Zprávy

Michal Jäger: „Předseda oddílu je tak trochu mimo realitu“

Reklama

Klášterec nad Ohří – Do redakční pošty e-chomutovska dorazilo písemné prohlášení čerstvě odvolaného kláštereckého trenéra Michala Jägera. Přinášíme vám ho v nezměněné podobě.

trener1Dobrý den, rád bych touto cestou reagoval na některé články v médiích, kde se předseda kláštereckého hokejového oddílu Vladimír Dvořák vyjádřil k aktuálnímu dění a dle mého názoru částečně pošpinil mou osobu. V žádném případě nechci rozpoutat válku přes média, je to jen reakce na jeho slova.

Nejprve bych rád vysvětlil, jak to v klubu chodí a jaká je skutečnost. Na stavbu obou hráčských kádrů (juniorka, „A" tým) jsem byl úplně sám. Co to znamená... Drtivou většinu hráčů, které jsem chtěl v týmu mít, jsem musel sám najít, sám oslovit a sám přesvědčit. Vedení klubu v tomto směru vyvíjelo aktivitu pouze minimální. Možná se někomu může zdát, že jsem jako trenér měl ideální pozici ve volbě hráčů, myslím ale, že není na trenérovi, aby osobně chodil a přemlouval hráče, aby k nám vůbec šli hrát. A to už ani nemluvím o tom, že jsem několikrát musel do Prahy vyřizovat registrace. Obojí, jak shánění, tak registrace, je jednoznačně věc managementu.

Co se týká týmu juniorů, v průběhu sezony došlo k situaci, že jsme pomalu neměli s kým nastoupit do utkání. Ani v této kritické chvíli se ale pan Dvořák, který se dnes v tisku prezentuje velkým zájmem a péčí o mládež, nezajímal o aktuální dění v týmu. Ani jednou nezvedl telefon, ani jednou se nezastavil, aby nabídl pomoc, vedoucí k řešení situace. Dovolím si tvrdit, že nebýt mého asistenta, vedoucího mužstva a mě, soutěž bychom v polovině odhlásili. Bylo na nás, abychom si hráče sami sehnali, což se nakonec povedlo.

Obdobná situace je i u „áčka". Za vše mohu uvést například příchod hráčů Štracha, Dostála, Kuncla, Tomana, Schönauera, Váni a Bečváře. Stejně tak je to s vyjednáním střídavého startu brankáře Kašáka.

Z výše uvedeného je jasně vidět, kdo se o oba týmy staral od „A až do Z". Pan Dvořák rozhodně ne. A zbylé vedení? Až na světlé výjimky se ani jednou nestalo, že by kdokoliv z nich přišel a přinesl, nedej bože přivedl, nějaké jméno či hráče. Je mi líto, že takováto situace vyplývá na povrch přes média, ale vzhledem k tomu, že pan Dvořák nenalil veřejnosti zcela čistého vína, nedalo mi, abych nereagoval.
Když už jsem v tom psaní, rád bych úplně osvětlil situaci kolem „pohoršujícího" videa. Trénuji už sedmnáct let všechny věkové kategorie. Jsem si velice dobře vědom toho, že takovýto výstup v kabině může být použit POUZE k hráčům od osmnácti do dvaceti let. Nikdy bych si nedovolil mít takový proslov k dospělým lidem (mnohdy jsou to otcové od rodin), i když samozřejmě podobné „výplachy" proběhly, ovšem ve zcela jiném tónu. O mládeži do patnácti let se nemá cenu vůbec bavit.

Ze zkušeností z trénování této věkové kategorie vím, že po několika klidných rozpravách mezi čtyřma očima, které nezabírají, musí BOHUŽEL k takovýmto, omlouvám se za výraz, pojebům dojít. Sám jako hráč jsem jich zažil několik a jako asistent u chomutovské juniorky jakbysmet. Laická veřejnost tomu asi neuvěří, ale každý, kdo měl kdy s hokejem (a asi jakýmkoliv sportem) co do činění, ví, že tyto okamžiky zabírají stoprocentně a spolehlivě. Pan Dvořák mě veřejně nazval cholerikem. Rád bych věděl, co mám tedy dělat a jak kritickou situaci řešit. Vyhodit nikoho nemohu, potrestal bych sebe i tým, je nás málo. Klidná domluva nezabírá, a pořád za někým dolejzat a doprošovat se, to snad ne.

V závěru bych rád poděkoval za přízeň a pozitivní ohlasy široké veřejnosti, kolegům trenérům a fanouškům sportu. Kláštereckému hokeji samozřejmě přeji všechno dobré, hodně úspěchů a uspokojivých výsledků. Borcům z „áčka" chci popřát hodně štěstí v play – off a klukům z juniorky? Snad aby se dostali mezi chlapy a aby se z dané situace alespoň trochu poučili.

Michal Jäger

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×