Zprávy

Zoopark dnes přivítal jubilejního návštěvníka, od začátku roku přišlo deset tisíc lidí

Reklama

Chomutov – Slunečné počasí přilákalo v prvních osmi týdnech letošního roku do Podkrušnohorského zooparku výrazně více návštěvníků než v letech předchozích, největší česká zoologická zahrada tak mohla právě dnes přivítat a odměnit jubilejního návštěvníka. Cestu za zvířátky si doposud našlo neuvěřitelných deset tisíc lidí.

zooparkjubilant1

Štěstí se usmálo na maminku z Jirkova

Šťastnou obdarovanou se stala paní Lenka Štěrbová z Jirkova. Do zooparku přišla krátce po poledni na pravidelnou „kočárkovou" procházku s dcerou Haničkou. „Chodíme sem téměř denně, moc se nám tady líbí. Za dnešek mám obrovskou radost, nikdy jsem zatím nic nevyhrála," usmívá se paní Štěrbová, která si kromě gratulace od ředitelky Ivety Rabasové odnáší malou pozornost v podobě sběratelského alba na mince.

„Spokojení návštěvníci jsou odměnou za naši usilovnou práci, a pokud si s teplejším počasím vyberou pro procházku právě zoopark, moc nás to těší," říká ředitelka zoo.

Když klima dovolí, odstartuje sezona o měsíc dříve

Další skvělou zprávou je, že pokud se počasí bude i nadále vyvíjet stejně příznivě, odstartuje zooparková jarní sezóna o měsíc dříve než bývá obvyklé. „Návštěvníci by tak mohli využít všech atrakcí už od poloviny března, kdy zoopark zahájí pravidelné projížďky Lokálkou Amálkou či komentované krmení vybraných druhů zvířat," potvrzuje mluvčí Martina Pelcová.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×