Zprávy

Namísto hrabání sněhu se v Chomutově likviduje plevel a kácí stromy

Reklama

Chomutov - Mírná zima dovoluje pracovníkům Technických služeb vykonávat činnosti pro toto období méně obvyklé. V lednu se pustili do kácení, prořezávání a dokonce i pletí. „V tomto období se většinou zaměřujeme na boj se sněhem či námrazou, letos ale takových dní není mnoho, proto se věnujeme péči o rostliny a dřeviny," uvádí náměstek primátora Martin Klouda.

stromycv

Nejzvláštnější činností v lednu je pletí plevele. Ten začal růst ve vázách na Husově náměstí, pracovníci provozovny Veřejné zeleně jej proto museli vytrhat. „Kromě toho můžeme prořezávat keře tam, kde si o to zažádali obyvatelé města. Naposledy to bylo v ulici Matěje Kopeckého nebo na Školní pěšině," říká vedoucí provozovny Veřejné zeleně Daniel Voborník. V lednu se také pokácely tři habry na Štefánikově náměstí, nyní přišly na řadu lípy v Gutenbergově ulici.

Likvidace černých skládek

Současnou hlavní činností je zajištění čistoty ve městě i jeho okolí, v ulicích se sbírá komunální odpad a minulý týden se pracovníkům Technických služeb podařilo zlikvidovat dvě černé skládky. Jedna byla v lokalitě Alešovy a druhá Jirkovské ulice.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×