Zprávy

Hasiči likvidovali požár na bývalé pile, byl tady nahlášen výbuch autogenu

Reklama

Jirkov / Červený Hrádek – Úspěšný dopolední zásah za sebou mají hasiči z Chomutova a Jirkova. Před necelými dvěma hodinami vyjížděli k požáru na bývalé pile v obci Červený Hrádek.

hasiči 2zdHasiči jeli k výbuchu

Oheň byl na linku tísňového volání nahlášen v 9.15 hodin přesně. Původní zpráva zněla velmi nebezpečně, v areálu prý bouchla autogenová souprava. K požáru okamžitě vyrazil sbor chomutovských profesionálů a jednotka dobrovolných hasičů z Jirkova. Na místě pak bylo zjištěno, že celá situace není až tak dramatická. „Ohlašovatel požáru nepodal úplně přesnou informaci. K výbuchu soupravy naštěstí nedošlo, hořely pouze přívodní hadice. Ventily byly nepoškozené a obě lahve (acetylen a kyslík) chladné," uvádí mluvčí hasičů Lukáš Marvan. „Hasiči vynesli soupravu mimo objekt, požár byl zlikvidován v 9.34," dodává ještě mluvčí.

„Při podobných zásazích může jít o život"

Na první pohled může dnešní zásah vypadat jednoduše, bývá ale daleko hůř. „Dá se říci, že dnes to bylo opravdu všechno v pohodě a z našeho profesionálního pohledu tak trochu banalita. Je ale dobře, že jsme na místo byli přivoláni. Ono to totiž pokaždé takto snadné být nemusí," říká jeden z hasičů a pokračuje, „požáry tohoto typu jsou zpravidla velmi nebezpečné a přímo ohrožují životy všech zúčastněných. Nejhorší varianta je, když se oheň dostane k lahvím. Sice tam jsou pojistky v podobě ventilů, při velkém zahřátí ale i tak může dojít k explozi. A to jsou pak hodně horké, myšleno doslova, chvilky."

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×