Zprávy

Dopravní podnik zvedl ceny a redukoval spoje do Prahy. „Vozovým parkem nemůžeme Student Agency konkurovat,“ říká ředitel DPCHJ

Reklama

Chomutov – Počínaje dneškem si za cestování s Dopravním podnikem Chomutova a Jirkova do hlavního města připlatíte. Navýšení to není nijak dramatické, jedná se o pětikorunu při cestě do Dejvic a deset korun až na Florenc. Za jízdenku tak po novu zaplatíte sto pět a sto deset korun. U konkurenčního dopravce Student Agency vyjde lístek na trase Chomutov – Praha na rovnou stovku.

cestadoprahy303

Luxus za sto nebo případné bonusy za osmdesát

Cestovat s DPCHJ se dá ale i levněji. Stačí si pořídit takzvanou bus kartu (její aktivace stojí šedesát korun) a za jízdenku budete platit o „dvacku" méně. V této souvislosti navíc můžete využívat výhod bonusového programu „Šťastná jízda", kdy při troše štěstí vyhrajete cenu v hodnotě cca tři sta korun (vstupenky a lístky na různé akce, večeře a tak dále). Otázkou zůstává, zda se vyplatí čekat a doufat ve výhru nebo raději cestovat o „pětku" levněji luxusním busem. „Vozovým parkem nemůžeme a ani nechceme Student Agency konkurovat. Pořízení tak luxusních vozů na stokilometrovou vzdálenost nelze ekonomicky obhájit. Jdeme raději cestou bonusů, které si cestující velmi oblíbili," uvedl pro Chomutovský deník generální ředitel DPCHJ Jiří Melničuk.

„Za ranní spoj chystáme náhradu"

Další podstatnou změnou je redukce jednotlivých spojů, v praxi se snížení projeví zhruba o dvě jízdy denně. „Soupeření s červeným hadrem před očima nemá ekonomický smysl. Chceme linku do Prahy i nadále provozovat, ale v reálných mantinelech," vysvětluje v Deníku Melničuk a dodává, „pro cestující, kteří denně dojíždějí do Prahy, chystáme zajímavou náhradu za zrušený ranní spoj. V nejbližší době pro ně uspořádáme referenční jízdu z Jirkova a Chomutova bez jakéhokoliv zastavení na trase."

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×