Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Ukradené včely, slepice a dřevo, hoteloví neplatiči z Ostravy, „čórka“ kol v Německu

Reklama

Chomutovsko - Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden...

policista263Pondělí

Radonice - Policisté z Března pátrají po totožnosti neznámého pachatele, který na Radonicku vnikl do včelína. Ze včel strach zřejmě neměl, neboť vnikl dovnitř a odcizil několik kusů dřevěných úlů i se včelstvem. Poškozený také přišel o kukly, kuřáky, rámečky a další věci. Škodu vyčíslil na 16 tisíc korun.

Úterý

Jirkov - Vniknutí na zahradní parcelu v Jirkově vyšetřují policisté z místního obvodního oddělení. Kdosi poškodil vstupní dveře do kurníku a následně odešel s lupem, který v tomto případě představoval deset nosnic slepice červené. Celkovou škodu majitel vyčíslil na 1700 korun.

Klášterec nad Ohří / Kadaňsko - Oznámení o krádeži dřevní hmoty přijali policisté v Klášterci nad Ohří. Kdosi naložil a odvezl volně složené borové a dubové dřevo, které poškozená firma složila u silnice vedoucí z města do obce Hradiště. Škoda se vyšplhala na 9 tisíc korun.
Obdobného jednání se kdosi dopustil v lesním prostoru mezi obcemi Úhošťany a Vintířov, kde na dvou místech pořezal a odcizil více než desítku vzrostlých dubů. Škodu poškozený vyčíslil také na 9 tisíc korun. Tuto krádež vyšetřují policisté z Kadaně.

Středa

Klášterec nad Ohří - Z krádeže je podezřelá 33letá žena z Klášterce nad Ohří. Na sídlišti Březenecká využila chvilkové nepozornosti poškozeného a z vozidla mu odcizila volně odložený mobilní telefon s kartou za celkem 14 tisíc korun. Krádež vyšetřují chomutovští policisté.

Černovice - Rodinný dům v obci Černovice navštívil nezvaný host. V době, kdy doma nikdo nebyl, vnikl pachatel dovnitř, místnosti prohledal a odcizil bourací kladivo, vrtačku a čtyři kola i s pneumatikami. Poškozený vyčíslil škodu na téměř 24 tisíc korun. Chomutovští policisté skutek vyšetřují jako krádež a porušování domovní svobody.

Čtvrtek

Jirkov - Třiadvacet kusů rohlíků odcizil minulý týden z chomutovské večerky 22letý obyvatel Jirkova. Na místo se vrátil o dva dny později a sebral další pečivo. Svým jednáním způsobil škodu za 116 korun. Jelikož policisté zjistili, že za obdobné jednání byl v nedávné minulosti odsouzen Okresním soudem Chomutov, bude se nyní zodpovídat z trestného činu.

Pátek

Chomutovsko - Vejprtští policisté kontrolovali v Přísečnické ulici projíždějící vozidlo Renault 19. Ve vozidle jeli dva muži ve věku 43 a 39 let z Chomutovska. Provedená dechová zkouška u řidiče byla negativní. Když však měli muži vysvětlit původ čtyř kusů převážených kol s pneumatikami na vozidlo Mazda, hodnověrně neodpovídali. Policisté během několika hodin následným vyšetřování zjistili, že kola odcizili ze zaparkovaného vozidla v příhraniční obci Annaberg-Buchholz. Majitel vyčíslil škodu na téměř 66 tisíc korun. Oba dva si obvinění z krádeže již převzali, ve vyšetřování nadále pokračují kriminalisté z Kadaně.

Víkend

Chomutov - Na dva dny se ubytovali v chomutovském hotelu 30letý muž z Ostravy a jeho 23letá přítelkyně ze Znojma. Využívali služeb hotelu, snídaně si nechávali nosit na pokoj a útratu za pití měli také v místním baru. Po dvou dnech hotel beze slova opustili, na placení za ubytování a služby však zapomněli. Poškozené společnosti vznikla škoda za téměř 7 tisíc korun. Chomutovští policisté vyhodnotili jejich jednání jako krádež.

 

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×