Zprávy

Chomutov navyšuje počty terénních sociálních pracovníků pro děti, zaměří se na domácí násilí

Reklama

Chomutov – Město podpoří terénní sociální práci, díky dotaci může zvýšit na letošní a příští rok počet pracovníků. „Získali jsme podporu pro šest terénních zaměstnanců sociálně právní ochrany dětí a tři kurátory pro děti a mládež. Díky dotaci můžeme už nyní plnit standardy kvality na tomto úseku, které budou v platnosti až od příštího roku," řekl náměstek primátora Martin Klouda.

Domácí násilí, oběti trestných činů a další

Terénní pracovníci budou vyhledávat ohrožené děti domácím násilím nebo oběti trestných činů, zpracovávat individuální plány ochrany dětí, působit na rodiče, aby plnili povinnosti vyplývající z rodičovské zodpovědnosti, věnovat pozornost dětem z rodin sociálně vyloučených a podporovat sociální začlenění rodin.

Kurátoři pro děti a mládež by měli analyzovat situace v oblasti sociálně nepříznivých jevů u dětí a mládeže při záškoláctví, požívání návykových látek, ohrožení závislostí, prostituci, trestné činnosti, přestupcích či útěcích z domova, navrhovat preventivní opatření a zajišťovat návaznou péči dětem i po dosažení zletilosti.

Bez dotace by to nešlo

Město na 9 nových pracovních pozic získalo dotaci ve výši 8,6 milionu korun z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×