Zprávy

Natáčení „akčňáku“ v chomutovských ulicích? Kdeže, honička i střelba byly zcela naostro

Reklama

Chomutov – Vše začalo obyčejnou silniční kontrolou, v daný okamžik nikdo netušil, co všechno v následujících vteřinách přijde. Honička v autech, za kterou by se nemuseli stydět ostřílení hollywoodští režiséři, střelba v ulicích města a nakonec sprinterský souboj policie versus šílený řidič.

policiestopZastavil, zacouval a pak na to šlápl

„Bláznivá" akce se odehrála včera v noci kolem půl jedenácté na Karlovarské ulici (nedaleko Globusu) v Chomutově. „Policejní hlídka tady stavěla osobní vozidlo BMW combi. Jeho řidič sice zastavil, ale následně začal couvat a rozjel se proti policistům," popisuje sled událostí policejní mluvčí Marie Pivková a pokračuje, „policisté naštěstí stihli uskočit, jeden z nich pak k zastavení vozidla použil varovný výstřel ze služební zbraně."

Druhá rána na Kadaňské

Na střelbu reagoval šofér jako píchnutý včelou. Šlápl na plyn a začal ujíždět. „Na Kadaňské ulici vjel velkou rychlostí do protisměru a tam také policisté vystřelili podruhé," říká Pivková. Ďábelská honička pokračovala až do Holešické ulice (Březenecká), tady už šestadvacetiletý mladík nezvládl řízení a naboural do zaparkovaného auta. Na muže zákona ale nečekal. „Řidič z vozidla utekl, hlídka ho pronásledovala a zadržela v Kyjické ulici. V současné době probíhá další vyšetřování, mimo jiné policisté prověřují, zda vozidlo není nahlášeno v zemích EU jako kradené," dodává ještě mluvčí.

Policisté zákon neporušili

Co se proběhlé střelby týká, služební funkcionář na základě zjištěných skutečností vyhodnotil, že policisté použili zbraň v souladu s příslušným ustanovením zákona O Policii České republiky. Postupem policistů se nadále zabývá oddělení vnitřní kontroly KŘP Ústí nad Labem.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×