Zprávy

Jirkovské gymnázium přijímá přihlášky ke studiu, na jejich podání je nejvyšší čas

Reklama

Jirkov – Chcete nechat zapsat vaši ratolest ke gymnaziálnímu studiu v Jirkově? Pak určitě nepropásněte termín podání přihlášky. Ty přijímá Městské gymnázium do poloviny března, a to jak k dennímu, tak dálkovému studiu. Přijímací řízení je naplánováno na 22. a 23. dubna.

gymnáziumjirkovBez přijímaček jen vyznamenání

Bez přijímacích zkoušek budou přijati žáci, kteří ve 2. pololetí osmé a v 1. pololetí deváté třídy prospěli s vyznamenáním, tedy do průměru 1,5. Ostatní uchazeči vykonají vlastní přijímací zkoušku z českého jazyka a matematiky.

Od prváku osobní tablet

Ke zvýšení zájmu o školní, ale i domácí přípravu přispěje tradice využívání tabletů, ve které chce škola pokračovat. „Každý gymnazista dostane v prvním ročníku tablet, který mu bude sloužit po celé čtyři roky studia," říká místostarostka Dana Jurštaková.

Angličtina základ

Výuka cizích jazyků (AJ, NJ, RJ) probíhá formou povinných předmětů od prvního ročníku. Všichni žáci studují od primy anglický jazyk, protože ten je základním komunikačním jazykem ve všech profesích, které budou žáci po absolvování vysokoškolského studia zastávat.

Žáci v průběhu studia absolvují seznamovací kurz, lyžařský kurz a řadu exkurzí se vzdělávacím zaměřením. Na gymnáziu studuje v současné době 18 studentů prvního ročníku, 28 ve třetím a 17 ve čtvrtém ročníku (jeden ročník se v souvislosti se stěhováním z Chomutova a přechodem na město neotevíral), celkem tedy 63 v denním studiu. Dálkařů je zapsáno celkem 34, 14 bude letos maturovat. Více detailů včetně termínů přijímacího řízení je uvedeno na stránkách www.gympljirkov. cz, telefonní číslo do školy je 474 651 367.

Otevírané obory a počet přijímaných žáků

79-41-K/41: Čtyřleté studium denní a dálkové

Termíny přijímacího řízení

22. 4. I. kolo – 1. termín 23. 4. I. kolo – 2. termín 29. 4. II. kolo. Termín píše uchazeč do přihlášky.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×