Zprávy

Chomutov pořádá další sbírku, darovat můžete oblečení, textilie a drobné elektro

Reklama

Chomutov – Chomutované mohou opět pomoci lidem bez střechy nad hlavou a sociálně slabým. Město pořádá sbírku oblečení a nově také menších funkčních elektrospotřebičů. „Z darovaných věcí nepřijde nic nazmar. Lidé již v minulosti ukázali, že jim osud potřebných není lhostejný a přinesli velké množství oblečení. To jsme poskytli sociálně slabým nebo neziskovým organizacím," uvádí náměstek primátora Martin Klouda. Charitativní sbírka je vyhlášená od 5. do 12. března.

Pračky a televize ne

Právě v těchto dnech v době úředních hodin mohou lidé nosit do vestibulu budovy magistrátu věci do sbírky. „Loni jsme veřejnost žádali o zimní oblečení a deky, letos jsme sbírku rozšířili i o letní oblečení, domácí textil a drobné funkční elektrospotřebiče," informuje vedoucí odboru sociálních věcí magistrátu Kamila Faiglová. Drobnými elektrospotřebiči jsou myšleny například vysavače, žehličky, holicí strojky, kulmy, váhy, vrtačky či mikrovlnné trouby a starší počítače, nikoliv pračky či televize. Přijdou vhod i lůžkoviny, ručníky, utěrky či záclony. Textilie by měly být čisté a nepotrhané.

Sebrané věci poslouží především klientům odboru sociálních věcí a Sociálních služeb Chomutov. V případě potřeby mohou o ně požádat také další chomutovské neziskové organizace. Zbytek se předá charitě Diakonie Broumov, která pomáhá sociálně slabým v celé republice.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×