Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Ukradené včely, slepice a dřevo, hoteloví neplatiči z Ostravy, „čórka“ kol v Německu

Reklama

Chomutovsko - Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden...

policista263Pondělí

Radonice - Policisté z Března pátrají po totožnosti neznámého pachatele, který na Radonicku vnikl do včelína. Ze včel strach zřejmě neměl, neboť vnikl dovnitř a odcizil několik kusů dřevěných úlů i se včelstvem. Poškozený také přišel o kukly, kuřáky, rámečky a další věci. Škodu vyčíslil na 16 tisíc korun.

Úterý

Jirkov - Vniknutí na zahradní parcelu v Jirkově vyšetřují policisté z místního obvodního oddělení. Kdosi poškodil vstupní dveře do kurníku a následně odešel s lupem, který v tomto případě představoval deset nosnic slepice červené. Celkovou škodu majitel vyčíslil na 1700 korun.

Klášterec nad Ohří / Kadaňsko - Oznámení o krádeži dřevní hmoty přijali policisté v Klášterci nad Ohří. Kdosi naložil a odvezl volně složené borové a dubové dřevo, které poškozená firma složila u silnice vedoucí z města do obce Hradiště. Škoda se vyšplhala na 9 tisíc korun.
Obdobného jednání se kdosi dopustil v lesním prostoru mezi obcemi Úhošťany a Vintířov, kde na dvou místech pořezal a odcizil více než desítku vzrostlých dubů. Škodu poškozený vyčíslil také na 9 tisíc korun. Tuto krádež vyšetřují policisté z Kadaně.

Středa

Klášterec nad Ohří - Z krádeže je podezřelá 33letá žena z Klášterce nad Ohří. Na sídlišti Březenecká využila chvilkové nepozornosti poškozeného a z vozidla mu odcizila volně odložený mobilní telefon s kartou za celkem 14 tisíc korun. Krádež vyšetřují chomutovští policisté.

Černovice - Rodinný dům v obci Černovice navštívil nezvaný host. V době, kdy doma nikdo nebyl, vnikl pachatel dovnitř, místnosti prohledal a odcizil bourací kladivo, vrtačku a čtyři kola i s pneumatikami. Poškozený vyčíslil škodu na téměř 24 tisíc korun. Chomutovští policisté skutek vyšetřují jako krádež a porušování domovní svobody.

Čtvrtek

Jirkov - Třiadvacet kusů rohlíků odcizil minulý týden z chomutovské večerky 22letý obyvatel Jirkova. Na místo se vrátil o dva dny později a sebral další pečivo. Svým jednáním způsobil škodu za 116 korun. Jelikož policisté zjistili, že za obdobné jednání byl v nedávné minulosti odsouzen Okresním soudem Chomutov, bude se nyní zodpovídat z trestného činu.

Pátek

Chomutovsko - Vejprtští policisté kontrolovali v Přísečnické ulici projíždějící vozidlo Renault 19. Ve vozidle jeli dva muži ve věku 43 a 39 let z Chomutovska. Provedená dechová zkouška u řidiče byla negativní. Když však měli muži vysvětlit původ čtyř kusů převážených kol s pneumatikami na vozidlo Mazda, hodnověrně neodpovídali. Policisté během několika hodin následným vyšetřování zjistili, že kola odcizili ze zaparkovaného vozidla v příhraniční obci Annaberg-Buchholz. Majitel vyčíslil škodu na téměř 66 tisíc korun. Oba dva si obvinění z krádeže již převzali, ve vyšetřování nadále pokračují kriminalisté z Kadaně.

Víkend

Chomutov - Na dva dny se ubytovali v chomutovském hotelu 30letý muž z Ostravy a jeho 23letá přítelkyně ze Znojma. Využívali služeb hotelu, snídaně si nechávali nosit na pokoj a útratu za pití měli také v místním baru. Po dvou dnech hotel beze slova opustili, na placení za ubytování a služby však zapomněli. Poškozené společnosti vznikla škoda za téměř 7 tisíc korun. Chomutovští policisté vyhodnotili jejich jednání jako krádež.

 

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×