Zprávy

Jirkovské gymnázium přijímá přihlášky ke studiu, na jejich podání je nejvyšší čas

Reklama

Jirkov – Chcete nechat zapsat vaši ratolest ke gymnaziálnímu studiu v Jirkově? Pak určitě nepropásněte termín podání přihlášky. Ty přijímá Městské gymnázium do poloviny března, a to jak k dennímu, tak dálkovému studiu. Přijímací řízení je naplánováno na 22. a 23. dubna.

gymnáziumjirkovBez přijímaček jen vyznamenání

Bez přijímacích zkoušek budou přijati žáci, kteří ve 2. pololetí osmé a v 1. pololetí deváté třídy prospěli s vyznamenáním, tedy do průměru 1,5. Ostatní uchazeči vykonají vlastní přijímací zkoušku z českého jazyka a matematiky.

Od prváku osobní tablet

Ke zvýšení zájmu o školní, ale i domácí přípravu přispěje tradice využívání tabletů, ve které chce škola pokračovat. „Každý gymnazista dostane v prvním ročníku tablet, který mu bude sloužit po celé čtyři roky studia," říká místostarostka Dana Jurštaková.

Angličtina základ

Výuka cizích jazyků (AJ, NJ, RJ) probíhá formou povinných předmětů od prvního ročníku. Všichni žáci studují od primy anglický jazyk, protože ten je základním komunikačním jazykem ve všech profesích, které budou žáci po absolvování vysokoškolského studia zastávat.

Žáci v průběhu studia absolvují seznamovací kurz, lyžařský kurz a řadu exkurzí se vzdělávacím zaměřením. Na gymnáziu studuje v současné době 18 studentů prvního ročníku, 28 ve třetím a 17 ve čtvrtém ročníku (jeden ročník se v souvislosti se stěhováním z Chomutova a přechodem na město neotevíral), celkem tedy 63 v denním studiu. Dálkařů je zapsáno celkem 34, 14 bude letos maturovat. Více detailů včetně termínů přijímacího řízení je uvedeno na stránkách www.gympljirkov. cz, telefonní číslo do školy je 474 651 367.

Otevírané obory a počet přijímaných žáků

79-41-K/41: Čtyřleté studium denní a dálkové

Termíny přijímacího řízení

22. 4. I. kolo – 1. termín 23. 4. I. kolo – 2. termín 29. 4. II. kolo. Termín píše uchazeč do přihlášky.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×