Zprávy

Kadaňský květinový kamion boural na „R7“, nehodu pravděpodobně zavinila prasklá guma

Reklama

Louny / Kadaň – Čas, 11:43, hasičské jednotky z Loun a Cítolib vyráží k dopravní nehodě s následným požárem na silnici R7 u sjezdu na Cítoliby. Na silnici první třídy se tady střetly dva kamiony, do bouračky se zamotalo i jedno osobní auto. Po příjezdu na místo nehody se před hasiči otevřel neobvyklý obrázek, vozovka byla v délce minimálně tři sta metrů poseta úlomky, střepy a plasty z havarovaných vozidel, za krajnicí a ve strouze byl vysypaný obsah jednoho z náklaďáků.

titulnehoda34

„Šofér slyšel ránu a pak si už nic nepamatuje"

Kytky, kytky a ještě jednou kytky. Byly všude, kam jen oko dohlédlo. Jeden z postižených kamionů byl totiž z kadaňského Flor Expressu. A co se vlastně na silnici událo? Celá věc je zatím v šetření policistů, podle námi zjištěných informací mělo ale údajně dojít k technické závadě na vozidle. „Vypadá to tak. Sám šofér mi říkal, že při míjení se s druhým kamionem slyšel ránu a pak už se mu auto začalo převažovat. Podle všeho mu pravděpodobně praskla pneumatika," vysvětluje jednatel Flor Expressu Miroslav Kostolný a dodává, „co se ale stalo přesně, řekne až policejní vyšetřovatel. Kamion teď poputuje na odbornou expertizu do Ústí a pak se uvidí."

Bouchnout tlakové lahve, byl by mazec

Při hrozivě vypadající nehodě došlo ještě k jednomu problému, auto s kytkami začalo po nárazu hořet. „Menší požár duchapřítomně uhasila skupinka v koloně stojících řidičů," říká Michal Hrdlička ze žatecké hasičské stanice a dodává, „celá nehoda si naštěstí vyžádala pouze tři lehce zraněné osoby. Když jsme ale viděli, že ve tvořící se frontě aut stojí náklaďák s tlakovými lahvemi, jímala nás hrůza, co všechno se na silnici mohlo stát."

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×