Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Ukradená elektřina, (ne)povedená vnučka, dýmky za dvacet tisíc

Reklama

Chomutovsko – Pravidelný krimi deníček aneb co přinesl uplynulý týden...

policistaPondělí

Kadaň - Výtržnictví v kadaňském marketu vyšetřují kriminalisté z místního obvodního oddělení. 21letý muž sebral z prodejního regálu sedm kusů čokolád v hodnotě 420 korun. Se sladkostmi prošel pokladnou bez zaplacení. Při následném zadržení ještě stihl napadnout pokladního, který mu chtěl zabránit v útěku. Kromě obvinění z krádeže na něj čeká i obvinění z výtržnictví.

Úterý

Chomutov - Obvinění z krádeže si převzala 37letá cizinka, žijící na sídlišti Kamenná v Chomutově. Bez řádného připojení elektroměru odebírala elektřinu, za kterou ovšem neplatila. Od září do listopadu loňského roku způsobila rozvodným závodům škodu za téměř 9500 korun.

Jirkov - V Jirkově kontrolovali muži zákona projíždějící vozidlo Citroen Xsara. Jeho řidič, 31letý muž se podrobil dechové zkoušce na alkohol, která byla negativní. Provedený test na zjištění návykových látek však byla pozitivní. Kromě toho policisté zjistili, že má vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel. Zákaz vydal Okresní soud Chomutov a skončí až v červnu příští rok. Za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí podezřelému až tři roky ve vězení.

Středa

Chomutov – Podivné jednání 30letého Chomutováka vyšetřují policisté. Při cestě ze zimního stadionu napadl v ulici Tomáše ze Štítného poškozeného, se kterým byl předtím na hokejovém utkání. Požadoval po něm navrácení peněz. Vyhrožoval, několikrát ho udeřil pěstí, prohledal mu kapsy a chtěl vidět i obsah batohu. To už ale napadený na nic nečekal a z místa utekl do blízkého baru. Útočník ho doběhl a opět požadoval vrácení peněz. Na místě zasahovala hlídka policistů, kteří násilníka zadrželi. Jeho jednání vyhodnotili jako loupež, obvinění z trestného činu si již převzal.

Klášterec nad Ohří - Během měsíce ledna letošního roku vnikl 31letý muž na koupaliště v Klášterci nad Ohří. V areálu se vloupal do strojovny a sebral několik desítek metrů měděného kabelu. Pak ještě vnikl do skladu, kde sebral trubky a červenou barvu. Za sebou zanechal celkovou škodu ve výši 18 tisíc korun. Muž je podezřelý z krádeže, kterou vyšetřují policisté z místního obvodního oddělení.

Čtvrtek

Klášterec nad Ohří - 15letá dívka z Ústí nad Labem je podezřelá z krádeže. Při návštěvě v bytě své babičky v Klášterci nad Ohří jí totožni připravila o peníze. Využila chvilkové nepozornosti starší ženy a ze skříňky v obývacím pokoji jí sebrala peněženku s hotovostí ve výši 6 tisíc korun. Když poškozená na krádež přišla, obrátila se na místní oddělení policie a jednání vnučky oznámila.

Jirkov - Jirkovští policisté zasahovali v ulici Ervěnická. V jednom z bytů rušili ostatní nájemníky ve spánku 38letý muž a jeho 34letá partnerka. Hlasitě se hádali a nereagovali ani na výzvu hlídky, aby své jednání ukončili. Byli proto zadrženi a převezeni na místní oddělení policie. Provedená dechová zkouška byla pozitivní,
u muže přístroj naměřil 2,77 a u ženy 2,30 promile. Jejich jednání policisté vyhodnotili jako přestupek.

Pátek

Jirkov - Chomutovští kriminalisté obvinili 20letého Jirkováka z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Nejméně od října loňského roku neoprávněně prodával náhodným zájemcům zakázanou látku marihuanu, za kterou dostal nejméně 3500 korun. Někteří zájemci za drogu platili, jiní ji dostali zdarma. Obvinění si muž převzal, vyšetřování nadále pokračuje.

Víkend

Chomutov - Až rok ve vězení hrozí v případě odsouzení 35letému muži z okresního města. Neunesl rozchod s přítelkyní a ženu neustále pronásleduje. Vytrvale jí píše výhrůžné SMS zprávy, volá na telefonní číslo a kontaktuje ji v místě bydliště. Jelikož žena má obavu o své zdraví, obrátila se na policii a vše oznámila.

Jirkov / Radenov - Vloupání do rekreačního objektu vyšetřují policisté v Jirkově. Po příjezdu majitele na chatu v obci Radenov zjistil, že neznámý zloděj vnikl do objektu a zde zdi sebral dřevěnou skříňku na dýmky a deset kusů porcelánových dýmek. Kromě toho se zloděj snažil vniknout do stodoly, tam se však nedostal. I tak se škoda vyšplhala na 20 tisíc korun. Skutek policisté vyšetřují jako krádež a porušování domovní svobody.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×