Zprávy

V Jirkově „vyroste“ venkovní fitness, posilovna nahradí starou antuku

Reklama

Jirkov – Ve světě se tomu říká Street Workout nebo kalistenika, někdo to připodobňuje sokolskému tělocviku. V reálu jde o cvičení s vlastní vahou na bradlech, hrazdě, žebříku či laně. „Je to ideální možnost pro ty, kteří nemají rádi uzavřené prostory posiloven a raději sportují venku," uvádí k plánované výstavbě místostarostka Jirkova Dana Jurštaková a dodává, „tuto formu cvičení uvítají jistě i ti, kteří si nemohou posilovny z finančních důvodů dovolit."

posilovnaw

Vstup bude zdarma

Nová venkovní tělocvična vyroste v horní části města, na vinařickém sídlišti. V minulosti už tady vzniklo velké sportoviště s umělým povrchem, nad ním se rozkládá oblíbené dětské hřiště s originálními prvky a ještě kousek výše bude letos umístěno dvanáct prvků pro starší mládež a dospělé. Venkovní „fitko" bude přístupné z Mládežnické ulice a vstup na něj bude samozřejmě zdarma.

Vypadá to vážně dobře...

A co všechno na hřišti vlastně bude? Bradla s madly i bez, prvek na slalomové ručkovaní, prvek na přítahy, horizontální žebřík, šplhací lano, prvky na kliky a posilování břišních svalů, lavice na leh - sedy, sestupná hrazda a hrazda s kruhy. Nové sportoviště bude vybudováno s umělým povrchem z litého polyuretanu v kritických dopadových plochách, polovina plochy zatravněna. Součástí budou také lavičky a stojany na kola, přibydou tu také dva javory. „V současnosti tady je staré antukové hřiště, které je neudržované a prorůstá na něm tráva," říká Jurštaková.

Cena? Kousek přes milion

Bez zajímavosti není ani cena, rozpočtové náklady vycházejí na 1,3 milionu korun a Jirkov na ně získá dotaci v rámci Integrovaného plánu rozvoje města Jirkova – Prostor k životu od Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×