Zprávy

Chomutov pořádá další sbírku, darovat můžete oblečení, textilie a drobné elektro

Reklama

Chomutov – Chomutované mohou opět pomoci lidem bez střechy nad hlavou a sociálně slabým. Město pořádá sbírku oblečení a nově také menších funkčních elektrospotřebičů. „Z darovaných věcí nepřijde nic nazmar. Lidé již v minulosti ukázali, že jim osud potřebných není lhostejný a přinesli velké množství oblečení. To jsme poskytli sociálně slabým nebo neziskovým organizacím," uvádí náměstek primátora Martin Klouda. Charitativní sbírka je vyhlášená od 5. do 12. března.

Pračky a televize ne

Právě v těchto dnech v době úředních hodin mohou lidé nosit do vestibulu budovy magistrátu věci do sbírky. „Loni jsme veřejnost žádali o zimní oblečení a deky, letos jsme sbírku rozšířili i o letní oblečení, domácí textil a drobné funkční elektrospotřebiče," informuje vedoucí odboru sociálních věcí magistrátu Kamila Faiglová. Drobnými elektrospotřebiči jsou myšleny například vysavače, žehličky, holicí strojky, kulmy, váhy, vrtačky či mikrovlnné trouby a starší počítače, nikoliv pračky či televize. Přijdou vhod i lůžkoviny, ručníky, utěrky či záclony. Textilie by měly být čisté a nepotrhané.

Sebrané věci poslouží především klientům odboru sociálních věcí a Sociálních služeb Chomutov. V případě potřeby mohou o ně požádat také další chomutovské neziskové organizace. Zbytek se předá charitě Diakonie Broumov, která pomáhá sociálně slabým v celé republice.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×