Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Hřbitov vydal svá tajemství, zmlácená matka, stalking, loupežné přepadení za bílého dne

Reklama

Chomutovsko - Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden...

policista14Pondělí

Chomutov - Chomutovští kriminalisté obvinili z krádeže 52letého Chomutováka. V objektu penzionu provedl neoprávněný zásah do vodoměru a pitnou vodu nadále odebíral bez řádného zaplacení. Za poslední tři roky způsobil poškozené organizaci škodu za téměř 132 tisíc korun. Obvinění si muž převzal, jeho další vyšetřování probíhá na svobodě.

Poláky - Na policejním oddělení v Březně přijali oznámení o nálezu kosterních ostatků na břehu Nechranické přehrady. Voda vyplavila kosti v prostoru pod obcí Poláky. I v tomto případě jde o nález, který pochází ze zatopeného hřbitova zaniklé obce Dolany. Ostatky budou předány k uložení do hrobového místa na chomutovském hřbitově.

Úterý

Údlice / Bílence - Tři muži ve věku 25, 31 a 36 let vnikli na zahradní parcelu v obci Údlice a na místě odcizili volně odstavený přívěsný vozík v hodnotě 10 tisíc korun. Ten pak použili k další krádeži. Zapojili ho do vozidla a přijeli na pole poblíž obce Bílence. Do vozíku nakládali kovové zemědělské díly a při této činnosti byli vyrušeni svědkem. Z místa proto utekli. Zakrátko však policisté zjistili jejich totožnost a byli zadrženi. Všichni jsou podezřelí z krádeže, vyšetřování je nadále vedeno na policejním oddělení v Březně.

Středa

Kadaň - 41letý muž z Kadaně je podezřelý z trestného činu nebezpečné pronásledování. Od letních měsíců loňského roku vytrvale kontaktuje poškozenou tím způsobem, že vyhledává její přítomnost, sleduje, kde se pohybuje a zasílá SMS zprávy. Nedbá na skutečnost, že je to ženě nepříjemné. V případě odsouzení hrozí podezřelému až roční pobyt ve vězení.

Chomutov – Ve středu, kolem půl deváté ráno, přistoupil neznámý pachatel k 79leté seniorce, která procházela podchodem na Lipské ulici. Uchopil její kabelku, a jelikož poškozená bránila svůj majetek, několikrát s taškou trhl. Seniorka upadla na zem a tašku pustila. Při pádu utrpěla zranění, které si vyžádalo ošetření v nemocnici s následnou dobou léčení. Škodu vyčíslila na 2 tisíce korun. S lupem pachatel ihned z místa utekl. Policistům se podařilo záhy zjistit jeho totožnost. Loupež má na svědomí teprve 16letý mladík. Přiznal, že o získané peníze se podělil s dvěma mladíky, kteří jsou stejně staří jako on. Samozřejmě věděli, odkud peníze pocházejí a tak si vyslechli obvinění z podílnictví.

Klášterec nad Ohří - Hlídka klášterských policistů zasahovala v ulici 17. Listopadu. V jednom z bytů panelového domu se pohádal 19letý mladík se svojí matkou. Brzy však slova vystřídaly rány a došlo na fyzické napadení. Jelikož policisté na místě zjistili, že se jedná ze strany syna o opakované jednání, přistoupili k jeho vykázání ze společně obývaného bytu. Nyní bude mít dostatek času napravit své jednání, navíc se bude zodpovídat z přestupku proti občanskému soužití.

Čtvrtek

Chomutov - 25letý muž z Chomutova je podezřelý z krádeže. Překonal oplocení areálu firmy v Beethovenově ulici, vnikl do haly a na místě odcizil volně uložený hliníkový kabel. Ten přehodil přes plot a odtáhl do blízkého lesíka. Při rozřezávání byl vyrušen hlídkou mužů zákona, kteří ho zadrželi. Kabel si převzal zástupce poškozené firmy zpět, škoda byla vyčíslena na 500 korun.

Pátek

Jirkov - 24letý obyvatel Jirkova vnikl na pozemek rozestavěného rodinného domu na Červeném Hrádku. Stavení kolečko, železný šrot, trubky a další věci, které chtěl odcizit, přehodil přes plot. Když se na místě však objevil náhodný svědek, nechal lup na místě a utekl. Věci majitel ohodnotil na 390 korun. Vzhledem k tomu, že v minulosti se muž obdobného jednání dopustil již několikrát, čeká na něj nyní obvinění z trestného činu.

Víkend

Chomutov - Posilněn alkoholem se vydal 30letý muž z Karlových Varů do Skalkové ulice v Chomutově. U bytu své bývalé přítelkyně bouchal na dveře a tím rušil nejen její spánek, ale i noční klid ostatních nájemníků. Nereagoval ani na výzvu mužů zákona, kteří jej vyzvali k ukončení jednání. Byl proto zajištěn a předveden na policejní útvar. Provedená dechová zkouška byla pozitivní, nadýchal 1,77 promile. Jeho jednání policisté vyhodnotili jako přestupek proti veřejnému pořádku.

Vysoká Pec - Škodu za téměř 1500 korun způsobil neznámý pachatel svým jednáním ženě z Vysoké Pece. Kdosi překonal téměř dvoumetrové oplocení zahradních parcel a na třetí zahradě sebral z kurníku osm kusů slepic. Jirkovští policisté skutek vyšetřují jako krádež a porušování domovní svobody.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 10. prosinec 2016

  Ústecký kraj – Používáte je při rozsvěcení stromečku, vánoční výzdoby za oknem i na balkoně... Ale ne vždy to musí dopadnout dobře. „Nevhodně používané prodlužovací kabely pro vánoční osvětlení mohou způsobit požár,“ upozorňují hasiči.

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×