Zprávy

Natáčení „akčňáku“ v chomutovských ulicích? Kdeže, honička i střelba byly zcela naostro

Reklama

Chomutov – Vše začalo obyčejnou silniční kontrolou, v daný okamžik nikdo netušil, co všechno v následujících vteřinách přijde. Honička v autech, za kterou by se nemuseli stydět ostřílení hollywoodští režiséři, střelba v ulicích města a nakonec sprinterský souboj policie versus šílený řidič.

policiestopZastavil, zacouval a pak na to šlápl

„Bláznivá" akce se odehrála včera v noci kolem půl jedenácté na Karlovarské ulici (nedaleko Globusu) v Chomutově. „Policejní hlídka tady stavěla osobní vozidlo BMW combi. Jeho řidič sice zastavil, ale následně začal couvat a rozjel se proti policistům," popisuje sled událostí policejní mluvčí Marie Pivková a pokračuje, „policisté naštěstí stihli uskočit, jeden z nich pak k zastavení vozidla použil varovný výstřel ze služební zbraně."

Druhá rána na Kadaňské

Na střelbu reagoval šofér jako píchnutý včelou. Šlápl na plyn a začal ujíždět. „Na Kadaňské ulici vjel velkou rychlostí do protisměru a tam také policisté vystřelili podruhé," říká Pivková. Ďábelská honička pokračovala až do Holešické ulice (Březenecká), tady už šestadvacetiletý mladík nezvládl řízení a naboural do zaparkovaného auta. Na muže zákona ale nečekal. „Řidič z vozidla utekl, hlídka ho pronásledovala a zadržela v Kyjické ulici. V současné době probíhá další vyšetřování, mimo jiné policisté prověřují, zda vozidlo není nahlášeno v zemích EU jako kradené," dodává ještě mluvčí.

Policisté zákon neporušili

Co se proběhlé střelby týká, služební funkcionář na základě zjištěných skutečností vyhodnotil, že policisté použili zbraň v souladu s příslušným ustanovením zákona O Policii České republiky. Postupem policistů se nadále zabývá oddělení vnitřní kontroly KŘP Ústí nad Labem.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×