Zprávy

Zoopark dnes přivítal jubilejního návštěvníka, od začátku roku přišlo deset tisíc lidí

Reklama

Chomutov – Slunečné počasí přilákalo v prvních osmi týdnech letošního roku do Podkrušnohorského zooparku výrazně více návštěvníků než v letech předchozích, největší česká zoologická zahrada tak mohla právě dnes přivítat a odměnit jubilejního návštěvníka. Cestu za zvířátky si doposud našlo neuvěřitelných deset tisíc lidí.

zooparkjubilant1

Štěstí se usmálo na maminku z Jirkova

Šťastnou obdarovanou se stala paní Lenka Štěrbová z Jirkova. Do zooparku přišla krátce po poledni na pravidelnou „kočárkovou" procházku s dcerou Haničkou. „Chodíme sem téměř denně, moc se nám tady líbí. Za dnešek mám obrovskou radost, nikdy jsem zatím nic nevyhrála," usmívá se paní Štěrbová, která si kromě gratulace od ředitelky Ivety Rabasové odnáší malou pozornost v podobě sběratelského alba na mince.

„Spokojení návštěvníci jsou odměnou za naši usilovnou práci, a pokud si s teplejším počasím vyberou pro procházku právě zoopark, moc nás to těší," říká ředitelka zoo.

Když klima dovolí, odstartuje sezona o měsíc dříve

Další skvělou zprávou je, že pokud se počasí bude i nadále vyvíjet stejně příznivě, odstartuje zooparková jarní sezóna o měsíc dříve než bývá obvyklé. „Návštěvníci by tak mohli využít všech atrakcí už od poloviny března, kdy zoopark zahájí pravidelné projížďky Lokálkou Amálkou či komentované krmení vybraných druhů zvířat," potvrzuje mluvčí Martina Pelcová.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 16. leden 2017

  Ústí nad Labem - Po pohřešované Míše Patricii Muzikářové policisté stále intenzivně pátrají. Naposledy o ztracené dívce informovali v pondělí před dvanáctou hodinou.

 • 12. leden 2017

  Ústí nad Labem - Policisté vyhlásili pátrání po dvanáctileté Michaele Patricii Muzikářové z Ústí nad Labem. V noci o tom informovali novináře. Dívka nedorazila do školy, nelze se jí dovolat.

 • 11. leden 2017

  Krušné hory - Fotopasti v Krušných horách zachytily psovitou šelmu, s největší pravděpodobností vlka. Hnutí DUHA Olomouc s dobrovolníky Vlčích hlídek a partnery ze státní ochrany přírody hledá od loňského podzimu v širší oblasti Krušných hor důkazy o přítomnosti velkých šelem, zejména vlka obecného a rysa ostrovida. Ochránci přírody nyní zveřejnili první záběry.

Co se chystá

 • 16. leden 2017

  Chomutov - Sníh se sype ze všech stran, v kamnech praská oheň, na stole voní čaj, křížaly a teplý perník. Babička dopočítá oka na pletení, přehlédne děti kolem stolu a začíná vyprávět. I když to vypadá jako výlet do díla českých klasiků, jedná se o žhavou současnost.

 • 09. leden 2017

  Kadaň – Kadaňská knihovna slaví! V úterý 10. ledna uplyne přesně 70 let od jejího založení.

 • 05. leden 2017

  Kadaň – Do Kadaně dorazí v pátek 6. ledna Tři králové. Udělejte dobrý skutek a přispějte v rámci největší dobrovolnické akce v Čechách do Tříkrálové sbírky. Na Mírovém náměstí bude celé odpoledne doprovodný program.

 • 05. leden 2017

  Chomutov – Do Chomutova přijedou v pátek 6. ledna po roce opět Tři králové. Tradičně budou s celou svojí družinou vyjíždět z Podkrušnohorského zooparku.

 • 03. leden 2017

  Most - Manželství je instituce, která tvoří legislativní základ rodiny. Vzniku manželství předchází svatební obřad. Ten může proběhnout velmi jednoduše, třeba jen ve čtyřech na patřičném úřadě, nebo to může být významná událost. Pokud jste pro druhou variantu, bude dobré být na ni připraven. Na trapasy se sice jen tak nezapomíná, ale mnohem příjemnější bude vzpomínat na báječný svatební den. Jak si Den D dobře zorganizovat vám pomůže akce, která se již tradičně koná na mosteckém Benediktu.

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×