Zprávy

Chomutovští kriminalisté odhalili další drogovou varnu. Dva ze tří „míchačů“ sedí ve vazbě, posledního soudce pustil

Reklama

Chomutov – Domovní prohlídkou a zatčením trojice Chomutováků završili policisté před pár dny několikaměsíční akci, na jejímž konci stála další odhalená varna pervitinu. Na místě kromě drogových propriet našli také ilegálně drženou střelnou zbraň.

varna

Za vším stojí trio třicátníků

„Feťácká kuchyně" se nacházela v jednom z bytů v Komenského ulici v Chomutově. „Trojice mužů ve věku 31, 32 a 36 let tady vyráběla zakázanou látku metamfetamin. V bytě byla provedena domovní prohlídka, při které policisté zajistili nejen předměty a chemikálie sloužící k výrobě drog, ale i zbraň, na kterou neměl jednatřicetiletý majitel povolení. Všechny věci budou nyní zaslány ke znaleckému zkoumání," uvádí k případu policejní mluvčí Marie Pivková.

Nejstaršího z darebáků soudce propustil

Odhalení „vařiči" byli ihned po svém zatčení obviněni z nedovoleného ozbrojování a nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, na státní zastupitelství byl podán návrh na jejich vzetí do vazby. „Nejstarší z trojice byl z rozhodnutí soudce ze zadržení propuštěn, zbylé dva doprovodila policejní eskorta do vazební věznice v Litoměřicích. V případě odsouzení hrozí mužům jeden až pět let pobytu za mřížemi, co se týká nedovoleného ozbrojování, tak tam je trestní sazba ve výši maximálně dvou let," dodává ještě mluvčí.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×