Zprávy

Chomutovská knihovna slaví měsíc čtenářů, připravila amnestii, výstavy, soutěže pro děti i dospělé

Reklama

Chomutov – Březen = měsíc čtenářů. Chomutovské Středisko knihovnických a kulturních služeb připravilo při této příležitosti pro své návštěvníky řadu zajímavých akcí.

knihovnacv

„Promíjení" začne příští víkend

Největší z nich je vyhlášení „amnestie". Ta začne již příští týden, konkrétně v sobotu 15. března a bude probíhat celých čtrnáct dní, tedy do soboty 29. března. „Dlužníci mohou v těchto dnech vrátit ve všech odděleních knihovny a na obou pobočkách vypůjčené knihy, časopisy, CD, DVD a ostatní materiály, a to bez účtovaného poplatku z prodlení," říká zástupkyně ředitelky SKKS Kamila Jonášová a dodává, „upomínka však bude prominuta jen tomu čtenáři, který vrátí všechny dlužné dokumenty."

A co máme dál?

Již zítra (6. března) můžete v rámci pravidelného cyklu Večery pod lampou navštívit besedu spojenou s autorským čtením. Těšit se můžete na Leopolda Kukačku a Zdeňka Urbana, autory komiksu Správné pověsti české. Začátek akce bude v 17 hodin.

V týdnu od 10. do 15. března mohou registrovaní čtenáři v oddělení studovny využít jednu hodinu internetu, textový editor a skener zdarma.

Soutěž o průkazky a permanentky

Něco „navíc" nachystali knihovníci také v oddělení beletrie. U příležitosti 100. výročí narození českého prozaika Bohumila Hrabala (28. března) připravili výstavku knih a informací o jeho životě, spojenou s kvízem, kdy se bude soutěžit o permanentky na kulturní akce pořádané SKKS a čtenářské průkazky na 1 rok zdarma.

Čtenářské průkazky na jeden rok mohou ve svém oddělení vyhrát i děti. Stačí trocha čtenářských znalostí a štěstí při losování. Odpovídat se bude na připravené otázky týkající se života a díla Eduarda Petišky (14. května si připomeneme 90. výročí narození).

Výstavy na závěr

Nakonec něco pro milovníky umění, registrovaní čtenáři s platnou průkazkou mohou po celý měsíc březen navštívit zdarma výstavy v galeriích Lurago a Špejchar.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×