Zprávy

Michal Jäger: „Předseda oddílu je tak trochu mimo realitu“

Reklama

Klášterec nad Ohří – Do redakční pošty e-chomutovska dorazilo písemné prohlášení čerstvě odvolaného kláštereckého trenéra Michala Jägera. Přinášíme vám ho v nezměněné podobě.

trener1Dobrý den, rád bych touto cestou reagoval na některé články v médiích, kde se předseda kláštereckého hokejového oddílu Vladimír Dvořák vyjádřil k aktuálnímu dění a dle mého názoru částečně pošpinil mou osobu. V žádném případě nechci rozpoutat válku přes média, je to jen reakce na jeho slova.

Nejprve bych rád vysvětlil, jak to v klubu chodí a jaká je skutečnost. Na stavbu obou hráčských kádrů (juniorka, „A" tým) jsem byl úplně sám. Co to znamená... Drtivou většinu hráčů, které jsem chtěl v týmu mít, jsem musel sám najít, sám oslovit a sám přesvědčit. Vedení klubu v tomto směru vyvíjelo aktivitu pouze minimální. Možná se někomu může zdát, že jsem jako trenér měl ideální pozici ve volbě hráčů, myslím ale, že není na trenérovi, aby osobně chodil a přemlouval hráče, aby k nám vůbec šli hrát. A to už ani nemluvím o tom, že jsem několikrát musel do Prahy vyřizovat registrace. Obojí, jak shánění, tak registrace, je jednoznačně věc managementu.

Co se týká týmu juniorů, v průběhu sezony došlo k situaci, že jsme pomalu neměli s kým nastoupit do utkání. Ani v této kritické chvíli se ale pan Dvořák, který se dnes v tisku prezentuje velkým zájmem a péčí o mládež, nezajímal o aktuální dění v týmu. Ani jednou nezvedl telefon, ani jednou se nezastavil, aby nabídl pomoc, vedoucí k řešení situace. Dovolím si tvrdit, že nebýt mého asistenta, vedoucího mužstva a mě, soutěž bychom v polovině odhlásili. Bylo na nás, abychom si hráče sami sehnali, což se nakonec povedlo.

Obdobná situace je i u „áčka". Za vše mohu uvést například příchod hráčů Štracha, Dostála, Kuncla, Tomana, Schönauera, Váni a Bečváře. Stejně tak je to s vyjednáním střídavého startu brankáře Kašáka.

Z výše uvedeného je jasně vidět, kdo se o oba týmy staral od „A až do Z". Pan Dvořák rozhodně ne. A zbylé vedení? Až na světlé výjimky se ani jednou nestalo, že by kdokoliv z nich přišel a přinesl, nedej bože přivedl, nějaké jméno či hráče. Je mi líto, že takováto situace vyplývá na povrch přes média, ale vzhledem k tomu, že pan Dvořák nenalil veřejnosti zcela čistého vína, nedalo mi, abych nereagoval.
Když už jsem v tom psaní, rád bych úplně osvětlil situaci kolem „pohoršujícího" videa. Trénuji už sedmnáct let všechny věkové kategorie. Jsem si velice dobře vědom toho, že takovýto výstup v kabině může být použit POUZE k hráčům od osmnácti do dvaceti let. Nikdy bych si nedovolil mít takový proslov k dospělým lidem (mnohdy jsou to otcové od rodin), i když samozřejmě podobné „výplachy" proběhly, ovšem ve zcela jiném tónu. O mládeži do patnácti let se nemá cenu vůbec bavit.

Ze zkušeností z trénování této věkové kategorie vím, že po několika klidných rozpravách mezi čtyřma očima, které nezabírají, musí BOHUŽEL k takovýmto, omlouvám se za výraz, pojebům dojít. Sám jako hráč jsem jich zažil několik a jako asistent u chomutovské juniorky jakbysmet. Laická veřejnost tomu asi neuvěří, ale každý, kdo měl kdy s hokejem (a asi jakýmkoliv sportem) co do činění, ví, že tyto okamžiky zabírají stoprocentně a spolehlivě. Pan Dvořák mě veřejně nazval cholerikem. Rád bych věděl, co mám tedy dělat a jak kritickou situaci řešit. Vyhodit nikoho nemohu, potrestal bych sebe i tým, je nás málo. Klidná domluva nezabírá, a pořád za někým dolejzat a doprošovat se, to snad ne.

V závěru bych rád poděkoval za přízeň a pozitivní ohlasy široké veřejnosti, kolegům trenérům a fanouškům sportu. Kláštereckému hokeji samozřejmě přeji všechno dobré, hodně úspěchů a uspokojivých výsledků. Borcům z „áčka" chci popřát hodně štěstí v play – off a klukům z juniorky? Snad aby se dostali mezi chlapy a aby se z dané situace alespoň trochu poučili.

Michal Jäger

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×