Zprávy

Další drogový zásah přichází z Kadaně a Klášterce, kriminalisté tady „sbalili“ zahradníka s dealerem

Reklama

Kadaň / Klášterec nad Ohří – Kadaňští kriminalisté si v tomto týdnu připisují dva skvělé počiny. V Klášterci nad Ohří odhalili nelegální pěstírnu konopí, v Kadani pak zadrželi „marihuanového" dealera.

domovkaklasterecPřípravu pěstitel nepodcenil

K prvnímu z případů došlo v úterý při domovní prohlídce panelového bytu v Klášterci. Čtyřiatřicetiletý muž tady využil jednu z místností k pěstování „trávy". „Policisté v bytě objevili pětasedmdesát rostlinek konopí v počátečním stádiu růstu," uvádí policejní mluvčí Marie Pivková a pokračuje, „podezřelý muž se k tomuto účelu vybavil stanem pro indoorové pěstování marihuany. Kromě toho zajistili kriminalisté konopí sušené a finanční hotovost, pocházející zřejmě z nelegálního prodeje drog. Ta činila více jak padesát tisíc korun."

Na vykutáleného „zahradníka" nyní čeká obvinění z přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu a nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku.

„Jsem ve špatné finanční situaci"

Druhá „domovka" byla provedena o dva dny později, tentokrát si muži zákona posvítili na jeden kadaňský byt na sídlišti Na Podlesí. Při prohlídce bylo objeveno devatenáct, k prodeji připravených sáčků s konopím. „Při výslechu zmínil jednatřicetiletý muž svoji špatnou finanční situaci, kterou se snažil prodejem drog vylepšit," popisuje Pivková.

Peněžitý trest nebo až pět let arestudomovkakadan

I v tomto případě čeká na pána obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, v případě uznání viny může soudce uložit oběma podezřelým peněžitý trest nebo je poslat až na pět let za mříže.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×