Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Feťák, vandalové, bitkaři a zloději, to byl uplynulý týden na Chomutovsku

Reklama

Chomutovsko - Z kriminalistického deníčku aneb co přinesl uplynulý policejní týden. Jak vyplyne z následujících řádků, staré české úsloví – čert nikdy nespí – bychom mohli klidně obohatit ještě o zloděje a lumpy. Jejich „aktivita" je bohužel stálá a neustávající.

Pondělí

Chomutov - Policejní komisař obvinil z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy sedmadvacetiletého muže z okresního města. Ten nejméně po dobu dvou let – od roku 2011 do srpna 2013 prodával zakázanou látku -metamfetamin na různých místech ve městě. Pervitin prodával náhodným zájemcům a získal tak nejméně 40 tisíc korun. Soud může pachateli udělit za uvedený trestný čin peněžitý trest nebo ho poslat do vězení na jeden rok až pět let.

Strupčice - Jirkovští policisté pátrají po totožnosti neznámého vandala, který ve Strupčicích poškodil zaparkované vozidlo. U auta poškrábal celou karoserii vrypy do laku, promáčkl střechu vozidla a stejným způsobem poškodil i troje dveře. Oprava bude drahá, škoda byla odhadnuta na nejméně 100 tisíc korun.

Hora sv. Šebestiána - Nakupovat bez placení se vydal po zavírací době 43letý muž z Prahy. Obchod si vybral v obci Hora sv. Šebestiána. Když se do večerky dostal, sebral větší množství kartónů cigaret různých značek. Celková škoda dosáhla na téměř 64 tisíc korun. Policisté při vyšetřování zjistili, že v krádežích není žádný nováček. Obdobného jednání se dopustil v roce 2009, kdy byl soudem v Mladé Boleslavi odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, ze kterého se vrátil v únoru 2012.

Úterý

Jirkov - Škodu za 15 tisíc korun má na svědomí 25letý Jirkovák. Během krátké doby demontoval na různých místech ve městě kamery. V ulici Na Borku jednu kameru bezpečnostního systému odcizil, druhá zůstala na místě. Obdobného jednání se dopustil v ulici Krušnohorská. Do třetice pak na sídlišti Zahradní v Chomutově opět sebral kamery a to tři kusy. Muž je podezřelý z krádeže, skutek nadále vyšetřují policisté z Jirkova

Chomutov - Chomutovští policisté pátrají po totožnosti neznámého vandala, který vnikl do domu v ulici Matěje Kopeckého. Dostal se až do suterénu domu, kde ze sklepní kóje vytáhl pánské horské jízdní kolo za 20 tisíc korun.
K další krádeži došlo v ulici Osvobození. Zloděj vnikl do sklepních prostor domu a majitel přišel o pánské crossové jízdní kolo, čerpadlo a filtraci k bazénu, brusku, koženou kombinézu na motorku, domácí kino a další věci. V tomto případě se škoda vyšplhala na 33 tisíc korun. Kromě obvinění z krádeže čeká na pachatele i obvinění z porušování domovní svobody.

Středa

Radonice - 34letý muž z Kadaně se bude zodpovídat z trestného činu poškození cizí věci. V obci na Radonicku poškodil zaparkované vozidlo VW Bora. Do ruky vzal kovovou palici a ranami rozbil nejen přední sklo, ale i střechu, víko motoru, přední a zadní světlomety a skleněnou výplň oken. Oprava bude majitele stát nejméně 28 tisíc korun. Důvody mužova jednání vyšetřují policisté z Radonic.

Kadaň - Policisté z Kadaně pátrali od září po totožnosti neznámého pachatele, který odcizil z bytu v Chomutovské ulici hotovost. Krádež se podařilo objasnit, z uvedeného činu obvinili teprve 15letého místního mladíka. 12 tisíc korun na hotovosti sebral v nestřeženém okamžiku z komody v obývacím pokoji v době, kdy byl u poškozeného na návštěvě.

Čtvrtek

Klášterec nad Ohří - Neznámý zloděj řádil na klášterském stadionu. Ze šatny sebral v nestřeženém okamžiku šesti poškozeným peníze v celkové výši 4 tisíce korun. Policisté z místního obvodního oddělení sdělili podezření z krádeže 20letému místnímu obyvateli.

Jirkov - Dva notebooky v hodnotě 11 tisíc korun zmizely z kanceláře firmy v Jirkově. Kdosi využil skutečnosti, že zůstaly neuzamčené vstupní dveře do budovy a následně i dveře do opuštěné kanceláře. Vnikl dovnitř a s počítači odešel, aniž by si ho někdo všiml. Jirkovští policisté zahájili vyšetřování této krádeže.

Pátek

Kadaň - Kriminalisté v Kadani vyšetřují napadení, které se stalo na konci loňského roku v Žatecké ulici. 30. prosince došlo v místním baru k slovní rozepři mezi poškozeným a dvěma muži věku 20 a 31 let. Hádka pokračovala i na ulici, kde konflikt vyústil ve fyzické napadení. Zranění, která muž utrpěl, si vyžádala ošetření u lékaře a nastala i pracovní neschopnost. Doba léčení byla odhadnuta na cca 2 měsíce. Oba násilníci si převzali obvinění z výtržnictví a ublížení na zdraví. Incident nadále vyšetřuje policie.

Chomutov - Bez kabátu v hodnotě 2 tisíce korun, odešla včera domů žákyně chomutovské základní školy. Zloděj překonal uzamčení šatních skříněk a oblečení dívky sebral.

Chomutov - V dubnu loňského roku došlo k vniknutí do firmy na Spořické ulici. Kdosi tehdy překonal oplocení a z pozemku odcizil kabely v hodnotě 8 tisíc korun. Obvinění z uvedené krádeže si převzal 30letý muž, za jeho 35letým společníkem putovalo obvinění do vězení, kde se v současné době nachází z důvodu spáchání jiné trestné činnosti.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×