Zprávy

Chomutovská knihovna slaví měsíc čtenářů, připravila amnestii, výstavy, soutěže pro děti i dospělé

Reklama

Chomutov – Březen = měsíc čtenářů. Chomutovské Středisko knihovnických a kulturních služeb připravilo při této příležitosti pro své návštěvníky řadu zajímavých akcí.

knihovnacv

„Promíjení" začne příští víkend

Největší z nich je vyhlášení „amnestie". Ta začne již příští týden, konkrétně v sobotu 15. března a bude probíhat celých čtrnáct dní, tedy do soboty 29. března. „Dlužníci mohou v těchto dnech vrátit ve všech odděleních knihovny a na obou pobočkách vypůjčené knihy, časopisy, CD, DVD a ostatní materiály, a to bez účtovaného poplatku z prodlení," říká zástupkyně ředitelky SKKS Kamila Jonášová a dodává, „upomínka však bude prominuta jen tomu čtenáři, který vrátí všechny dlužné dokumenty."

A co máme dál?

Již zítra (6. března) můžete v rámci pravidelného cyklu Večery pod lampou navštívit besedu spojenou s autorským čtením. Těšit se můžete na Leopolda Kukačku a Zdeňka Urbana, autory komiksu Správné pověsti české. Začátek akce bude v 17 hodin.

V týdnu od 10. do 15. března mohou registrovaní čtenáři v oddělení studovny využít jednu hodinu internetu, textový editor a skener zdarma.

Soutěž o průkazky a permanentky

Něco „navíc" nachystali knihovníci také v oddělení beletrie. U příležitosti 100. výročí narození českého prozaika Bohumila Hrabala (28. března) připravili výstavku knih a informací o jeho životě, spojenou s kvízem, kdy se bude soutěžit o permanentky na kulturní akce pořádané SKKS a čtenářské průkazky na 1 rok zdarma.

Čtenářské průkazky na jeden rok mohou ve svém oddělení vyhrát i děti. Stačí trocha čtenářských znalostí a štěstí při losování. Odpovídat se bude na připravené otázky týkající se života a díla Eduarda Petišky (14. května si připomeneme 90. výročí narození).

Výstavy na závěr

Nakonec něco pro milovníky umění, registrovaní čtenáři s platnou průkazkou mohou po celý měsíc březen navštívit zdarma výstavy v galeriích Lurago a Špejchar.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×