přišlo v průměru šestnáct lidí denně. Díky solidaritě Chomutovanů jsme mohli těmto potřebným lidem nabídnout také oblečení ze sbírek, které jsme na magistrátu pořádali," uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

polévka64Prohrála to rajská

Nabízené potraviny, tedy polévky, čaj a pečivo, dodávaly stejně jako v loňském období Sociální služby Chomutov. Ty pro dvě výdajová místa připravovaly dva druhy polévek denně. „Terénní sociální pracovnice a pracovníci občanského sdružení Světlo vydávali polévky v zadním traktu radnice a v K-centru v Hálkově ulici," říká vedoucí odboru sociálních věcí Kamila Faiglová a na náš dotaz, která z polévek hrála prim, okamžitě odtuší, „vcelku to bylo jedno. Kromě rajské chutnala každá. Pouze u této jediné byla vždycky „spousta řečí" kolem, nakonec se ale snědla i ta."

Ve městě máme na padesát bezdomovců

V současné době je v Chomutově asi padesát lidí bez domova, výjimkou nejsou ani ženy. Těch je hned pět. Péče o bezdomovce dává sociálním pracovnicím možnost s nimi trvale komunikovat a sledovat je, tato aktivita patří mezi dlouhodobé a koncepční záležitosti sociální terénní práce v našem městě.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 16. leden 2017

  Ústí nad Labem - Po pohřešované Míše Patricii Muzikářové policisté stále intenzivně pátrají. Naposledy o ztracené dívce informovali v pondělí před dvanáctou hodinou.

 • 12. leden 2017

  Ústí nad Labem - Policisté vyhlásili pátrání po dvanáctileté Michaele Patricii Muzikářové z Ústí nad Labem. V noci o tom informovali novináře. Dívka nedorazila do školy, nelze se jí dovolat.

 • 11. leden 2017

  Krušné hory - Fotopasti v Krušných horách zachytily psovitou šelmu, s největší pravděpodobností vlka. Hnutí DUHA Olomouc s dobrovolníky Vlčích hlídek a partnery ze státní ochrany přírody hledá od loňského podzimu v širší oblasti Krušných hor důkazy o přítomnosti velkých šelem, zejména vlka obecného a rysa ostrovida. Ochránci přírody nyní zveřejnili první záběry.

Co se chystá

 • 16. leden 2017

  Chomutov - Sníh se sype ze všech stran, v kamnech praská oheň, na stole voní čaj, křížaly a teplý perník. Babička dopočítá oka na pletení, přehlédne děti kolem stolu a začíná vyprávět. I když to vypadá jako výlet do díla českých klasiků, jedná se o žhavou současnost.

 • 09. leden 2017

  Kadaň – Kadaňská knihovna slaví! V úterý 10. ledna uplyne přesně 70 let od jejího založení.

 • 05. leden 2017

  Kadaň – Do Kadaně dorazí v pátek 6. ledna Tři králové. Udělejte dobrý skutek a přispějte v rámci největší dobrovolnické akce v Čechách do Tříkrálové sbírky. Na Mírovém náměstí bude celé odpoledne doprovodný program.

 • 05. leden 2017

  Chomutov – Do Chomutova přijedou v pátek 6. ledna po roce opět Tři králové. Tradičně budou s celou svojí družinou vyjíždět z Podkrušnohorského zooparku.

 • 03. leden 2017

  Most - Manželství je instituce, která tvoří legislativní základ rodiny. Vzniku manželství předchází svatební obřad. Ten může proběhnout velmi jednoduše, třeba jen ve čtyřech na patřičném úřadě, nebo to může být významná událost. Pokud jste pro druhou variantu, bude dobré být na ni připraven. Na trapasy se sice jen tak nezapomíná, ale mnohem příjemnější bude vzpomínat na báječný svatební den. Jak si Den D dobře zorganizovat vám pomůže akce, která se již tradičně koná na mosteckém Benediktu.

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×