Zprávy

Hasiči likvidovali požár na bývalé pile, byl tady nahlášen výbuch autogenu

Reklama

Jirkov / Červený Hrádek – Úspěšný dopolední zásah za sebou mají hasiči z Chomutova a Jirkova. Před necelými dvěma hodinami vyjížděli k požáru na bývalé pile v obci Červený Hrádek.

hasiči 2zdHasiči jeli k výbuchu

Oheň byl na linku tísňového volání nahlášen v 9.15 hodin přesně. Původní zpráva zněla velmi nebezpečně, v areálu prý bouchla autogenová souprava. K požáru okamžitě vyrazil sbor chomutovských profesionálů a jednotka dobrovolných hasičů z Jirkova. Na místě pak bylo zjištěno, že celá situace není až tak dramatická. „Ohlašovatel požáru nepodal úplně přesnou informaci. K výbuchu soupravy naštěstí nedošlo, hořely pouze přívodní hadice. Ventily byly nepoškozené a obě lahve (acetylen a kyslík) chladné," uvádí mluvčí hasičů Lukáš Marvan. „Hasiči vynesli soupravu mimo objekt, požár byl zlikvidován v 9.34," dodává ještě mluvčí.

„Při podobných zásazích může jít o život"

Na první pohled může dnešní zásah vypadat jednoduše, bývá ale daleko hůř. „Dá se říci, že dnes to bylo opravdu všechno v pohodě a z našeho profesionálního pohledu tak trochu banalita. Je ale dobře, že jsme na místo byli přivoláni. Ono to totiž pokaždé takto snadné být nemusí," říká jeden z hasičů a pokračuje, „požáry tohoto typu jsou zpravidla velmi nebezpečné a přímo ohrožují životy všech zúčastněných. Nejhorší varianta je, když se oheň dostane k lahvím. Sice tam jsou pojistky v podobě ventilů, při velkém zahřátí ale i tak může dojít k explozi. A to jsou pak hodně horké, myšleno doslova, chvilky."

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×