Zprávy

Kadaňský květinový kamion boural na „R7“, nehodu pravděpodobně zavinila prasklá guma

Reklama

Louny / Kadaň – Čas, 11:43, hasičské jednotky z Loun a Cítolib vyráží k dopravní nehodě s následným požárem na silnici R7 u sjezdu na Cítoliby. Na silnici první třídy se tady střetly dva kamiony, do bouračky se zamotalo i jedno osobní auto. Po příjezdu na místo nehody se před hasiči otevřel neobvyklý obrázek, vozovka byla v délce minimálně tři sta metrů poseta úlomky, střepy a plasty z havarovaných vozidel, za krajnicí a ve strouze byl vysypaný obsah jednoho z náklaďáků.

titulnehoda34

„Šofér slyšel ránu a pak si už nic nepamatuje"

Kytky, kytky a ještě jednou kytky. Byly všude, kam jen oko dohlédlo. Jeden z postižených kamionů byl totiž z kadaňského Flor Expressu. A co se vlastně na silnici událo? Celá věc je zatím v šetření policistů, podle námi zjištěných informací mělo ale údajně dojít k technické závadě na vozidle. „Vypadá to tak. Sám šofér mi říkal, že při míjení se s druhým kamionem slyšel ránu a pak už se mu auto začalo převažovat. Podle všeho mu pravděpodobně praskla pneumatika," vysvětluje jednatel Flor Expressu Miroslav Kostolný a dodává, „co se ale stalo přesně, řekne až policejní vyšetřovatel. Kamion teď poputuje na odbornou expertizu do Ústí a pak se uvidí."

Bouchnout tlakové lahve, byl by mazec

Při hrozivě vypadající nehodě došlo ještě k jednomu problému, auto s kytkami začalo po nárazu hořet. „Menší požár duchapřítomně uhasila skupinka v koloně stojících řidičů," říká Michal Hrdlička ze žatecké hasičské stanice a dodává, „celá nehoda si naštěstí vyžádala pouze tři lehce zraněné osoby. Když jsme ale viděli, že ve tvořící se frontě aut stojí náklaďák s tlakovými lahvemi, jímala nás hrůza, co všechno se na silnici mohlo stát."

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×