Zprávy

Jirkov představil nový web města. Jak se vám líbí?

Reklama

Jirkov – Moderní stránky svěžího vzhledu spustil včera Městský úřad v Jirkově. Nový web zaujme barvami městského loga a přehledností, uživatelé uvítají také novinky, z nichž lze na úvod zmínit například možnost poslechnout si text stránek či zvětšit písmo.

jirkovstranky

Responzivní design znamená automatické přizpůsobení

„Současná správa webu bude pro úředníky jednodušší, aktualizovat totiž budou moci vše sami hned a nebude nutné čekat na zásah administrátora, jak tomu bylo u některých věcí dosud," vysvětluje další rozdíl tajemnice městského úřadu Viera Avakjanová. Dodavatelská firma kromě poradenského servisu také nabízí právní servis, kdy sleduje nové předpisy a novely, jež pak zavádí i do stránek. Jirkovské www stránky jsou v responzivním designu, což znamená, že se jejich vzhled automaticky přizpůsobuje zařízení, pomocí kterého na ně občan přistupuje – mobil, tablet, notebook, osobní počítač.

Maximum informací na jedné stránce

Rozšířena je sekce „Městské policie", kde je dokonce i seznam vybavení strážníků a fotografie (čtečka čipů, minikamera, dalekohled a další). Záložka „Sociální služby" je nyní koncipována zcela jinak a je také důkladně rozpracovaná, určitě stojí za to si to prohlédnout. Velmi praktický přehled o zdravotnictví v Jirkově, kde je seznam lékařů na poliklinice a rozpis jejich ordinačních hodin, zůstává, navíc přibyla i kolonka Lékařská pohotovost.

„Účelem našeho webu je, aby na něm občané našli maximum informací nejen ze samosprávy a vedení města, ale i pro všední život," komentuje webovou změnu jirkovský starosta Radek Štejnar.

Seniorský modul

Jako užitečná pomůcka slouží modul (nejen) pro seniory, který zobrazuje mapu stránek přehledně a s velkými ikonkami. „Pokud by občané tápali, kde co najít, mohou použít tento modul kliknutím vpravo na obrázek brýlí," dává praktický tip úřednice Gabriela Tenková, která má webové stránky na starosti.

Mapy, data, úřady, akce

Nově je na webu geografický informační systém, v němž se v digitální mapě zobrazují různá data a kde lze kombinovat mapové podklady. Zrychluje se tak vyhledávání parcel, čísel popisných, orientačních apod. Návštěvníci webových stránek jistě uvítají záložku „Vyřizuji na úřadě", kde mají pohromadě veškeré potřebné informace pro jednotlivé úkony. V záložce „Aktuality - Volný čas" jsou přehledně akce chystané a již proběhlé, v Informačním servisu jsou Jirkovské noviny, tiskové zprávy, dotační projekty, veřejné zakázky, výběrová řízení...

Nechybí ani německá a anglická mutace

Zachován zůstává jmenný seznam zastupitelů včetně fotografií, popis odborů úřadu včetně seznamu pracovníků, vše tak, jak byli dosud uživatelé zvyklí. Součástí je také interaktivní turistická mapa, fajnšmekři jistě ocení i možnost poslat jakoukoliv fotografii z fotogalerie jako elektronickou pohlednici, nebo najít si na stránkách města umístění bankomatů. Stránky jsou v anglické a německé mutaci, do budoucna se počítá i s překladačem kalendáře akcí, aby měli turisté možnost dozvědět se více o kulturních akcích v Jirkově.

Na nový web města Jirkova se můžete podívat zde.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×