Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Bitka ve výtahu, zmizelý karavan, zanedbané děti a létající dlažba

Reklama

Chomutovsko – Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden

Pondělí

Klášterec nad Ohří - Hlídka kláštereckých policistů zasahovala v jednom z bytů v ulici Mírová. 45letý muž se zde pohádal s poškozenou a slovní rozepře vyvrcholila tím, že ji ohrožoval kuchyňským nožem. Ke zranění naštěstí nedošlo, nevznikla ani škoda na majetku. Jednání muže policisté vyhodnotili jako nebezpečné vyhrožování, za které hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, potrestán však nebude, žena nedala souhlas s dalším vyšetřováním svého příbuzného.

Úterý

Chomutov - Majitelka vozidla Renault Megane oznámila na chomutovském policejním oddělení poškození. Na parkovišti před domem na ulici Paleckého neznámý vandal poškodil zaparkované vozidlo tím, že dlažební kostkou prohodil přední okno. Muži zákona zjistili, že skutek má na svědomí 44letý místní obyvatel. Kromě toho poškodil obdobným způsobem i další zaparkované vozidlo v ulici Vodních staveb. Tentokrát si vybral Daewoo Matiz. Stejně jako v případě prvním, do vozidla nevnikl a nic neodcizil. Oprava poškozených věcí bude stát nejméně 5500 korun. Muž je podezřelý z poškození cizí věci, po výslechu byl propuštěn, další vyšetřování probíhá na svobodě.

Kadaň - Žena z Plzně oznámila na útvar policie v Kadani zmizení karavanu. Plně pojízdný, obytný karavan měla dlouhodobě zaparkovaný v kempu u Kadaně. S vozidlem zmizelo i vybavení a osobní věci poškozené. Škodu stanovila majitelka na 80 tisíc korun. Po totožnosti neznámého pachatele policisté nyní pátrají.

Středa

Chomutov - Ve Skalkové ulici napadl 22letý muž svoji přítelkyni. Při cestě výtahem se nejdříve pohádali a pak došlo na rány pěstí. Zranění, které žena utrpěla, ošetřili lékaři na chirurgické ambulanci. Pracovní neschopnost naštěstí nenastala. Co hádku a následné napadení vyprovokovalo, je předmětem dalšího vyšetřování chomutovských policistů.

Klášterec nad Ohří - Klášterečtí policisté vyšetřují jednání 42leté místní obyvatelky. Žena zanedbává výchovu svých nezletilých dětí tím, že řádně nedbá na jejich školní povinnou docházku. Děti mají ve škole neomluvené hodiny. Podezřelé nevadí ani skutečnost, že za obdobné jednání již byla v minulosti řešena přestupkovou komisí Městského úřadu Kadaň. V tomto případě na ni čeká obvinění z trestného činu ohrožování výchovy dítěte. Za uvedený čin může skončit až na dva roky za mřížemi.

Čtvrtek

Kadaň - Vniknutí do vozidla vyšetřují policisté z Kadaně. Na parkovišti před domem v ulici Kpt.Jaroše vnikl zloděj do zaparkované octávie a sebral ovládací panel s autorádiem, televizí a navigací a k tomu přibral i balík s kosmetikou. Majitelka stanovila celkovou škodu na 58 tisíc korun. Pachateli hrozí obvinění z krádeže.

Pátek

Jirkov - Krádež vyšetřují policisté z Jirkova. Kdosi poškodil oplocení místní zahradnické firmy. Odřezal železné trubky, které odnesl i s drátěným oplocením. Oprava bude majitele stát nejméně 20 tisíc korun.

Víkend

Březno u Chomutova - Policisté z Března prověřovali nález neznámého kovového předmětu, který připomínal munici. Věc nalezl při výkopových pracích oznamovatel v obci Droužkovice. Místo nálezu policisté zajistili a na místo přivolali pyrotechnika. Ten kovový předmět prohlédl a zjistil, že se nejedná o munici, ale o vnitřní část hasicího přístroje. Nález odvezl k likvidaci.

Kadaň - 33letý muž z Kadaně si převzal obvinění z krádeže a porušování domovní svobody. V pátek minulý týden vnikl na několik balkonů v mezipatře domu v ulici 1. Máje. Na jednom našel svazek klíčů, kterými si odemkl vstupní dveře do sklepních prostor. Ze sklepa poškozeného zmizely věci za 10500 korun. Kromě toho sebral kryt ze světla v suterénu domu. Celková škoda se vyšplhala na téměř 12 tisíc korun. Následným vyšetřování policisté zjistili, že za obdobné jednání stál před chomutovským soudem již v roce 2011. Vyšetřování je vedeno na policii v Kadani.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×