Zprávy

V Jirkově „vyroste“ venkovní fitness, posilovna nahradí starou antuku

Reklama

Jirkov – Ve světě se tomu říká Street Workout nebo kalistenika, někdo to připodobňuje sokolskému tělocviku. V reálu jde o cvičení s vlastní vahou na bradlech, hrazdě, žebříku či laně. „Je to ideální možnost pro ty, kteří nemají rádi uzavřené prostory posiloven a raději sportují venku," uvádí k plánované výstavbě místostarostka Jirkova Dana Jurštaková a dodává, „tuto formu cvičení uvítají jistě i ti, kteří si nemohou posilovny z finančních důvodů dovolit."

posilovnaw

Vstup bude zdarma

Nová venkovní tělocvična vyroste v horní části města, na vinařickém sídlišti. V minulosti už tady vzniklo velké sportoviště s umělým povrchem, nad ním se rozkládá oblíbené dětské hřiště s originálními prvky a ještě kousek výše bude letos umístěno dvanáct prvků pro starší mládež a dospělé. Venkovní „fitko" bude přístupné z Mládežnické ulice a vstup na něj bude samozřejmě zdarma.

Vypadá to vážně dobře...

A co všechno na hřišti vlastně bude? Bradla s madly i bez, prvek na slalomové ručkovaní, prvek na přítahy, horizontální žebřík, šplhací lano, prvky na kliky a posilování břišních svalů, lavice na leh - sedy, sestupná hrazda a hrazda s kruhy. Nové sportoviště bude vybudováno s umělým povrchem z litého polyuretanu v kritických dopadových plochách, polovina plochy zatravněna. Součástí budou také lavičky a stojany na kola, přibydou tu také dva javory. „V současnosti tady je staré antukové hřiště, které je neudržované a prorůstá na něm tráva," říká Jurštaková.

Cena? Kousek přes milion

Bez zajímavosti není ani cena, rozpočtové náklady vycházejí na 1,3 milionu korun a Jirkov na ně získá dotaci v rámci Integrovaného plánu rozvoje města Jirkova – Prostor k životu od Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×