Zprávy

Smrt na sněžném skútru: Stroj se na sjezdovce převrátil na jezdce

Reklama

Krušné hory – Osmatřicetiletý jezdec na sněžném skútru včera večer zřejmě na sjezdovce Klínovec sever nezvládl řízení a skončil v bezvědomí pod svým strojem. Není úplně jasné, co se stalo. Lékařům se řidiče už nepodařilo přivést zpět k životu.

Přesně v sedm hodin nehodu krušnohorské Horské službě ohlásili pracovníci dispečinku linky 155. „Shodou okolností byli naši záchranáři připraveni v garáži s veškerou výstrojí, takže jsme u zraněného byli během velice krátké doby. Jakmile jsme dorazili, museli jsme nejdříve muže vyprostit a ihned poté jsme začali s ošeřením,“ popsal zásah náčelník Horské služby Krušné Hory Miroslav Güttner.

Záchranáři měli podezření na mnohá vnitřní zranění, ale na zraněném nebylo nic vidět. Byl ovšem v bezvědomí a bez známek srdeční činnosti. V první řadě tedy členové HS nasadili defibrilátor a začali s resuscitací. Během následujících pěti minut na místo dorazil i sanitní vůz Rychlé zdravotnické pomoci se sestrou.

Zranění byla neslučitelná se životem

Po nějaké době pak samostatně přijela i lékařka. Záchranáři pokračovali s její asistencí v resuscitaci až do tři čtvrtě na osm, ale evidentně byla zranění neslučitelná s životem. Lékařka byla proto nucena konstatovat smrt, i když v jednu chvíli se zdálo, že se podaří srdeční činnost obnovit.

Okolnosti tragické nehody nyní vyšetřuje Policie ČR. „Nevíme sice, jak konkrétně k této nehodě došlo, ale upozorňuji návštěvníky hor, že sněžný skútr není hračka. Jedná se o stroje těžké, které rychle reagují na jakýkoliv podnět a v rukou nezkušeného jezdce pak může lehce dojít k ohrožení života jeho i ostatních kolem,“ varoval náčelník Güttner.

Chlapec přejel výstupní místo a vypadl z lanovky

Jde o druhou vážnou nehodu v tomto týdnu. K nešťastné události došlo na Klínovci i v úterý kolem 14 hodiny na sjezdovce Dámská. Sedmiletý chlapec se svým otcem „projeli" na lanovce na vrcholu Klínovce výstupní místo, po otočce bohužel klučina ze sedačky vypadl. Dopadl na záda, přiletět pro něj musel kvůli podezření na zranění páteře vrtulník.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×