Zprávy

Dobrá zpráva pro florbal: Radní dali zelenou jeho zařazení mezi podporované sporty, klub může dostat 675 tisíc korun

Reklama

Chomutov – V době, kdy florbalový klub FbC 98 Chomutov má prvního odchovance v národním týmu, "A" tým a ženy bojují o postup do 1. ligy, "B" tým mužů o postup do ligy třetí, junioři o udržení extraligové příslušnosti a dorostenci hrají pravidelně nejvyšší soutěž, přichází dlouho očekávaná zpráva. Radní podpořili zařazení florbalu na seznam podporovaných sportů!

florbaldotace„Máme téměř 300 členů"

Bez jakékoliv nadsázky se dá říci, že v současné době patří florbal mezi největší a nejpopulárnější sporty v našem městě. „K dnešnímu dni sdružuje klub FbC 98 téměř 300 členů, z nichž převážná většina jsou děti a mládež. Výsledky máme více než dobré, muži, junioři i dorostenci hrají stabilně celostátní soutěže, mládež pak působí v nejvyšších krajských ligách," říká florbalový předseda Petr Novotný a pokračuje, „město Chomutov podporuje činnost klubu od jeho samého počátku, s ohledem na radikální rozvoj tohoto sportu během posledních let však přišla doba zahájit další jednání o způsobu podpory v následujících letech."

Klub potřebuje jistotu

Posledních sedm let klub trpělivě pracuje na své koncepci, založené na kvalitní práci s mládeží a postupném plnění sportovních cílů. Pečlivou každodenní prací se z bezvýznamného „týmu" regionální úrovně stal s patnácti soutěžními družstvy jedním z největších v Čechách. Je logické, že aby mohl zodpovědně a důstojně reprezentovat město Chomutov v nejvyšších soutěžích a nadále pokračovat v kvalitní výchově mladých hráčů, nutně potřebuje více jistoty v ohledu finanční stability.

Od rady jde návrh na 675 tisíc

„Se zástupci města probíhala několik měsíců věcná a korektní jednání, výsledek je více než dobrý. Chomutovští radní na svém nedávném zasedání florbal podpořili a doporučili jeho zařazení na seznam podporovaných sportů," hodnotí spokojeně předseda.

Ačkoliv v tuto chvíli není ještě nic definitivní a návrh rady musí projít zastupitelstvem, když vše dopadne jak má, mohou se florbalisté těšit na příspěvek v řádu několika set tisíců korun. O finální podobě celkové částky se rozhodne již toto pondělí, rada doporučila zastupitelům dát florbalu 675 000 korun.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×