Zprávy

Dobrá zpráva pro florbal: Radní dali zelenou jeho zařazení mezi podporované sporty, klub může dostat 675 tisíc korun

Reklama

Chomutov – V době, kdy florbalový klub FbC 98 Chomutov má prvního odchovance v národním týmu, "A" tým a ženy bojují o postup do 1. ligy, "B" tým mužů o postup do ligy třetí, junioři o udržení extraligové příslušnosti a dorostenci hrají pravidelně nejvyšší soutěž, přichází dlouho očekávaná zpráva. Radní podpořili zařazení florbalu na seznam podporovaných sportů!

florbaldotace„Máme téměř 300 členů"

Bez jakékoliv nadsázky se dá říci, že v současné době patří florbal mezi největší a nejpopulárnější sporty v našem městě. „K dnešnímu dni sdružuje klub FbC 98 téměř 300 členů, z nichž převážná většina jsou děti a mládež. Výsledky máme více než dobré, muži, junioři i dorostenci hrají stabilně celostátní soutěže, mládež pak působí v nejvyšších krajských ligách," říká florbalový předseda Petr Novotný a pokračuje, „město Chomutov podporuje činnost klubu od jeho samého počátku, s ohledem na radikální rozvoj tohoto sportu během posledních let však přišla doba zahájit další jednání o způsobu podpory v následujících letech."

Klub potřebuje jistotu

Posledních sedm let klub trpělivě pracuje na své koncepci, založené na kvalitní práci s mládeží a postupném plnění sportovních cílů. Pečlivou každodenní prací se z bezvýznamného „týmu" regionální úrovně stal s patnácti soutěžními družstvy jedním z největších v Čechách. Je logické, že aby mohl zodpovědně a důstojně reprezentovat město Chomutov v nejvyšších soutěžích a nadále pokračovat v kvalitní výchově mladých hráčů, nutně potřebuje více jistoty v ohledu finanční stability.

Od rady jde návrh na 675 tisíc

„Se zástupci města probíhala několik měsíců věcná a korektní jednání, výsledek je více než dobrý. Chomutovští radní na svém nedávném zasedání florbal podpořili a doporučili jeho zařazení na seznam podporovaných sportů," hodnotí spokojeně předseda.

Ačkoliv v tuto chvíli není ještě nic definitivní a návrh rady musí projít zastupitelstvem, když vše dopadne jak má, mohou se florbalisté těšit na příspěvek v řádu několika set tisíců korun. O finální podobě celkové částky se rozhodne již toto pondělí, rada doporučila zastupitelům dát florbalu 675 000 korun.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×