Zprávy

Natáčení „akčňáku“ v chomutovských ulicích? Kdeže, honička i střelba byly zcela naostro

Reklama

Chomutov – Vše začalo obyčejnou silniční kontrolou, v daný okamžik nikdo netušil, co všechno v následujících vteřinách přijde. Honička v autech, za kterou by se nemuseli stydět ostřílení hollywoodští režiséři, střelba v ulicích města a nakonec sprinterský souboj policie versus šílený řidič.

policiestopZastavil, zacouval a pak na to šlápl

„Bláznivá" akce se odehrála včera v noci kolem půl jedenácté na Karlovarské ulici (nedaleko Globusu) v Chomutově. „Policejní hlídka tady stavěla osobní vozidlo BMW combi. Jeho řidič sice zastavil, ale následně začal couvat a rozjel se proti policistům," popisuje sled událostí policejní mluvčí Marie Pivková a pokračuje, „policisté naštěstí stihli uskočit, jeden z nich pak k zastavení vozidla použil varovný výstřel ze služební zbraně."

Druhá rána na Kadaňské

Na střelbu reagoval šofér jako píchnutý včelou. Šlápl na plyn a začal ujíždět. „Na Kadaňské ulici vjel velkou rychlostí do protisměru a tam také policisté vystřelili podruhé," říká Pivková. Ďábelská honička pokračovala až do Holešické ulice (Březenecká), tady už šestadvacetiletý mladík nezvládl řízení a naboural do zaparkovaného auta. Na muže zákona ale nečekal. „Řidič z vozidla utekl, hlídka ho pronásledovala a zadržela v Kyjické ulici. V současné době probíhá další vyšetřování, mimo jiné policisté prověřují, zda vozidlo není nahlášeno v zemích EU jako kradené," dodává ještě mluvčí.

Policisté zákon neporušili

Co se proběhlé střelby týká, služební funkcionář na základě zjištěných skutečností vyhodnotil, že policisté použili zbraň v souladu s příslušným ustanovením zákona O Policii České republiky. Postupem policistů se nadále zabývá oddělení vnitřní kontroly KŘP Ústí nad Labem.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×