Zprávy

Souboj mocných vrcholí, klášterecký zastupitel Houška vyzývá starostku k odstoupení

Reklama

Klášterec nad Ohří – Pořádně „horko" bude tento čtvrtek v kláštereckém Kulturním domě. Od 14 hodin se tady uskuteční veřejné zasedání zastupitelstva města, na pořadu dne bude také revoltující výzva a pokus o „svržení" Kateřiny Mazánkové ze starostenské pozice.

mazánkováw

„Odvádím dobrou práci"

Návrh na doplnění programu jednání zastupitelstva podal bývalý starosta a současný zastupitel Jan Houška. Konkrétně se jedná o – Výzvu k odstoupení ing. Mazánkové z funkce starostky města z důvodu obžaloby ze dvou trestných činů – (v obou případech jde o podezření z porušování pravidel v rámci zadávání veřejných zakázek a veřejné soutěže). „Tento návrh jsme podle všech regulí do jednání zařadili," říká sama starostka. „V podstatě k tomu nemám moc co říci. Žijeme v právním státě, kde až do konečného rozhodnutí soudu (ten doposud neproběhl) platí presumpce neviny. Já sama odstupovat nehodlám. Myslím si, že na své pozici odvádím dobrou práci a nyní bude na dvaceti zbylých zastupitelích, jak se k celé věci postaví," dodává ještě Mazánková.

Na pořadu dne bude...

Jakkoliv pikantně zmíněný bod zasedání zní, určitě není jeho alfou a omegou. „To rozhodně ne. Budeme projednávat spoustu jiných důležitých věcí, namátkou mohu jmenovat návrh dlouhodobé koncepce našeho školství pro roky 2014 až 2020, volbu přísedících soudců Okresního soudu v Chomutově nebo třeba dotaci z městského rozpočtu na čističku odpadních vod," zakončuje starostka.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×