Zprávy

V Jirkově „vyroste“ venkovní fitness, posilovna nahradí starou antuku

Reklama

Jirkov – Ve světě se tomu říká Street Workout nebo kalistenika, někdo to připodobňuje sokolskému tělocviku. V reálu jde o cvičení s vlastní vahou na bradlech, hrazdě, žebříku či laně. „Je to ideální možnost pro ty, kteří nemají rádi uzavřené prostory posiloven a raději sportují venku," uvádí k plánované výstavbě místostarostka Jirkova Dana Jurštaková a dodává, „tuto formu cvičení uvítají jistě i ti, kteří si nemohou posilovny z finančních důvodů dovolit."

posilovnaw

Vstup bude zdarma

Nová venkovní tělocvična vyroste v horní části města, na vinařickém sídlišti. V minulosti už tady vzniklo velké sportoviště s umělým povrchem, nad ním se rozkládá oblíbené dětské hřiště s originálními prvky a ještě kousek výše bude letos umístěno dvanáct prvků pro starší mládež a dospělé. Venkovní „fitko" bude přístupné z Mládežnické ulice a vstup na něj bude samozřejmě zdarma.

Vypadá to vážně dobře...

A co všechno na hřišti vlastně bude? Bradla s madly i bez, prvek na slalomové ručkovaní, prvek na přítahy, horizontální žebřík, šplhací lano, prvky na kliky a posilování břišních svalů, lavice na leh - sedy, sestupná hrazda a hrazda s kruhy. Nové sportoviště bude vybudováno s umělým povrchem z litého polyuretanu v kritických dopadových plochách, polovina plochy zatravněna. Součástí budou také lavičky a stojany na kola, přibydou tu také dva javory. „V současnosti tady je staré antukové hřiště, které je neudržované a prorůstá na něm tráva," říká Jurštaková.

Cena? Kousek přes milion

Bez zajímavosti není ani cena, rozpočtové náklady vycházejí na 1,3 milionu korun a Jirkov na ně získá dotaci v rámci Integrovaného plánu rozvoje města Jirkova – Prostor k životu od Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×