Zprávy

Chomutov bude rozdělovat dotace na sport, kluby jsou „naoko“ spokojené

Reklama

Chomutov„Musíme být spokojení, nic jiného nám nezbývá," shodují se ve valné většině zástupci sportovních klubů. Otevřeně a veřejně o skutečném stavu mluvit nechtějí, obava z toho, co by bylo v případě stížností, je veliká. „Ne, mé jméno ani klub neuvádějte. Ono by se totiž mohlo lehce stát, že bychom příští rok nedostali vůbec nic," zaznívá z jejich úst poté, co se rozhorlí nad stávající situací, „když budu zcela upřímný, je jasné, že je to málo. A logicky vzato, poměr rozdělených peněz je velmi, velmi zvláštní. Ano, narážím samozřejmě na hokejisty."

chomutovdotacenasport„Je lepší do toho nerejpat"

Je to každý rok stejné. Z rozdělované částky několika milionů berou hokejisté více jak polovinu, ostatní kluby to cítí jako velikou nespravedlnost. Nahlas a na jméno to nikdo neřekne, mimo záznam je to povídání na hodně dlouho. Pokud to nevíte, tento druh městské dotace je určen na rozvoj a podporu sportovní mládeže. Hokejisté obhajují výši peněz tím, že mají největší mládežnickou základnu (což je pravda) a ani další argument není mimo. Hokej patří jednoznačně mezi nejdražší „koníčky".

Rozumně ale argumentují i odpůrci: „Když už dostávají tolik peněz, proč to není nikde vidět. Jejich mládež možná výsledky má, ale to ta naše také. My ale své dorostence a juniory převedeme do dospělých kategorií a pokračujeme na solidní úrovni, o hokejistech se toto rozhodně říci nedá. Všichni to vidí, všichni to vědí a stejně to nikomu nevadí. A to ani nemluvíme o tom, že si v polovině sezóny řeknou klidně o dalších deset „míčů", a světe div se, dostanou je. To vám přijde fér? Je to začarovaný kruh, do kterého je lepší nerejpat."

Rozhodne se zítra

A jak bude s největší pravděpodobností letošní rozdělování vypadat. Na dotace z rozpočtu města pro podporované sporty dosáhne celkem dvanáct klubů, celková částka činí 12,5 milionu. Zatím se jedná o návrh radních, o definitivní podobě rozhodne zastupitelstvo města na zítřejším zasedání.

Kdo a kolik...

1/ FC Chomutov (fotbal) – 900 000 Kč; 2/ TJ Slavie Chomutov (plavání) – 700 000 Kč; 3/ TJ VTŽ Chomutov (judo) – 350 000 Kč; 4/ SK Chomutov S-R-O (národní házená) – 400 000 Kč; 5/ SportClub 80 Chomutov (kanoistika) – 250 000 Kč; 6/ SportClub 80 Chomutov (softbal) – 225 000 Kč; 7/ Czech Wrestling Chomutov (zápas) – 600 000 Kč; 8/ AFK LoKo Chomutov (fotbal) – 350 000 Kč; 9/ BK Levharti Chomutov (basketbal) – 500 000 Kč; 10/ Piráti Chomutov (hokej) 7 400 000 Kč; 11/ I. Karambol klub Chomutov (kulečník) – 0 Kč; 12/ SMS Motokrosu Severní Čechy (motokros) – 0 Kč; 13/ FbC 98 Chomutov (florbal) – 675 000 Kč; 14/ TJ VTŽ Chomutov (atletika) – 150 000 Kč

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×