Zprávy

Kadaň a Chomutov se aktivně připojí k „Hodině Země“, v Klášterci a Jirkově musí každý sám za sebe

Reklama

Chomutovsko – Až zítra v půl deváté večer uvidíte pohaslá náměstí v Chomutově a Kadani, není potřeba propadat panice. Nepůjde o výpadek proudu, obě města se touto symbolickou formou připojují k osmému ročníku celosvětového happeningu „Hodina Země". Není ani vám stav klimatu a životního prostředí na planetě Zemi lhostejný? „Připojit se k akci je pro občany velmi jednoduché. Stačí na jednu hodinu zhasnout světla v domácnosti," vysvětluje náměstek primátora Martin Klouda.

hodinazeme283„Zhasnou" věže i kostely

Chomutov i Kadaň se k akci přidávají již poněkolikáté v řadě. Jak to celé probíhá? „Hodina Země" začíná zítra ve 20:30, v Chomutově se do tmy zahalí městská věž, zhasne osvětlení na náměstí 1. máje a také v Černovické ulici. V Kadani se pak na celou noc vypne nasvícení radnice a děkanského kostela Povýšení sv. Kříže a do tmy se ponoří i zbytek Mírového náměstí.

Klášterecká starostka stráví hodinu při svíčkách

„Hodina Země" není lhostejná ani Kláštereckým, v tomto případě se ale radnice potýká se zásadním problémem. „V našem městě není z technických důvodů možné osvětlení vypnout. Rádi bychom se zúčastnili, ale bohužel. Alespoň jsme ale na našem webu uveřejnili výzvu občanům o připojení se," říká starostka města Kateřina Mazánková a s úsměvem dodává, „já sama půjdu příkladem. Plánuji hodinku v rodinném kruhu pěkně při svíčkách."

Co je vlastně Hodina Země?

Hodina Země je každoroční mezinárodní akce zavedená Světovým fondem na ochranu přírody. Pořádá se vždy poslední březnovou sobotu a domácnosti, podniky, veřejné instituce a zejména významné kulturní památky při ní vypínají po dobu jedné hodiny svá osvětlení. V loňském roce se Hodiny Země zúčastnilo na sedm tisíc měst a obcí ve sto padesáti zemích světa, kampaň podle pořadatelů zasáhla více než 1,8 miliardy lidí.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×