Zprávy

V Jirkově začínají zápisy do mateřinek, vybrat si můžete z devíti školek

Reklama

Jirkov / Otvice – Zápisy do jirkovských mateřských škol proběhnou na jednotlivých pracovištích 7. a 8. dubna v časech 8 - 11 a 12 - 15 hodin. K zápisu mohou přijít samozřejmě i děti, školu si prohlédnout a pohrát si v herně. Na co nesmíte zapomenout? „Je nutné mít s sebou rodný list dítěte a průkaz totožnosti zákonného zástupce," říká referentka Městského úřadu Eva Dušková.

skolkyjirkov54Místa je dostatek

Výběr jirkovský mateřských škol je veliký, rodiče si mohou vybrat z osmi zařízení přímo ve městě, deváté je potom v nedalekých Otvicích. „V Jirkově je kapacita dostačující, loni bylo přijato i zhruba osmdesát dětí mladších tří let," říká místostarostka Dana Jurštaková. Profily jednotlivých školek pak najdete na stránkách www.msjirkov.cz.

Dvakrát EMPAC

Dvě ze školek (Klubíčko a Kaštánek) se mohou pochlubit také zapojením se do mezinárodního projektu EMPAC. Jeho cílem je snaha o zlepšení životní šance dětí ze sociálně slabých a problematických skupin. Obě mateřinky tak například nabízejí své zahrady v odpoledních hodinách i veřejnosti nebo třeba provozují půjčovny hraček.

Stručný profil všech školek

MŠ Klubíčko v Nerudově ulici - kromě zapojení do projektu EMPAC nabízí kroužek angličtiny a možnost dietního stravování. Do čtyř tříd se vejde sto dětí. V případě volných míst sem mohou docházet i děti menší, od dvou let věku. Provozní doba školky je od šesti hodin do půl páté odpoledne.

MŠ Čtyřka v ulici J. K. Tyla - má tři třídy, jednu pro třináct dětí, celková kapacita je třiapadesát žáčků. Výchovně - vzdělávací program školky je zaměřen na výtvarnou činnost. Dětem se školka otevírá ráno v šest a zavírá v šestnáct hodin odpoledne.

MŠ Srdíčko v Bezručově ulici - sídlí jako jediná v bývalé rodinné vile, také proto je její kapacita nižší – dvacet šest dětí ve dvou třídách, jedna z nich je logopedická. Provozní doba je od půl šesté ranní do šestnácté hodiny odpolední.

MŠ Mašinka Na Borku - budova se sedmi třídami, z nich dvě jsou logopedické, téměř sousedí se sportovištěm a dětským hřištěm. Celková kapacita je sto čtyřicet pět dětí. Provozní doba je od půl šesté ráno do čtyř odpoledne.

MŠ Pohádka ve Školní ulici - nachází se v areálu s Domem dětí a mládeže Paraplíčko, na zahradě mohou děti pěstovat bylinky a květiny. Školka je zapojena do enviromentálního projektu - děti se starají o šneky africké, s rodiči adoptovaly zvířátka v zooparku. Děti jezdí jednou týdně bruslit, chodí na plavání, soutěží na školkové olympiádě, zpívají ve sboru, učí se hrát na flétnu či práci s počítači. Ve čtyřech třídách je sto dětí, v provozu je školka od půl šesté ráno do půl páté odpoledne.

Čtyřlístek ve Studentské ulici - děti z této školky navštěvují solnou jeskyni a absolvují plavecký výcvik. Je tu možnost dietního stravování. V budově jsou čtyři vždy zaplněné třídy a jedna třída zůstává jako rezervní. Kapacita je sto dětí + pětadvacet rezerva. Otevřeno je od šesti do šestnácti hodin.

Kaštánek ve Smetanových sadech - největší mateřská škola (sto padesát dětí v šesti třídách) je v centru města a sousedí s parkem. Je také zapojena do projektu EMPAC. Děti mají možnost účastnit se keramického a pěveckého kroužku, učit se anglicky, absolvovat plavecký výcvik. V kuchyni připravují i dietní jídla. Otevřeno je od šesti hodin do šestnácti, v případě nutnosti lze i do hodin sedmnácti.

MŠ Hrádek na Červeném Hrádku - nejmenší školka z jirkovských se nachází na návsi Červeného Hrádku), vejde se sem jedna třída s dvaceti dětmi. Vzhledem ke svému umístění (obora, zámecký park, zahrádkářské kolonie, rybníky) je zaměřena na ekologii. Děti pěstují zeleninu a květiny. Provozní doba začíná v šest a končí v půl páté odpoledne.

MŠ U Berušek, Otvice - Škola má samostatnou kuchyň, jídelnu, ložnici a vlastní prádelnu. Prostory jsou přehledné a umožňují plné využití pro činnosti a hry dětí. Ke škole patří rozlehlá zahrada, kterou udržuje obecní úřad. Školka má otevřeno od šesti do šestnácti hodin. Zápisy v Otvicích probíhají po oba avizované dny, v úterý ovšem pouze do dvanácti hodin.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

 • 02. prosinec 2016

  Droužkovice - Předvánoční farmářský trh můžete navštívit v sobotu 3. prosince v Droužkovicích. Tentokrát bude obohacen o domácí zabijačkové dobroty. Informuje Sdružení Západního Krušnohoří.

 • 02. prosinec 2016

  Chomutov – Ani druhou adventní neděli nemusíte strávit doma jen pečením, vařením a úklidem. S dětmi můžete vyrazit do skanzenu Stará Ves u zooparku, kde se budou vyrábět vánoční dekorace, poté přijede i Mikuláš. V sobotu a v neděli pokračuje též vánoční program na chomutovském náměstí.

 • 01. prosinec 2016

  Žatec – Velmi povedená Krampus show v Žatci bude proti loňsku nejspíš ještě lepší! Organizátoři se rozhodli, pro velký zájem veřejnosti, změnit a prodloužit trať pochodu Krampusů na nám. Svobody. Konat se bude v neděli 4. prosince.

 • 26. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Slavnostní rozsvícení vánočního stromu s bohatým doprovodným programem chystají na neděli 27. listopadu v Klášterci nad Ohří. Začíná v 10.00 hodin bohoslužbou v kostele a žehnáním adventních věnců, následně pokračuje od 13.00 hodin na kláštereckém zámku a náměstí.

 • 24. listopad 2016

  Jirkov – Za chvíli jsou tady sice Vánoce, ale pokud nemáte dost dušičkového období a různých strašidelných akcí, můžete v sobotu 26. listopadu na jednu strašidelnou výpravu ještě vyrazit. Tentokrát do jirkovské věže.

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.

 • 14. listopad 2016

  Most – V Mostě se v pondělí 14. listopadu otevřel zrekonstruovaný Lidl. Řetězec ho nazývá prodejnou nové generace. Zákazníci si v novém obchodě budou moci užít komfortnější nakupování, zaměstnanci velkorysé zázemí. Novinkou je i wifi připojení zdarma nebo automat na kávu. Informuje o tom mluvčí společnosti Lidl Zuzana Holá.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×