Zprávy

Michal Jäger: „Předseda oddílu je tak trochu mimo realitu“

Reklama

Klášterec nad Ohří – Do redakční pošty e-chomutovska dorazilo písemné prohlášení čerstvě odvolaného kláštereckého trenéra Michala Jägera. Přinášíme vám ho v nezměněné podobě.

trener1Dobrý den, rád bych touto cestou reagoval na některé články v médiích, kde se předseda kláštereckého hokejového oddílu Vladimír Dvořák vyjádřil k aktuálnímu dění a dle mého názoru částečně pošpinil mou osobu. V žádném případě nechci rozpoutat válku přes média, je to jen reakce na jeho slova.

Nejprve bych rád vysvětlil, jak to v klubu chodí a jaká je skutečnost. Na stavbu obou hráčských kádrů (juniorka, „A" tým) jsem byl úplně sám. Co to znamená... Drtivou většinu hráčů, které jsem chtěl v týmu mít, jsem musel sám najít, sám oslovit a sám přesvědčit. Vedení klubu v tomto směru vyvíjelo aktivitu pouze minimální. Možná se někomu může zdát, že jsem jako trenér měl ideální pozici ve volbě hráčů, myslím ale, že není na trenérovi, aby osobně chodil a přemlouval hráče, aby k nám vůbec šli hrát. A to už ani nemluvím o tom, že jsem několikrát musel do Prahy vyřizovat registrace. Obojí, jak shánění, tak registrace, je jednoznačně věc managementu.

Co se týká týmu juniorů, v průběhu sezony došlo k situaci, že jsme pomalu neměli s kým nastoupit do utkání. Ani v této kritické chvíli se ale pan Dvořák, který se dnes v tisku prezentuje velkým zájmem a péčí o mládež, nezajímal o aktuální dění v týmu. Ani jednou nezvedl telefon, ani jednou se nezastavil, aby nabídl pomoc, vedoucí k řešení situace. Dovolím si tvrdit, že nebýt mého asistenta, vedoucího mužstva a mě, soutěž bychom v polovině odhlásili. Bylo na nás, abychom si hráče sami sehnali, což se nakonec povedlo.

Obdobná situace je i u „áčka". Za vše mohu uvést například příchod hráčů Štracha, Dostála, Kuncla, Tomana, Schönauera, Váni a Bečváře. Stejně tak je to s vyjednáním střídavého startu brankáře Kašáka.

Z výše uvedeného je jasně vidět, kdo se o oba týmy staral od „A až do Z". Pan Dvořák rozhodně ne. A zbylé vedení? Až na světlé výjimky se ani jednou nestalo, že by kdokoliv z nich přišel a přinesl, nedej bože přivedl, nějaké jméno či hráče. Je mi líto, že takováto situace vyplývá na povrch přes média, ale vzhledem k tomu, že pan Dvořák nenalil veřejnosti zcela čistého vína, nedalo mi, abych nereagoval.
Když už jsem v tom psaní, rád bych úplně osvětlil situaci kolem „pohoršujícího" videa. Trénuji už sedmnáct let všechny věkové kategorie. Jsem si velice dobře vědom toho, že takovýto výstup v kabině může být použit POUZE k hráčům od osmnácti do dvaceti let. Nikdy bych si nedovolil mít takový proslov k dospělým lidem (mnohdy jsou to otcové od rodin), i když samozřejmě podobné „výplachy" proběhly, ovšem ve zcela jiném tónu. O mládeži do patnácti let se nemá cenu vůbec bavit.

Ze zkušeností z trénování této věkové kategorie vím, že po několika klidných rozpravách mezi čtyřma očima, které nezabírají, musí BOHUŽEL k takovýmto, omlouvám se za výraz, pojebům dojít. Sám jako hráč jsem jich zažil několik a jako asistent u chomutovské juniorky jakbysmet. Laická veřejnost tomu asi neuvěří, ale každý, kdo měl kdy s hokejem (a asi jakýmkoliv sportem) co do činění, ví, že tyto okamžiky zabírají stoprocentně a spolehlivě. Pan Dvořák mě veřejně nazval cholerikem. Rád bych věděl, co mám tedy dělat a jak kritickou situaci řešit. Vyhodit nikoho nemohu, potrestal bych sebe i tým, je nás málo. Klidná domluva nezabírá, a pořád za někým dolejzat a doprošovat se, to snad ne.

V závěru bych rád poděkoval za přízeň a pozitivní ohlasy široké veřejnosti, kolegům trenérům a fanouškům sportu. Kláštereckému hokeji samozřejmě přeji všechno dobré, hodně úspěchů a uspokojivých výsledků. Borcům z „áčka" chci popřát hodně štěstí v play – off a klukům z juniorky? Snad aby se dostali mezi chlapy a aby se z dané situace alespoň trochu poučili.

Michal Jäger

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×