Zprávy

Hasiči odstraňují následky včerejší vichřice, v terénu zasahovalo více než 3 500 profesionálů a dobrovolníků

Reklama

Česká republika – Plné ruce práce mají hasiči s odstraňováním následků silného větru, který se včera během dne přehnal přes Českou republiku. Silný vítr a větrné poryvy se vyskytovaly na celém území republiky.

mostvichr

Přes pět set výjezdů za den a noc

Během včerejška až do dnešní sedmé hodiny ranní vyjížděli hasiči k takzvaným technickým pomocem celkem 541 krát (přičemž dlouhodobý denní průměr je 154 výjezdů). Nejvíce výjezdů byl od 4 hodiny ranní do šesté hodiny večer, kdy se vítr uklidnil.

Stromy byly největší komplikací

„Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. Některé komunikace zůstaly po jejich pádu zcela neprůjezdné. Stromy padaly i na budovy, osobní auta a železnici. Hasiči také zajišťovali uvolněné reklamní panely nebo střešní krytiny," uvádí tisková mluvčí generálního ředitelství HZS Nicole Zaoralová a dodává, „celkem se v terénu vystřídalo více než 3 500 profesionálních a dobrovolných hasičů."

Narostl i počet požárů a nehod

Nejen s poryvy větru měli ale hasiči včera problémy. Práci jim přidělávaly také požáry a dopravní nehody. Během dne se k ohni vyjíždělo hned sedmdesátkrát, u nehod pak muži v modrožlutém asistovali v padesáti případech. „Tato čísla překročila dlouhodobý průměr o plných třicet procent," zakončuje statistický výčet nešťastné neděle Zaoralová.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×