Zprávy

Kadaň a Chomutov se aktivně připojí k „Hodině Země“, v Klášterci a Jirkově musí každý sám za sebe

Reklama

Chomutovsko – Až zítra v půl deváté večer uvidíte pohaslá náměstí v Chomutově a Kadani, není potřeba propadat panice. Nepůjde o výpadek proudu, obě města se touto symbolickou formou připojují k osmému ročníku celosvětového happeningu „Hodina Země". Není ani vám stav klimatu a životního prostředí na planetě Zemi lhostejný? „Připojit se k akci je pro občany velmi jednoduché. Stačí na jednu hodinu zhasnout světla v domácnosti," vysvětluje náměstek primátora Martin Klouda.

hodinazeme283„Zhasnou" věže i kostely

Chomutov i Kadaň se k akci přidávají již poněkolikáté v řadě. Jak to celé probíhá? „Hodina Země" začíná zítra ve 20:30, v Chomutově se do tmy zahalí městská věž, zhasne osvětlení na náměstí 1. máje a také v Černovické ulici. V Kadani se pak na celou noc vypne nasvícení radnice a děkanského kostela Povýšení sv. Kříže a do tmy se ponoří i zbytek Mírového náměstí.

Klášterecká starostka stráví hodinu při svíčkách

„Hodina Země" není lhostejná ani Kláštereckým, v tomto případě se ale radnice potýká se zásadním problémem. „V našem městě není z technických důvodů možné osvětlení vypnout. Rádi bychom se zúčastnili, ale bohužel. Alespoň jsme ale na našem webu uveřejnili výzvu občanům o připojení se," říká starostka města Kateřina Mazánková a s úsměvem dodává, „já sama půjdu příkladem. Plánuji hodinku v rodinném kruhu pěkně při svíčkách."

Co je vlastně Hodina Země?

Hodina Země je každoroční mezinárodní akce zavedená Světovým fondem na ochranu přírody. Pořádá se vždy poslední březnovou sobotu a domácnosti, podniky, veřejné instituce a zejména významné kulturní památky při ní vypínají po dobu jedné hodiny svá osvětlení. V loňském roce se Hodiny Země zúčastnilo na sedm tisíc měst a obcí ve sto padesáti zemích světa, kampaň podle pořadatelů zasáhla více než 1,8 miliardy lidí.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×