Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Opilý důchodce zničil auto i strom, sázející podvodníci, nakradená elektřina za padesát tisíc

Reklama

Chomutovsko - Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden

vozidlapčr1Pondělí

Jirkov - Policejní komisař obvinil dva muže ve věku 23 let z ublížení na zdraví a výtržnictví. V září loňského roku napadli před barem v Jirkově poškozeného. Několikrát ho udeřili pěstí a srazili na zem. Po útoku musel muž vyhledat lékařské ošetření, lékař následně vystavil i pracovní neschopnost. Obvinění si oba převzali, v případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody v rozmezí šest měsíců až tři roky.

Úterý

Chomutov - Dopravní policisté vyšetřují nehodu vozidla Škoda Octavia. Řidič, muž ve věku 77 let z Chomutova, jel s vozidlem ve směru od I. mlýna směrem do města. Svůj život ohrozil tím, že se za jízdy řádně nepřipoutal bezpečnostním pásem. Na silnici pravděpodobně nezvládl řízení, vyjel mimo vozovku a čelně narazil do kmene vzrostlého stromu. Na místě provedená dechová zkouška potvrdila, že senior před jízdou požíval alkoholické nápoje. Přístroj naměřil 1,65 a 1,61 promile. Řidič utrpěl těžká zranění, na vozidle vznikla škoda za 50 tisíc korun. Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí podezřelému v případě odsouzení peněžitý trest nebo až tříletý trest odnětí svobody.

Chomutov - Žena z okresního města naletěla podvodníkům, kteří ji připravili o peníze. Muže ve věku 22 a 26 let požádala, aby z účtu vybrali peníze a ty použili na sázení. Souhlasila s výběrem hotovosti ve výši 500 korun. Oba muži kartu převzali, ale provedli další výběr bez souhlasu majitelky ve výši 9496 korun. Získané peníze také použili na sázení. Po zjištění uvedené skutečnosti se žena obrátila na policii a jednání oznámila. V případ odsouzení hrozí oběma až dvouletý trest odnětí svobody.

Klášterec nad Ohří - 44letý muž z Klášterce nad Ohří je podezřelý z krádeže. V bytě kde bydlí, v Budovatelské ulici, odebírá od května 2012 elektrickou energii, za kterou ovšem řádně neplatí. Rozvodným závodům tak způsobil škodu za téměř 49 tisíc korun. Případ vyšetřují policisté z místního obvodního oddělení.

Středa

Jirkov - Pozvání do jirkovského bytu v ulici Tkalcovská využil 33letý muž z Klášterce nad Ohří ke krádeži. V době, kdy poškozená usnula, sebral ze stolu v kuchyni mobilní telefon a z obývací stěny osm šperků ze žlutého kovu. Aniž by se žena vzbudila, byt opustil a za sebou zanechal škodu ve výši 3100 korun. Jirkovští policisté zjistili, že to není jeho první porušení zákona. Za krádeže byl odsouzen k nepodmíněnému trestu již v roce 2011.

Čtvrtek

Chomutov - Až na dva roky ve vězení může v případě odsouzení skončit 35letý muž z Chomutova. Chomutovští kriminalisté vyšetřují jeho jednání, kterého se měl dopustit v loňském roce. Neoprávněně totiž čerpal rodičovský příspěvek a přídavky na dítě v době, kdy se o svého potomka řádně nestaral a umístil ho do dětského domova. Na dávkách vyčerpal 8600 korun.

Jirkov - 19letý mladík z Jirkova se dopustil podvodného jednání. Vydával se za někoho jiného a na internetových portálech nabízel k prodeji herní konzoly. Dva zájemci mu z uvedeného důvodu zaslali na účet celkem 6300 korun, ale zboží se nedočkali. Od té doby s nimi podezřelý nekomunikuje. Za podvod může skončit až na dva roky ve vězení.

Pátek

Kadaň - Obvinění z nebezpečného pronásledování si převzal od kriminalistů 33letý muž z Chomutovska. Od té doby, kdy došlo k rozpadu jejich manželství, manželku neustále obtěžuje zasíláním SMS zpráv. Vulgárně ženu uráží, vyhrožuje ublížením na zdraví a to v poškozené vyvolalo obavu nejen o svůj život, ale i o život a zdraví dětí. Obrátila se na policii kadaňskou policii a podala oznámení. V případě odsouzení hrozí obviněnému až roční pobyt za mřížemi.

Víkend

Jirkov - Výtržnictví vyšetřují jirkovští policisté. Na autobusové zastávce ve Dvořákově ulici se v pátek ve večerních hodinách poprali dva muži ve věku 18 a 21 let. Nejdříve se pohádali, pak došlo i na rány. Mladší z dvojice se udeřil do hlavy a způsobil si zranění, které musel ošetřit lékař. Co bylo příčinou incidentu, vyšetřují policisté.

Chomutov - Na parkovišti před chomutovským marketem došlo ke kolizi mezi vozidlo Citroen Saxo a Fiat Croma. 42letý řidič neodhadl boční odstup od Fiatu a došlo ke střetu. Řidič z vozidla nejdříve odešel do marketu a pak odcházel po ulici Blatenská, kde byl zadržen hlídkou policie. Provedená dechová zkouška byla pozitivní. Muž nadýchal 2,49 2,58 promile. Přiznal, že požil tři alkoholická piva tři panáky vodky. Na vozidlech vznikla škoda ve výši 25 tisíc korun, zraněn nebyl nikdo. Muž navíc nemohl předložit ke kontrole řidičský průkaz, osvědčení o registraci vozidla ani zelenou kartu od vozidla. Podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky si muž převzal.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×