Zprávy

Jirkov představil nový web města. Jak se vám líbí?

Reklama

Jirkov – Moderní stránky svěžího vzhledu spustil včera Městský úřad v Jirkově. Nový web zaujme barvami městského loga a přehledností, uživatelé uvítají také novinky, z nichž lze na úvod zmínit například možnost poslechnout si text stránek či zvětšit písmo.

jirkovstranky

Responzivní design znamená automatické přizpůsobení

„Současná správa webu bude pro úředníky jednodušší, aktualizovat totiž budou moci vše sami hned a nebude nutné čekat na zásah administrátora, jak tomu bylo u některých věcí dosud," vysvětluje další rozdíl tajemnice městského úřadu Viera Avakjanová. Dodavatelská firma kromě poradenského servisu také nabízí právní servis, kdy sleduje nové předpisy a novely, jež pak zavádí i do stránek. Jirkovské www stránky jsou v responzivním designu, což znamená, že se jejich vzhled automaticky přizpůsobuje zařízení, pomocí kterého na ně občan přistupuje – mobil, tablet, notebook, osobní počítač.

Maximum informací na jedné stránce

Rozšířena je sekce „Městské policie", kde je dokonce i seznam vybavení strážníků a fotografie (čtečka čipů, minikamera, dalekohled a další). Záložka „Sociální služby" je nyní koncipována zcela jinak a je také důkladně rozpracovaná, určitě stojí za to si to prohlédnout. Velmi praktický přehled o zdravotnictví v Jirkově, kde je seznam lékařů na poliklinice a rozpis jejich ordinačních hodin, zůstává, navíc přibyla i kolonka Lékařská pohotovost.

„Účelem našeho webu je, aby na něm občané našli maximum informací nejen ze samosprávy a vedení města, ale i pro všední život," komentuje webovou změnu jirkovský starosta Radek Štejnar.

Seniorský modul

Jako užitečná pomůcka slouží modul (nejen) pro seniory, který zobrazuje mapu stránek přehledně a s velkými ikonkami. „Pokud by občané tápali, kde co najít, mohou použít tento modul kliknutím vpravo na obrázek brýlí," dává praktický tip úřednice Gabriela Tenková, která má webové stránky na starosti.

Mapy, data, úřady, akce

Nově je na webu geografický informační systém, v němž se v digitální mapě zobrazují různá data a kde lze kombinovat mapové podklady. Zrychluje se tak vyhledávání parcel, čísel popisných, orientačních apod. Návštěvníci webových stránek jistě uvítají záložku „Vyřizuji na úřadě", kde mají pohromadě veškeré potřebné informace pro jednotlivé úkony. V záložce „Aktuality - Volný čas" jsou přehledně akce chystané a již proběhlé, v Informačním servisu jsou Jirkovské noviny, tiskové zprávy, dotační projekty, veřejné zakázky, výběrová řízení...

Nechybí ani německá a anglická mutace

Zachován zůstává jmenný seznam zastupitelů včetně fotografií, popis odborů úřadu včetně seznamu pracovníků, vše tak, jak byli dosud uživatelé zvyklí. Součástí je také interaktivní turistická mapa, fajnšmekři jistě ocení i možnost poslat jakoukoliv fotografii z fotogalerie jako elektronickou pohlednici, nebo najít si na stránkách města umístění bankomatů. Stránky jsou v anglické a německé mutaci, do budoucna se počítá i s překladačem kalendáře akcí, aby měli turisté možnost dozvědět se více o kulturních akcích v Jirkově.

Na nový web města Jirkova se můžete podívat zde.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×