Zprávy

Zahrádkáři, pozor!!! Technické služby zahájily výdej kompostu zdarma

Reklama

Chomutov – Dobrá zpráva pro zahrádkáře. Technické služby nabízí možnost odběru kvalitního kompostu, přijet si pro něj můžete na skládku v Pražské ulici. „V minulých letech byl o tuto službu velký zájem, proto v letošním roce pokračuje. Na výrobě kompostu se podílejí i sami lidé, kteří během roku třídí bioodpad a ten tvoří základ pro zpracování," uvádí náměstek primátora Martin Klouda.

kompost2014

Přijet můžete šestkrát v sezóně

Pravidla pro vydávání hnojiva zůstávají stejná. Lidé si nejprve musí vyzvednout odběrovou kartu ve vážním domku skládky v Pražské ulici, s tou se pak mohou dostavit pro kompost. Počet a množství odběrů bude do karty zaznamenáno. „V sezóně může být kompost vydán jednomu zájemci šestkrát. Pokud si ho sám naloží, zaplatí pouze 36 korun za vážení vozidla," říká ředitel Technických služeb Zbyněk Koblížek. Lidé si také mohou dopředu ověřit, zda je hnojivo připravené k vyzvednutí. V tomto případě stačí zavolat na telefonní číslo 731 411 779.

Zajímavost...

Loni si pro hnojivo přijelo 597 zahrádkářů, ze skládky si ho odvezli 462 tun. Kompost však neslouží pouze zahrádkářům. Technické služby jím hnojí i záhony ve městě, konečný přínos ve formě bohatě kvetoucích květin v blízkosti domů z něj tedy mají i ostatní obyvatelé města.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×