Zprávy

Na polévku zdarma chodili bezdomovci pravidelně, nad rajskou ale ohrnovali nos

Reklama

Chomutov – Jeden tisíc dvacet čtyři. Přesně tolik porcí polévek vydal lidem bez domova chomutovský magistrát od 20. listopadu do 31. března. „Pro polévku, čaj a pečivo si přišlo v průměru šestnáct lidí denně. Díky solidaritě Chomutovanů jsme mohli těmto potřebným lidem nabídnout také oblečení ze sbírek, které jsme na magistrátu pořádali," uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

polévka64Prohrála to rajská

Nabízené potraviny, tedy polévky, čaj a pečivo, dodávaly stejně jako v loňském období Sociální služby Chomutov. Ty pro dvě výdajová místa připravovaly dva druhy polévek denně. „Terénní sociální pracovnice a pracovníci občanského sdružení Světlo vydávali polévky v zadním traktu radnice a v K-centru v Hálkově ulici," říká vedoucí odboru sociálních věcí Kamila Faiglová a na náš dotaz, která z polévek hrála prim, okamžitě odtuší, „vcelku to bylo jedno. Kromě rajské chutnala každá. Pouze u této jediné byla vždycky „spousta řečí" kolem, nakonec se ale snědla i ta."

Ve městě máme na padesát bezdomovců

V současné době je v Chomutově asi padesát lidí bez domova, výjimkou nejsou ani ženy. Těch je hned pět. Péče o bezdomovce dává sociálním pracovnicím možnost s nimi trvale komunikovat a sledovat je, tato aktivita patří mezi dlouhodobé a koncepční záležitosti sociální terénní práce v našem městě.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×