Zprávy

V Jirkově začínají zápisy do mateřinek, vybrat si můžete z devíti školek

Reklama

Jirkov / Otvice – Zápisy do jirkovských mateřských škol proběhnou na jednotlivých pracovištích 7. a 8. dubna v časech 8 - 11 a 12 - 15 hodin. K zápisu mohou přijít samozřejmě i děti, školu si prohlédnout a pohrát si v herně. Na co nesmíte zapomenout? „Je nutné mít s sebou rodný list dítěte a průkaz totožnosti zákonného zástupce," říká referentka Městského úřadu Eva Dušková.

skolkyjirkov54Místa je dostatek

Výběr jirkovský mateřských škol je veliký, rodiče si mohou vybrat z osmi zařízení přímo ve městě, deváté je potom v nedalekých Otvicích. „V Jirkově je kapacita dostačující, loni bylo přijato i zhruba osmdesát dětí mladších tří let," říká místostarostka Dana Jurštaková. Profily jednotlivých školek pak najdete na stránkách www.msjirkov.cz.

Dvakrát EMPAC

Dvě ze školek (Klubíčko a Kaštánek) se mohou pochlubit také zapojením se do mezinárodního projektu EMPAC. Jeho cílem je snaha o zlepšení životní šance dětí ze sociálně slabých a problematických skupin. Obě mateřinky tak například nabízejí své zahrady v odpoledních hodinách i veřejnosti nebo třeba provozují půjčovny hraček.

Stručný profil všech školek

MŠ Klubíčko v Nerudově ulici - kromě zapojení do projektu EMPAC nabízí kroužek angličtiny a možnost dietního stravování. Do čtyř tříd se vejde sto dětí. V případě volných míst sem mohou docházet i děti menší, od dvou let věku. Provozní doba školky je od šesti hodin do půl páté odpoledne.

MŠ Čtyřka v ulici J. K. Tyla - má tři třídy, jednu pro třináct dětí, celková kapacita je třiapadesát žáčků. Výchovně - vzdělávací program školky je zaměřen na výtvarnou činnost. Dětem se školka otevírá ráno v šest a zavírá v šestnáct hodin odpoledne.

MŠ Srdíčko v Bezručově ulici - sídlí jako jediná v bývalé rodinné vile, také proto je její kapacita nižší – dvacet šest dětí ve dvou třídách, jedna z nich je logopedická. Provozní doba je od půl šesté ranní do šestnácté hodiny odpolední.

MŠ Mašinka Na Borku - budova se sedmi třídami, z nich dvě jsou logopedické, téměř sousedí se sportovištěm a dětským hřištěm. Celková kapacita je sto čtyřicet pět dětí. Provozní doba je od půl šesté ráno do čtyř odpoledne.

MŠ Pohádka ve Školní ulici - nachází se v areálu s Domem dětí a mládeže Paraplíčko, na zahradě mohou děti pěstovat bylinky a květiny. Školka je zapojena do enviromentálního projektu - děti se starají o šneky africké, s rodiči adoptovaly zvířátka v zooparku. Děti jezdí jednou týdně bruslit, chodí na plavání, soutěží na školkové olympiádě, zpívají ve sboru, učí se hrát na flétnu či práci s počítači. Ve čtyřech třídách je sto dětí, v provozu je školka od půl šesté ráno do půl páté odpoledne.

Čtyřlístek ve Studentské ulici - děti z této školky navštěvují solnou jeskyni a absolvují plavecký výcvik. Je tu možnost dietního stravování. V budově jsou čtyři vždy zaplněné třídy a jedna třída zůstává jako rezervní. Kapacita je sto dětí + pětadvacet rezerva. Otevřeno je od šesti do šestnácti hodin.

Kaštánek ve Smetanových sadech - největší mateřská škola (sto padesát dětí v šesti třídách) je v centru města a sousedí s parkem. Je také zapojena do projektu EMPAC. Děti mají možnost účastnit se keramického a pěveckého kroužku, učit se anglicky, absolvovat plavecký výcvik. V kuchyni připravují i dietní jídla. Otevřeno je od šesti hodin do šestnácti, v případě nutnosti lze i do hodin sedmnácti.

MŠ Hrádek na Červeném Hrádku - nejmenší školka z jirkovských se nachází na návsi Červeného Hrádku), vejde se sem jedna třída s dvaceti dětmi. Vzhledem ke svému umístění (obora, zámecký park, zahrádkářské kolonie, rybníky) je zaměřena na ekologii. Děti pěstují zeleninu a květiny. Provozní doba začíná v šest a končí v půl páté odpoledne.

MŠ U Berušek, Otvice - Škola má samostatnou kuchyň, jídelnu, ložnici a vlastní prádelnu. Prostory jsou přehledné a umožňují plné využití pro činnosti a hry dětí. Ke škole patří rozlehlá zahrada, kterou udržuje obecní úřad. Školka má otevřeno od šesti do šestnácti hodin. Zápisy v Otvicích probíhají po oba avizované dny, v úterý ovšem pouze do dvanácti hodin.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×