Zprávy

V Jirkově začínají zápisy do mateřinek, vybrat si můžete z devíti školek

Reklama

Jirkov / Otvice – Zápisy do jirkovských mateřských škol proběhnou na jednotlivých pracovištích 7. a 8. dubna v časech 8 - 11 a 12 - 15 hodin. K zápisu mohou přijít samozřejmě i děti, školu si prohlédnout a pohrát si v herně. Na co nesmíte zapomenout? „Je nutné mít s sebou rodný list dítěte a průkaz totožnosti zákonného zástupce," říká referentka Městského úřadu Eva Dušková.

skolkyjirkov54Místa je dostatek

Výběr jirkovský mateřských škol je veliký, rodiče si mohou vybrat z osmi zařízení přímo ve městě, deváté je potom v nedalekých Otvicích. „V Jirkově je kapacita dostačující, loni bylo přijato i zhruba osmdesát dětí mladších tří let," říká místostarostka Dana Jurštaková. Profily jednotlivých školek pak najdete na stránkách www.msjirkov.cz.

Dvakrát EMPAC

Dvě ze školek (Klubíčko a Kaštánek) se mohou pochlubit také zapojením se do mezinárodního projektu EMPAC. Jeho cílem je snaha o zlepšení životní šance dětí ze sociálně slabých a problematických skupin. Obě mateřinky tak například nabízejí své zahrady v odpoledních hodinách i veřejnosti nebo třeba provozují půjčovny hraček.

Stručný profil všech školek

MŠ Klubíčko v Nerudově ulici - kromě zapojení do projektu EMPAC nabízí kroužek angličtiny a možnost dietního stravování. Do čtyř tříd se vejde sto dětí. V případě volných míst sem mohou docházet i děti menší, od dvou let věku. Provozní doba školky je od šesti hodin do půl páté odpoledne.

MŠ Čtyřka v ulici J. K. Tyla - má tři třídy, jednu pro třináct dětí, celková kapacita je třiapadesát žáčků. Výchovně - vzdělávací program školky je zaměřen na výtvarnou činnost. Dětem se školka otevírá ráno v šest a zavírá v šestnáct hodin odpoledne.

MŠ Srdíčko v Bezručově ulici - sídlí jako jediná v bývalé rodinné vile, také proto je její kapacita nižší – dvacet šest dětí ve dvou třídách, jedna z nich je logopedická. Provozní doba je od půl šesté ranní do šestnácté hodiny odpolední.

MŠ Mašinka Na Borku - budova se sedmi třídami, z nich dvě jsou logopedické, téměř sousedí se sportovištěm a dětským hřištěm. Celková kapacita je sto čtyřicet pět dětí. Provozní doba je od půl šesté ráno do čtyř odpoledne.

MŠ Pohádka ve Školní ulici - nachází se v areálu s Domem dětí a mládeže Paraplíčko, na zahradě mohou děti pěstovat bylinky a květiny. Školka je zapojena do enviromentálního projektu - děti se starají o šneky africké, s rodiči adoptovaly zvířátka v zooparku. Děti jezdí jednou týdně bruslit, chodí na plavání, soutěží na školkové olympiádě, zpívají ve sboru, učí se hrát na flétnu či práci s počítači. Ve čtyřech třídách je sto dětí, v provozu je školka od půl šesté ráno do půl páté odpoledne.

Čtyřlístek ve Studentské ulici - děti z této školky navštěvují solnou jeskyni a absolvují plavecký výcvik. Je tu možnost dietního stravování. V budově jsou čtyři vždy zaplněné třídy a jedna třída zůstává jako rezervní. Kapacita je sto dětí + pětadvacet rezerva. Otevřeno je od šesti do šestnácti hodin.

Kaštánek ve Smetanových sadech - největší mateřská škola (sto padesát dětí v šesti třídách) je v centru města a sousedí s parkem. Je také zapojena do projektu EMPAC. Děti mají možnost účastnit se keramického a pěveckého kroužku, učit se anglicky, absolvovat plavecký výcvik. V kuchyni připravují i dietní jídla. Otevřeno je od šesti hodin do šestnácti, v případě nutnosti lze i do hodin sedmnácti.

MŠ Hrádek na Červeném Hrádku - nejmenší školka z jirkovských se nachází na návsi Červeného Hrádku), vejde se sem jedna třída s dvaceti dětmi. Vzhledem ke svému umístění (obora, zámecký park, zahrádkářské kolonie, rybníky) je zaměřena na ekologii. Děti pěstují zeleninu a květiny. Provozní doba začíná v šest a končí v půl páté odpoledne.

MŠ U Berušek, Otvice - Škola má samostatnou kuchyň, jídelnu, ložnici a vlastní prádelnu. Prostory jsou přehledné a umožňují plné využití pro činnosti a hry dětí. Ke škole patří rozlehlá zahrada, kterou udržuje obecní úřad. Školka má otevřeno od šesti do šestnácti hodin. Zápisy v Otvicích probíhají po oba avizované dny, v úterý ovšem pouze do dvanácti hodin.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×