Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Bitka ve výtahu, zmizelý karavan, zanedbané děti a létající dlažba

Reklama

Chomutovsko – Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden

Pondělí

Klášterec nad Ohří - Hlídka kláštereckých policistů zasahovala v jednom z bytů v ulici Mírová. 45letý muž se zde pohádal s poškozenou a slovní rozepře vyvrcholila tím, že ji ohrožoval kuchyňským nožem. Ke zranění naštěstí nedošlo, nevznikla ani škoda na majetku. Jednání muže policisté vyhodnotili jako nebezpečné vyhrožování, za které hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, potrestán však nebude, žena nedala souhlas s dalším vyšetřováním svého příbuzného.

Úterý

Chomutov - Majitelka vozidla Renault Megane oznámila na chomutovském policejním oddělení poškození. Na parkovišti před domem na ulici Paleckého neznámý vandal poškodil zaparkované vozidlo tím, že dlažební kostkou prohodil přední okno. Muži zákona zjistili, že skutek má na svědomí 44letý místní obyvatel. Kromě toho poškodil obdobným způsobem i další zaparkované vozidlo v ulici Vodních staveb. Tentokrát si vybral Daewoo Matiz. Stejně jako v případě prvním, do vozidla nevnikl a nic neodcizil. Oprava poškozených věcí bude stát nejméně 5500 korun. Muž je podezřelý z poškození cizí věci, po výslechu byl propuštěn, další vyšetřování probíhá na svobodě.

Kadaň - Žena z Plzně oznámila na útvar policie v Kadani zmizení karavanu. Plně pojízdný, obytný karavan měla dlouhodobě zaparkovaný v kempu u Kadaně. S vozidlem zmizelo i vybavení a osobní věci poškozené. Škodu stanovila majitelka na 80 tisíc korun. Po totožnosti neznámého pachatele policisté nyní pátrají.

Středa

Chomutov - Ve Skalkové ulici napadl 22letý muž svoji přítelkyni. Při cestě výtahem se nejdříve pohádali a pak došlo na rány pěstí. Zranění, které žena utrpěla, ošetřili lékaři na chirurgické ambulanci. Pracovní neschopnost naštěstí nenastala. Co hádku a následné napadení vyprovokovalo, je předmětem dalšího vyšetřování chomutovských policistů.

Klášterec nad Ohří - Klášterečtí policisté vyšetřují jednání 42leté místní obyvatelky. Žena zanedbává výchovu svých nezletilých dětí tím, že řádně nedbá na jejich školní povinnou docházku. Děti mají ve škole neomluvené hodiny. Podezřelé nevadí ani skutečnost, že za obdobné jednání již byla v minulosti řešena přestupkovou komisí Městského úřadu Kadaň. V tomto případě na ni čeká obvinění z trestného činu ohrožování výchovy dítěte. Za uvedený čin může skončit až na dva roky za mřížemi.

Čtvrtek

Kadaň - Vniknutí do vozidla vyšetřují policisté z Kadaně. Na parkovišti před domem v ulici Kpt.Jaroše vnikl zloděj do zaparkované octávie a sebral ovládací panel s autorádiem, televizí a navigací a k tomu přibral i balík s kosmetikou. Majitelka stanovila celkovou škodu na 58 tisíc korun. Pachateli hrozí obvinění z krádeže.

Pátek

Jirkov - Krádež vyšetřují policisté z Jirkova. Kdosi poškodil oplocení místní zahradnické firmy. Odřezal železné trubky, které odnesl i s drátěným oplocením. Oprava bude majitele stát nejméně 20 tisíc korun.

Víkend

Březno u Chomutova - Policisté z Března prověřovali nález neznámého kovového předmětu, který připomínal munici. Věc nalezl při výkopových pracích oznamovatel v obci Droužkovice. Místo nálezu policisté zajistili a na místo přivolali pyrotechnika. Ten kovový předmět prohlédl a zjistil, že se nejedná o munici, ale o vnitřní část hasicího přístroje. Nález odvezl k likvidaci.

Kadaň - 33letý muž z Kadaně si převzal obvinění z krádeže a porušování domovní svobody. V pátek minulý týden vnikl na několik balkonů v mezipatře domu v ulici 1. Máje. Na jednom našel svazek klíčů, kterými si odemkl vstupní dveře do sklepních prostor. Ze sklepa poškozeného zmizely věci za 10500 korun. Kromě toho sebral kryt ze světla v suterénu domu. Celková škoda se vyšplhala na téměř 12 tisíc korun. Následným vyšetřování policisté zjistili, že za obdobné jednání stál před chomutovským soudem již v roce 2011. Vyšetřování je vedeno na policii v Kadani.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×