Zprávy

Souboj mocných vrcholí, klášterecký zastupitel Houška vyzývá starostku k odstoupení

Reklama

Klášterec nad Ohří – Pořádně „horko" bude tento čtvrtek v kláštereckém Kulturním domě. Od 14 hodin se tady uskuteční veřejné zasedání zastupitelstva města, na pořadu dne bude také revoltující výzva a pokus o „svržení" Kateřiny Mazánkové ze starostenské pozice.

mazánkováw

„Odvádím dobrou práci"

Návrh na doplnění programu jednání zastupitelstva podal bývalý starosta a současný zastupitel Jan Houška. Konkrétně se jedná o – Výzvu k odstoupení ing. Mazánkové z funkce starostky města z důvodu obžaloby ze dvou trestných činů – (v obou případech jde o podezření z porušování pravidel v rámci zadávání veřejných zakázek a veřejné soutěže). „Tento návrh jsme podle všech regulí do jednání zařadili," říká sama starostka. „V podstatě k tomu nemám moc co říci. Žijeme v právním státě, kde až do konečného rozhodnutí soudu (ten doposud neproběhl) platí presumpce neviny. Já sama odstupovat nehodlám. Myslím si, že na své pozici odvádím dobrou práci a nyní bude na dvaceti zbylých zastupitelích, jak se k celé věci postaví," dodává ještě Mazánková.

Na pořadu dne bude...

Jakkoliv pikantně zmíněný bod zasedání zní, určitě není jeho alfou a omegou. „To rozhodně ne. Budeme projednávat spoustu jiných důležitých věcí, namátkou mohu jmenovat návrh dlouhodobé koncepce našeho školství pro roky 2014 až 2020, volbu přísedících soudců Okresního soudu v Chomutově nebo třeba dotaci z městského rozpočtu na čističku odpadních vod," zakončuje starostka.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×