Zprávy

Dobrá zpráva pro florbal: Radní dali zelenou jeho zařazení mezi podporované sporty, klub může dostat 675 tisíc korun

Reklama

Chomutov – V době, kdy florbalový klub FbC 98 Chomutov má prvního odchovance v národním týmu, "A" tým a ženy bojují o postup do 1. ligy, "B" tým mužů o postup do ligy třetí, junioři o udržení extraligové příslušnosti a dorostenci hrají pravidelně nejvyšší soutěž, přichází dlouho očekávaná zpráva. Radní podpořili zařazení florbalu na seznam podporovaných sportů!

florbaldotace„Máme téměř 300 členů"

Bez jakékoliv nadsázky se dá říci, že v současné době patří florbal mezi největší a nejpopulárnější sporty v našem městě. „K dnešnímu dni sdružuje klub FbC 98 téměř 300 členů, z nichž převážná většina jsou děti a mládež. Výsledky máme více než dobré, muži, junioři i dorostenci hrají stabilně celostátní soutěže, mládež pak působí v nejvyšších krajských ligách," říká florbalový předseda Petr Novotný a pokračuje, „město Chomutov podporuje činnost klubu od jeho samého počátku, s ohledem na radikální rozvoj tohoto sportu během posledních let však přišla doba zahájit další jednání o způsobu podpory v následujících letech."

Klub potřebuje jistotu

Posledních sedm let klub trpělivě pracuje na své koncepci, založené na kvalitní práci s mládeží a postupném plnění sportovních cílů. Pečlivou každodenní prací se z bezvýznamného „týmu" regionální úrovně stal s patnácti soutěžními družstvy jedním z největších v Čechách. Je logické, že aby mohl zodpovědně a důstojně reprezentovat město Chomutov v nejvyšších soutěžích a nadále pokračovat v kvalitní výchově mladých hráčů, nutně potřebuje více jistoty v ohledu finanční stability.

Od rady jde návrh na 675 tisíc

„Se zástupci města probíhala několik měsíců věcná a korektní jednání, výsledek je více než dobrý. Chomutovští radní na svém nedávném zasedání florbal podpořili a doporučili jeho zařazení na seznam podporovaných sportů," hodnotí spokojeně předseda.

Ačkoliv v tuto chvíli není ještě nic definitivní a návrh rady musí projít zastupitelstvem, když vše dopadne jak má, mohou se florbalisté těšit na příspěvek v řádu několika set tisíců korun. O finální podobě celkové částky se rozhodne již toto pondělí, rada doporučila zastupitelům dát florbalu 675 000 korun.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×