Zprávy

Hasiči odstraňují následky včerejší vichřice, v terénu zasahovalo více než 3 500 profesionálů a dobrovolníků

Reklama

Česká republika – Plné ruce práce mají hasiči s odstraňováním následků silného větru, který se včera během dne přehnal přes Českou republiku. Silný vítr a větrné poryvy se vyskytovaly na celém území republiky.

mostvichr

Přes pět set výjezdů za den a noc

Během včerejška až do dnešní sedmé hodiny ranní vyjížděli hasiči k takzvaným technickým pomocem celkem 541 krát (přičemž dlouhodobý denní průměr je 154 výjezdů). Nejvíce výjezdů byl od 4 hodiny ranní do šesté hodiny večer, kdy se vítr uklidnil.

Stromy byly největší komplikací

„Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. Některé komunikace zůstaly po jejich pádu zcela neprůjezdné. Stromy padaly i na budovy, osobní auta a železnici. Hasiči také zajišťovali uvolněné reklamní panely nebo střešní krytiny," uvádí tisková mluvčí generálního ředitelství HZS Nicole Zaoralová a dodává, „celkem se v terénu vystřídalo více než 3 500 profesionálních a dobrovolných hasičů."

Narostl i počet požárů a nehod

Nejen s poryvy větru měli ale hasiči včera problémy. Práci jim přidělávaly také požáry a dopravní nehody. Během dne se k ohni vyjíždělo hned sedmdesátkrát, u nehod pak muži v modrožlutém asistovali v padesáti případech. „Tato čísla překročila dlouhodobý průměr o plných třicet procent," zakončuje statistický výčet nešťastné neděle Zaoralová.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×