Zprávy

Dopravní podnik zvedl ceny a redukoval spoje do Prahy. „Vozovým parkem nemůžeme Student Agency konkurovat,“ říká ředitel DPCHJ

Reklama

Chomutov – Počínaje dneškem si za cestování s Dopravním podnikem Chomutova a Jirkova do hlavního města připlatíte. Navýšení to není nijak dramatické, jedná se o pětikorunu při cestě do Dejvic a deset korun až na Florenc. Za jízdenku tak po novu zaplatíte sto pět a sto deset korun. U konkurenčního dopravce Student Agency vyjde lístek na trase Chomutov – Praha na rovnou stovku.

cestadoprahy303

Luxus za sto nebo případné bonusy za osmdesát

Cestovat s DPCHJ se dá ale i levněji. Stačí si pořídit takzvanou bus kartu (její aktivace stojí šedesát korun) a za jízdenku budete platit o „dvacku" méně. V této souvislosti navíc můžete využívat výhod bonusového programu „Šťastná jízda", kdy při troše štěstí vyhrajete cenu v hodnotě cca tři sta korun (vstupenky a lístky na různé akce, večeře a tak dále). Otázkou zůstává, zda se vyplatí čekat a doufat ve výhru nebo raději cestovat o „pětku" levněji luxusním busem. „Vozovým parkem nemůžeme a ani nechceme Student Agency konkurovat. Pořízení tak luxusních vozů na stokilometrovou vzdálenost nelze ekonomicky obhájit. Jdeme raději cestou bonusů, které si cestující velmi oblíbili," uvedl pro Chomutovský deník generální ředitel DPCHJ Jiří Melničuk.

„Za ranní spoj chystáme náhradu"

Další podstatnou změnou je redukce jednotlivých spojů, v praxi se snížení projeví zhruba o dvě jízdy denně. „Soupeření s červeným hadrem před očima nemá ekonomický smysl. Chceme linku do Prahy i nadále provozovat, ale v reálných mantinelech," vysvětluje v Deníku Melničuk a dodává, „pro cestující, kteří denně dojíždějí do Prahy, chystáme zajímavou náhradu za zrušený ranní spoj. V nejbližší době pro ně uspořádáme referenční jízdu z Jirkova a Chomutova bez jakéhokoliv zastavení na trase."

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×