Zprávy

Na polévku zdarma chodili bezdomovci pravidelně, nad rajskou ale ohrnovali nos

Reklama

Chomutov – Jeden tisíc dvacet čtyři. Přesně tolik porcí polévek vydal lidem bez domova chomutovský magistrát od 20. listopadu do 31. března. „Pro polévku, čaj a pečivo si přišlo v průměru šestnáct lidí denně. Díky solidaritě Chomutovanů jsme mohli těmto potřebným lidem nabídnout také oblečení ze sbírek, které jsme na magistrátu pořádali," uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

polévka64Prohrála to rajská

Nabízené potraviny, tedy polévky, čaj a pečivo, dodávaly stejně jako v loňském období Sociální služby Chomutov. Ty pro dvě výdajová místa připravovaly dva druhy polévek denně. „Terénní sociální pracovnice a pracovníci občanského sdružení Světlo vydávali polévky v zadním traktu radnice a v K-centru v Hálkově ulici," říká vedoucí odboru sociálních věcí Kamila Faiglová a na náš dotaz, která z polévek hrála prim, okamžitě odtuší, „vcelku to bylo jedno. Kromě rajské chutnala každá. Pouze u této jediné byla vždycky „spousta řečí" kolem, nakonec se ale snědla i ta."

Ve městě máme na padesát bezdomovců

V současné době je v Chomutově asi padesát lidí bez domova, výjimkou nejsou ani ženy. Těch je hned pět. Péče o bezdomovce dává sociálním pracovnicím možnost s nimi trvale komunikovat a sledovat je, tato aktivita patří mezi dlouhodobé a koncepční záležitosti sociální terénní práce v našem městě.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 10. prosinec 2016

  Ústecký kraj – Používáte je při rozsvěcení stromečku, vánoční výzdoby za oknem i na balkoně... Ale ne vždy to musí dopadnout dobře. „Nevhodně používané prodlužovací kabely pro vánoční osvětlení mohou způsobit požár,“ upozorňují hasiči.

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×