Zprávy

Chomutov bude rozdělovat dotace na sport, kluby jsou „naoko“ spokojené

Reklama

Chomutov„Musíme být spokojení, nic jiného nám nezbývá," shodují se ve valné většině zástupci sportovních klubů. Otevřeně a veřejně o skutečném stavu mluvit nechtějí, obava z toho, co by bylo v případě stížností, je veliká. „Ne, mé jméno ani klub neuvádějte. Ono by se totiž mohlo lehce stát, že bychom příští rok nedostali vůbec nic," zaznívá z jejich úst poté, co se rozhorlí nad stávající situací, „když budu zcela upřímný, je jasné, že je to málo. A logicky vzato, poměr rozdělených peněz je velmi, velmi zvláštní. Ano, narážím samozřejmě na hokejisty."

chomutovdotacenasport„Je lepší do toho nerejpat"

Je to každý rok stejné. Z rozdělované částky několika milionů berou hokejisté více jak polovinu, ostatní kluby to cítí jako velikou nespravedlnost. Nahlas a na jméno to nikdo neřekne, mimo záznam je to povídání na hodně dlouho. Pokud to nevíte, tento druh městské dotace je určen na rozvoj a podporu sportovní mládeže. Hokejisté obhajují výši peněz tím, že mají největší mládežnickou základnu (což je pravda) a ani další argument není mimo. Hokej patří jednoznačně mezi nejdražší „koníčky".

Rozumně ale argumentují i odpůrci: „Když už dostávají tolik peněz, proč to není nikde vidět. Jejich mládež možná výsledky má, ale to ta naše také. My ale své dorostence a juniory převedeme do dospělých kategorií a pokračujeme na solidní úrovni, o hokejistech se toto rozhodně říci nedá. Všichni to vidí, všichni to vědí a stejně to nikomu nevadí. A to ani nemluvíme o tom, že si v polovině sezóny řeknou klidně o dalších deset „míčů", a světe div se, dostanou je. To vám přijde fér? Je to začarovaný kruh, do kterého je lepší nerejpat."

Rozhodne se zítra

A jak bude s největší pravděpodobností letošní rozdělování vypadat. Na dotace z rozpočtu města pro podporované sporty dosáhne celkem dvanáct klubů, celková částka činí 12,5 milionu. Zatím se jedná o návrh radních, o definitivní podobě rozhodne zastupitelstvo města na zítřejším zasedání.

Kdo a kolik...

1/ FC Chomutov (fotbal) – 900 000 Kč; 2/ TJ Slavie Chomutov (plavání) – 700 000 Kč; 3/ TJ VTŽ Chomutov (judo) – 350 000 Kč; 4/ SK Chomutov S-R-O (národní házená) – 400 000 Kč; 5/ SportClub 80 Chomutov (kanoistika) – 250 000 Kč; 6/ SportClub 80 Chomutov (softbal) – 225 000 Kč; 7/ Czech Wrestling Chomutov (zápas) – 600 000 Kč; 8/ AFK LoKo Chomutov (fotbal) – 350 000 Kč; 9/ BK Levharti Chomutov (basketbal) – 500 000 Kč; 10/ Piráti Chomutov (hokej) 7 400 000 Kč; 11/ I. Karambol klub Chomutov (kulečník) – 0 Kč; 12/ SMS Motokrosu Severní Čechy (motokros) – 0 Kč; 13/ FbC 98 Chomutov (florbal) – 675 000 Kč; 14/ TJ VTŽ Chomutov (atletika) – 150 000 Kč

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×