Zprávy

Kadaňský květinový kamion boural na „R7“, nehodu pravděpodobně zavinila prasklá guma

Reklama

Louny / Kadaň – Čas, 11:43, hasičské jednotky z Loun a Cítolib vyráží k dopravní nehodě s následným požárem na silnici R7 u sjezdu na Cítoliby. Na silnici první třídy se tady střetly dva kamiony, do bouračky se zamotalo i jedno osobní auto. Po příjezdu na místo nehody se před hasiči otevřel neobvyklý obrázek, vozovka byla v délce minimálně tři sta metrů poseta úlomky, střepy a plasty z havarovaných vozidel, za krajnicí a ve strouze byl vysypaný obsah jednoho z náklaďáků.

titulnehoda34

„Šofér slyšel ránu a pak si už nic nepamatuje"

Kytky, kytky a ještě jednou kytky. Byly všude, kam jen oko dohlédlo. Jeden z postižených kamionů byl totiž z kadaňského Flor Expressu. A co se vlastně na silnici událo? Celá věc je zatím v šetření policistů, podle námi zjištěných informací mělo ale údajně dojít k technické závadě na vozidle. „Vypadá to tak. Sám šofér mi říkal, že při míjení se s druhým kamionem slyšel ránu a pak už se mu auto začalo převažovat. Podle všeho mu pravděpodobně praskla pneumatika," vysvětluje jednatel Flor Expressu Miroslav Kostolný a dodává, „co se ale stalo přesně, řekne až policejní vyšetřovatel. Kamion teď poputuje na odbornou expertizu do Ústí a pak se uvidí."

Bouchnout tlakové lahve, byl by mazec

Při hrozivě vypadající nehodě došlo ještě k jednomu problému, auto s kytkami začalo po nárazu hořet. „Menší požár duchapřítomně uhasila skupinka v koloně stojících řidičů," říká Michal Hrdlička ze žatecké hasičské stanice a dodává, „celá nehoda si naštěstí vyžádala pouze tři lehce zraněné osoby. Když jsme ale viděli, že ve tvořící se frontě aut stojí náklaďák s tlakovými lahvemi, jímala nás hrůza, co všechno se na silnici mohlo stát."

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×