Zprávy

Klínovec: Tříleté děvčátko zajelo na bobech přímo pod kola osobáku

Reklama

Krušné hory / Klínovec – Zimní skotačení na místě ne k tomu určeném, chvilka nepozornosti a velký problém je na světě. K ošklivě vypadající nehodě vyjížděli před několika hodinami lékaři záchranné služby do lyžařského areálu na Klínovci. Teprve tříletá holčička tady při jízdě na bobech skončila pod koly osobního automobilu, na vině je údajně doprovod dítěte, tedy babička.

 

„Babička holčičku neuhlídala"

Ke kolizi došlo dnes dopoledne kolem desáté hodiny u spodní stanice lanovky Dámská. „Toto místo není v žádném případě určeno k bobování nebo sáňkování, k takovým aktivitám máme v areálu přímo určenou dráhu," říká klínovecký mluvčí Adam Svačina. „Bohužel, babička, jako doprovod malé dívenky, tuto variantu nezvolila a holčičku pak na svahu neuhlídala. Ta při jednom ze svých dojezdů přejela příkop u silnice a spadla přímo pod kola projíždějícího auta," dodává mluvčí.

Štěstí v neštěstí

Při vší smůle mělo děvčátko obrovské štěstí. Na místě okamžitě zasahovali pracovníci Horské služby, kteří přivolali službu záchrannou. „Holčička podle prvních informací utrpěla naštěstí pouze lehčí zranění. V současné době se nachází na chirurgickém oddělení kadaňské nemocnice," uvádí k případu vedoucí dispečer krajské záchranky Pavel Šebesta.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×