Zprávy

Radnice ocenila práci kantorů, osmnáct učitelů převzalo plaketu Jana Amose Komenského

Reklama

Chomutov – Víte, že právě dnes slaví všichni učitelé v České republice svůj svátek? 28. březen je výročním dnem narození Jana Amose Komenského (letos nese číslo 422), chomutovský primátor Jan Mareš při té příležitosti ocenil památeční plaketou osmnáct vybraných kantorů.

denučitelů283

„Jste vzorem pro všechny děti"

Ti zastupovali chomutovské základní, střední, speciální a mateřské školy, nechyběla ale ani škola umělecká nebo třeba Domeček. „Vážíme si vaší práce, která je nesmírně náročná a nezastupitelná. Jste jedinečnými profesionály, kteří se zapisují do životů několika generací. Jste pro děti vzorem, ať už při volbě profesního uplatnění, ale také v jejich životních názorech a postojích," řekl primátor oceněným lektorům na slavnostním setkání v obřadní síni chomutovské radnice.

S hudebním dárkem a poděkováním se připojili také žáci Základní umělecké školy T. G. Masaryka v Chomutově – se zpěvem Natálie Kuchárová a hrou na housle Petra Toušková za klavírního doprovodu oceněné učitelky Emi Suzuki.

Výroční plaketu Jana Amose Komenského dostali...

Milada Brůžová - ZŠ Zahradní; Hana Panošková - ZŠ Na Příkopech; Jana Kindlová - ZŠ Kadaňská; Liana Jíchová - ZŠ Písečná; Zdeněk Schück - ZŠ Hornická; Jana Honsová - ZŠ Školní; Blanka Legnerová - ZŠ Akademika Heyrovského; Stanislava Kovářová - ZŠ Březenecká; Hana Smáková - ZŠ a MŠ 17. listopadu; Emi Suzuki - ZUŠ T. G. Masaryka; Simona Hromádková - ZŠ a MŠ Speciální Palachova; Jana Pěkná - MŠ Jiráskova; Jiřina Křížová - soukromá Základní škoay Duhová cesta; Jana Petriláková - Dům dětí a mládeže; Josef Moule - Gymnázium Chomutov; Mikuláš Marťák - Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Chomutov; Hana Karasová - střední škola ESOZ; Marie Knížová - Střední škola technická, gastronomická a automobilní Chomutov

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×