Zprávy

Chomutovský zoopark připravil noční prohlídky, poprvé můžete vyrazit na svátek zamilovaných

Reklama

Chomutov – Asi není na Chomutovsku člověka, který by alespoň jednou nenavštívil místní zoopark. Napadlo vás někdy, že by mohlo být zajímavé, udělat si stejnou procházku po setmění? Pracovníci parku s touto možností nyní přicházejí.

jelen

Procházky budou každý pátek

První večerní prohlídku naplánoval zoopark na svátek sv. Valentýna, to znamená na 14. února v 18.30 hodin, všechny další budou probíhat každý pátek ve stejném čase. „Svátek zamilovaných na úvod jsme zvolili záměrně. Projít se parkem pěkně večer, to je přece romantické," usmívá se mluvčí zooparku Martina Pelcová.

Na co se můžeme těšit?

Kromě netradiční, hodinu a půl trvající podívané to bude například zajímavý výklad průvodce. „V současné době máme zatím naplánovaný jeden vycházkový okruh. Začínat se bude u vlků a poté se přes pandu, terária, takiny a jeleny milu dostaneme k velkým šelmám a jelenům bucharským. Prohlídka bude končit u tuleňů a večer velmi aktivního dikobraza," předesílá Pelcová. „Večerní návštěva je zajímavá nejen takzvaně na koukání, ale i na poslech. Zoopark totiž po setmění ožívá nádhernými zvuky," láká k návštěvě mluvčí.

Není to drahé

A na kolik noční procházka vyjde? Ne více, než návštěva klasická. Za netradiční prohlídku zaplatí dospělí 50 a děti pouhých 30 korun. Setkání s průvodcem proběhne vždy u vstupní pokladny do zooparku ze směru od Kamencového jezera.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×