Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Feťák, vandalové, bitkaři a zloději, to byl uplynulý týden na Chomutovsku

Reklama

Chomutovsko - Z kriminalistického deníčku aneb co přinesl uplynulý policejní týden. Jak vyplyne z následujících řádků, staré české úsloví – čert nikdy nespí – bychom mohli klidně obohatit ještě o zloděje a lumpy. Jejich „aktivita" je bohužel stálá a neustávající.

Pondělí

Chomutov - Policejní komisař obvinil z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy sedmadvacetiletého muže z okresního města. Ten nejméně po dobu dvou let – od roku 2011 do srpna 2013 prodával zakázanou látku -metamfetamin na různých místech ve městě. Pervitin prodával náhodným zájemcům a získal tak nejméně 40 tisíc korun. Soud může pachateli udělit za uvedený trestný čin peněžitý trest nebo ho poslat do vězení na jeden rok až pět let.

Strupčice - Jirkovští policisté pátrají po totožnosti neznámého vandala, který ve Strupčicích poškodil zaparkované vozidlo. U auta poškrábal celou karoserii vrypy do laku, promáčkl střechu vozidla a stejným způsobem poškodil i troje dveře. Oprava bude drahá, škoda byla odhadnuta na nejméně 100 tisíc korun.

Hora sv. Šebestiána - Nakupovat bez placení se vydal po zavírací době 43letý muž z Prahy. Obchod si vybral v obci Hora sv. Šebestiána. Když se do večerky dostal, sebral větší množství kartónů cigaret různých značek. Celková škoda dosáhla na téměř 64 tisíc korun. Policisté při vyšetřování zjistili, že v krádežích není žádný nováček. Obdobného jednání se dopustil v roce 2009, kdy byl soudem v Mladé Boleslavi odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, ze kterého se vrátil v únoru 2012.

Úterý

Jirkov - Škodu za 15 tisíc korun má na svědomí 25letý Jirkovák. Během krátké doby demontoval na různých místech ve městě kamery. V ulici Na Borku jednu kameru bezpečnostního systému odcizil, druhá zůstala na místě. Obdobného jednání se dopustil v ulici Krušnohorská. Do třetice pak na sídlišti Zahradní v Chomutově opět sebral kamery a to tři kusy. Muž je podezřelý z krádeže, skutek nadále vyšetřují policisté z Jirkova

Chomutov - Chomutovští policisté pátrají po totožnosti neznámého vandala, který vnikl do domu v ulici Matěje Kopeckého. Dostal se až do suterénu domu, kde ze sklepní kóje vytáhl pánské horské jízdní kolo za 20 tisíc korun.
K další krádeži došlo v ulici Osvobození. Zloděj vnikl do sklepních prostor domu a majitel přišel o pánské crossové jízdní kolo, čerpadlo a filtraci k bazénu, brusku, koženou kombinézu na motorku, domácí kino a další věci. V tomto případě se škoda vyšplhala na 33 tisíc korun. Kromě obvinění z krádeže čeká na pachatele i obvinění z porušování domovní svobody.

Středa

Radonice - 34letý muž z Kadaně se bude zodpovídat z trestného činu poškození cizí věci. V obci na Radonicku poškodil zaparkované vozidlo VW Bora. Do ruky vzal kovovou palici a ranami rozbil nejen přední sklo, ale i střechu, víko motoru, přední a zadní světlomety a skleněnou výplň oken. Oprava bude majitele stát nejméně 28 tisíc korun. Důvody mužova jednání vyšetřují policisté z Radonic.

Kadaň - Policisté z Kadaně pátrali od září po totožnosti neznámého pachatele, který odcizil z bytu v Chomutovské ulici hotovost. Krádež se podařilo objasnit, z uvedeného činu obvinili teprve 15letého místního mladíka. 12 tisíc korun na hotovosti sebral v nestřeženém okamžiku z komody v obývacím pokoji v době, kdy byl u poškozeného na návštěvě.

Čtvrtek

Klášterec nad Ohří - Neznámý zloděj řádil na klášterském stadionu. Ze šatny sebral v nestřeženém okamžiku šesti poškozeným peníze v celkové výši 4 tisíce korun. Policisté z místního obvodního oddělení sdělili podezření z krádeže 20letému místnímu obyvateli.

Jirkov - Dva notebooky v hodnotě 11 tisíc korun zmizely z kanceláře firmy v Jirkově. Kdosi využil skutečnosti, že zůstaly neuzamčené vstupní dveře do budovy a následně i dveře do opuštěné kanceláře. Vnikl dovnitř a s počítači odešel, aniž by si ho někdo všiml. Jirkovští policisté zahájili vyšetřování této krádeže.

Pátek

Kadaň - Kriminalisté v Kadani vyšetřují napadení, které se stalo na konci loňského roku v Žatecké ulici. 30. prosince došlo v místním baru k slovní rozepři mezi poškozeným a dvěma muži věku 20 a 31 let. Hádka pokračovala i na ulici, kde konflikt vyústil ve fyzické napadení. Zranění, která muž utrpěl, si vyžádala ošetření u lékaře a nastala i pracovní neschopnost. Doba léčení byla odhadnuta na cca 2 měsíce. Oba násilníci si převzali obvinění z výtržnictví a ublížení na zdraví. Incident nadále vyšetřuje policie.

Chomutov - Bez kabátu v hodnotě 2 tisíce korun, odešla včera domů žákyně chomutovské základní školy. Zloděj překonal uzamčení šatních skříněk a oblečení dívky sebral.

Chomutov - V dubnu loňského roku došlo k vniknutí do firmy na Spořické ulici. Kdosi tehdy překonal oplocení a z pozemku odcizil kabely v hodnotě 8 tisíc korun. Obvinění z uvedené krádeže si převzal 30letý muž, za jeho 35letým společníkem putovalo obvinění do vězení, kde se v současné době nachází z důvodu spáchání jiné trestné činnosti.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×