Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Ukradené včely, slepice a dřevo, hoteloví neplatiči z Ostravy, „čórka“ kol v Německu

Reklama

Chomutovsko - Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden...

policista263Pondělí

Radonice - Policisté z Března pátrají po totožnosti neznámého pachatele, který na Radonicku vnikl do včelína. Ze včel strach zřejmě neměl, neboť vnikl dovnitř a odcizil několik kusů dřevěných úlů i se včelstvem. Poškozený také přišel o kukly, kuřáky, rámečky a další věci. Škodu vyčíslil na 16 tisíc korun.

Úterý

Jirkov - Vniknutí na zahradní parcelu v Jirkově vyšetřují policisté z místního obvodního oddělení. Kdosi poškodil vstupní dveře do kurníku a následně odešel s lupem, který v tomto případě představoval deset nosnic slepice červené. Celkovou škodu majitel vyčíslil na 1700 korun.

Klášterec nad Ohří / Kadaňsko - Oznámení o krádeži dřevní hmoty přijali policisté v Klášterci nad Ohří. Kdosi naložil a odvezl volně složené borové a dubové dřevo, které poškozená firma složila u silnice vedoucí z města do obce Hradiště. Škoda se vyšplhala na 9 tisíc korun.
Obdobného jednání se kdosi dopustil v lesním prostoru mezi obcemi Úhošťany a Vintířov, kde na dvou místech pořezal a odcizil více než desítku vzrostlých dubů. Škodu poškozený vyčíslil také na 9 tisíc korun. Tuto krádež vyšetřují policisté z Kadaně.

Středa

Klášterec nad Ohří - Z krádeže je podezřelá 33letá žena z Klášterce nad Ohří. Na sídlišti Březenecká využila chvilkové nepozornosti poškozeného a z vozidla mu odcizila volně odložený mobilní telefon s kartou za celkem 14 tisíc korun. Krádež vyšetřují chomutovští policisté.

Černovice - Rodinný dům v obci Černovice navštívil nezvaný host. V době, kdy doma nikdo nebyl, vnikl pachatel dovnitř, místnosti prohledal a odcizil bourací kladivo, vrtačku a čtyři kola i s pneumatikami. Poškozený vyčíslil škodu na téměř 24 tisíc korun. Chomutovští policisté skutek vyšetřují jako krádež a porušování domovní svobody.

Čtvrtek

Jirkov - Třiadvacet kusů rohlíků odcizil minulý týden z chomutovské večerky 22letý obyvatel Jirkova. Na místo se vrátil o dva dny později a sebral další pečivo. Svým jednáním způsobil škodu za 116 korun. Jelikož policisté zjistili, že za obdobné jednání byl v nedávné minulosti odsouzen Okresním soudem Chomutov, bude se nyní zodpovídat z trestného činu.

Pátek

Chomutovsko - Vejprtští policisté kontrolovali v Přísečnické ulici projíždějící vozidlo Renault 19. Ve vozidle jeli dva muži ve věku 43 a 39 let z Chomutovska. Provedená dechová zkouška u řidiče byla negativní. Když však měli muži vysvětlit původ čtyř kusů převážených kol s pneumatikami na vozidlo Mazda, hodnověrně neodpovídali. Policisté během několika hodin následným vyšetřování zjistili, že kola odcizili ze zaparkovaného vozidla v příhraniční obci Annaberg-Buchholz. Majitel vyčíslil škodu na téměř 66 tisíc korun. Oba dva si obvinění z krádeže již převzali, ve vyšetřování nadále pokračují kriminalisté z Kadaně.

Víkend

Chomutov - Na dva dny se ubytovali v chomutovském hotelu 30letý muž z Ostravy a jeho 23letá přítelkyně ze Znojma. Využívali služeb hotelu, snídaně si nechávali nosit na pokoj a útratu za pití měli také v místním baru. Po dvou dnech hotel beze slova opustili, na placení za ubytování a služby však zapomněli. Poškozené společnosti vznikla škoda za téměř 7 tisíc korun. Chomutovští policisté vyhodnotili jejich jednání jako krádež.

 

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×