Zprávy

Chomutovská knihovna slaví měsíc čtenářů, připravila amnestii, výstavy, soutěže pro děti i dospělé

Reklama

Chomutov – Březen = měsíc čtenářů. Chomutovské Středisko knihovnických a kulturních služeb připravilo při této příležitosti pro své návštěvníky řadu zajímavých akcí.

knihovnacv

„Promíjení" začne příští víkend

Největší z nich je vyhlášení „amnestie". Ta začne již příští týden, konkrétně v sobotu 15. března a bude probíhat celých čtrnáct dní, tedy do soboty 29. března. „Dlužníci mohou v těchto dnech vrátit ve všech odděleních knihovny a na obou pobočkách vypůjčené knihy, časopisy, CD, DVD a ostatní materiály, a to bez účtovaného poplatku z prodlení," říká zástupkyně ředitelky SKKS Kamila Jonášová a dodává, „upomínka však bude prominuta jen tomu čtenáři, který vrátí všechny dlužné dokumenty."

A co máme dál?

Již zítra (6. března) můžete v rámci pravidelného cyklu Večery pod lampou navštívit besedu spojenou s autorským čtením. Těšit se můžete na Leopolda Kukačku a Zdeňka Urbana, autory komiksu Správné pověsti české. Začátek akce bude v 17 hodin.

V týdnu od 10. do 15. března mohou registrovaní čtenáři v oddělení studovny využít jednu hodinu internetu, textový editor a skener zdarma.

Soutěž o průkazky a permanentky

Něco „navíc" nachystali knihovníci také v oddělení beletrie. U příležitosti 100. výročí narození českého prozaika Bohumila Hrabala (28. března) připravili výstavku knih a informací o jeho životě, spojenou s kvízem, kdy se bude soutěžit o permanentky na kulturní akce pořádané SKKS a čtenářské průkazky na 1 rok zdarma.

Čtenářské průkazky na jeden rok mohou ve svém oddělení vyhrát i děti. Stačí trocha čtenářských znalostí a štěstí při losování. Odpovídat se bude na připravené otázky týkající se života a díla Eduarda Petišky (14. května si připomeneme 90. výročí narození).

Výstavy na závěr

Nakonec něco pro milovníky umění, registrovaní čtenáři s platnou průkazkou mohou po celý měsíc březen navštívit zdarma výstavy v galeriích Lurago a Špejchar.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×